Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
dali mozhe nekoj od e-biznis da mi kazhe za statistika dali mi e dovolno od kalina uchebnikot da go ucham ili se morat i od slave?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Ај да прашам и јас нешто.... 5тата тема Статистика, до кај е скратена? Знам дека последните 2-3 точки се скратени, ме интересира дали и тоа за аритемтички средини е скратено???
Јас колку што знам не треба да се учи 3та тема, потточка 5.5, 12та тема и од 14та тема само најглавните дефиниции. Ако некој знае да каже што уште е скратено нека повели :)

 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Јас колку што знам не треба да се учи 3та тема, потточка 5.5, 12та тема и од 14та тема само најглавните дефиниции. Ако некој знае да каже што уште е скратено нека повели :)

--- надополнето ---

Е до сега барав наназад во постовите ама никој нема напишано во колку саат ќе се земаат оценки по економика во понеделник? Anyone?!

Не треба и потточка 5.2.3 и 5.2.4 од 5тата тема. Од 14та тема ги има ли на вежби пишувано главните дефиниции??:wink:
P.S. Економика оценки ке се земаат во понеделник во 13:30 во амф. 4.:helou:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
dali mozhe nekoj od e-biznis da mi kazhe za statistika dali mi e dovolno od kalina uchebnikot da go ucham ili se morat i od slave?
Јас учев само од кај Калина, а од кај Славе прочитав само за делот за "Стратификуван примерок" и еден дел за "Временски серии" , незнам како се викаше, но е на последната презентација од Калина - спореди презентацијата со книгата од Калина, тоа што го нема кај Славе читај го. Прилично сум сигурен дека само тие 2 работи беа + од кај Славе, ако не е така нека ме поправи некој. :turn:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
ај некој што е квадрат нека пише дали треба да се завери семестар и за тие што се квадрат?
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
dali mozhe nekoj od e-biznis da mi kazhe za statistika dali mi e dovolno od kalina uchebnikot da go ucham ili se morat i od slave?
Колега оди по слајдовите! Се што е на нив читај го од учебникот на Калина, а она што го нема кај нејзе од на Славе. Не би ти ги препорачала двата напоредно зошто се доста различни па само би се испобунил :toe:
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Јас учев само од кај Калина, а од кај Славе прочитав само за делот за "Стратификуван примерок" и еден дел за "Временски серии" , незнам како се викаше, но е на последната презентација од Калина - спореди презентацијата со книгата од Калина, тоа што го нема кај Славе читај го. Прилично сум сигурен дека само тие 2 работи беа + од кај Славе, ако не е така нека ме поправи некој. :turn:
fala mnogu kolega!
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
тие што се квадрат, куб и итн не заверуваат семестар :toe:
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
Se izvinuvam ako e odgovoreno prasanjevo prethodno ama moze li nekoj da mi kaze koga mozam da otidam kaj profesorot po matematika da me upati sto da naucam za na dopolnitelen?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Se izvinuvam ako e odgovoreno prasanjevo prethodno ama moze li nekoj da mi kaze koga mozam da otidam kaj profesorot po matematika da me upati sto da naucam za na dopolnitelen?
Може кога сакаш да одиш колега, но требало да идеш досега ако сакаш да имаш повеке време за вежбање. :smir:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Se izvinuvam ako e odgovoreno prasanjevo prethodno ama moze li nekoj da mi kaze koga mozam da otidam kaj profesorot po matematika da me upati sto da naucam za na dopolnitelen?
07.06.2010 (понеделник) во 11h во кабинетот кај професорот ќе има увид за дополнителен
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
07.06.2010 (понеделник) во 11h во кабинетот кај професорот ќе има увид за дополнителен

....увид и за тие што не положија и што не се дополнителен колешке, па сега претпостави само колку ке чекаат:vozbud: . Затоа за дополнителните може и порано да се оди, за да не чекаш 2 саати за 2 теми да ти кажат само:vozbud: . :smir:
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
....увид и за тие што не положија и што не се дополнителен колешке, па сега претпостави само колку ке чекаат:vozbud: . Затоа за дополнителните може и порано да се оди, мислам ако сакаш да имаш повеке време за учење . :smir:
sekako deka sakam ama denes kasno e ....utre e nedela taka da ostanuva uvidot zadutre :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom