Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
aj nekoj ako moze da mi kaze megjunarodna ekonomija vo kolku saat se polaga :S :S :S ke vi bidam mnogu blagodaren :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Да се надеваме дека и на интернет ке ги стави :vozbud:
За тоа маааааалку потешко... Прашав една колешка во јануари што положи ми рече немал обичај на нет да става резултати али од кај да знаеме може ќе му текне овој пат, но сепак не ми се верува :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Предавална 5:smir:
Nojs Nojs.


Atheisthische се полага скоро на сите места на факулетет, имам списоци со простории, може да е Аф4, Читална, и уште неколку простории, подобро е малку порано да одиш и да видиш каде си, јас имам еден другар го нема на список а имаше поднесено пријава за испит, после беше кај проф и незнам што направи...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
Да прашам некој од постарите колеги како е со стипендиите на факултетот? Даваат редовно и дали воопшто даваат стипендии?
И просекот 8,5 претпоставувам дека треба да е ?:salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Да прашам некој од постарите колеги како е со стипендиите на факултетот? Даваат редовно и дали воопшто даваат стипендии?
И просекот 8,5 претпоставувам дека треба да е ?:salut:
:pos: Од нашиот факултет само пари ќе ти земат :)

Државата дава стипендии за просек од 8.5, под редовно не знам што подразбираш....
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
:pos: Од нашиот факултет само пари ќе ти земат :)

Државата дава стипендии за просек од 8.5, под редовно не знам што подразбираш....
Tebe druze da ne sakas da ti davat pari, ova ne e crven krst tuku fakultet za steknuvanje na podobro znaenje:toe: p.s ako sakas odi vo privatni fakulteti tamu mozebi ke ti davaat PARI :pos2:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Tebe druze da ne sakas da ti davat pari, ova ne e crven krst tuku fakultet za steknuvanje na podobro znaenje:toe: p.s ako sakas odi vo privatni fakulteti tamu mozebi ke ti davaat PARI :pos2:
Ок е, јасно ми е дека сега малце си исфрустиран дека освоивме три титули, Моџи не не смести во Серија Б итн, ама не ми се нафрлај одма за секој пост :smir:

Онтопик, прочитај го постото пред мене и ќе видиш дека колешката мисли дека факултетот дава стипендии, а јас само се насмеав, така да копирај си го постот што беше за мене и пастирај го после цитатот на колешката :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Знае некој кога ке се даваат е-бизнис оценки ?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
:pos: Од нашиот факултет само пари ќе ти земат :)

Државата дава стипендии за просек од 8.5, под редовно не знам што подразбираш....
Колега,за земање на пари на сите ни е јасно,како што е јасно дека стипендиите ги доделува министерството за образование,а не само економскиот факултет...Прашањето беше така поставено затоа што ме интересираше дали постарите колеги,кои имаат просек земаат стипендија,бидејќи слушнав некои гласини дека воопшто нема да се доделуваат стипендии...
Сепак ти благодарам на одговорот:smir:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Пошто и јас го прашав тоа за статистика се сметам каа именуван па ќе си кажам замене...
Прво бројот на прашањата ми значи за да знам одприлика колку прашања ќе има од тема и колку може од прилика да оде до детали.Се разбира дека тоа нема да ми помогне во учењето но онака како статистика значи нешто...

А за времето да не зборуваме.Друго е кога имаш бонус време за размислување и немање притисок во вид на гледање на часовник и слично...
За статстика разбрав дека давал 4 часа.Може да сум и грешка
да 4 саати е. убаво се сеќавам на кркорењето на цревата од глад (и една друга елементарна потреба ми се појави ама трпев:) )

Ајде вака: ако некој има било што по финансиски менаџмент, маркетинг истражување и маркетинг на услужни дејности, прашања, совети исл. нека каже сега или нека молчи засекогаш :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom