Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Можеби кажале на студентски прашања дека треба некаков просек, колку што сум запознаен не треба никаков просек, знам и со 6.0 кои се на постдипломски :) Цената за сите е иста, но мислам дека има различни цени по струка. После ти требаат препораки, диплома дека добро го познаваш англискиот јазик....
Зборот ми беше оти се префрлив на друг и сакам за постдипломски на Економски факултет дали ке ми бараат просек и дали цената за постдипломски ке биде различна во однос на студентите кои завршиле на истиот :)
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Дали ќе се најде некој добар/а колега/ка да ми реши две задачи по математика што треба да ги полагам на дополнителен? Од тема „Теорија на веројатност“ и за геометриска прогресија????????? Ако има таков што му идат ваков тип на задачи да ми пише во пп ќе бидам мноооогу благодарна :)
A od kade ova deka toj tip na zadaci, bese kaj profesorot na konsultacii ili ???? Zosto i jas sum na dopolnitelen :) ( Se izvinuvam za latinicata )
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Дали ќе се најде некој добар/а колега/ка да ми реши две задачи по математика што треба да ги полагам на дополнителен? Од тема „Теорија на веројатност“ и за геометриска прогресија????????? Ако има таков што му идат ваков тип на задачи да ми пише во пп ќе бидам мноооогу благодарна :)
Прво дај слика да видиме....па после :) :vozbud: :tv:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колега се враќаш после 5 месеци на форумов и одма сакаш преку ред :pos:
Ти си зафатен, не му се мешај на колегата во муабетот :)

И некој ако имал финансиска математика, нека каже нешто повеќе за предметот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ти си зафатен, не му се мешај на колегата во муабетот :)

И некој ако имал финансиска математика, нека каже нешто повеќе за предметот.
Не сум зафатен бе не ми вади афери :pos:

(гоу он свен :) )
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
ај сега нека каже некој каде е канцеларијата на професорот по е-бизнис Сашо Јосимовски ???

терминот е сменет за земање оценки, од 12:30-13:30 е новиот термин
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Колеги што полагавте Економика на претпријатие ајде сега фино лепо да кажете што падна од прашања, а што од задачи (некој спомнуваше калкулации нешто ау).. И исто така многу битно, колку прашања имаше на испитот, и колку време траеше испитот?
И се на се, лесно или тешко беше?


P.S. Јас се успав и не отидов... идиот!


P.P.S. И ако некој запамтил некое прашање го молам да ми го каже/пише. Фала very much
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Јас бев прва група, немаше задачи. 25 прашања имаше ќе ги запишам на еден ворд документ и ќе ти ги пратам бидејки овде мислам ќе фати доста барем колку ме служи меморијава. :toe:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Прво дај слика да видиме....па после :) :vozbud: :tv:
Ццц мора да се има нешто за возврат! Не се сеќирај веќе си најдов поштен колега без слика што ќе ми помогне, а па тек со слика што ли ќе биде... цела збирка :) :pos:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Јас бев втора група.Задачи немаше.Прашањата незнам од кај ги извадил.Се на се тежок беше испитов.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ццц мора да се има нешто за возврат! Не се сеќирај веќе си најдов поштен колега без слика што ќе ми помогне, а па тек со слика што ли ќе биде... цела збирка :) :pos:
До кај стигна веков, да не можеш слика да побараш а не па нешто друго од девојкиве :pos:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
off topic Beneamata добар аватар.Ја обожавам серијава Del Boy and Rodney :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom