Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
I onie sto se na kub mozaat da polagaat aprilska sesija ?????????????
Незнам, мислам дека би требало и они, јас сум прва година и не сум мн информиран зашто не важи ова за нас...
Економика и статистика одма стигнаа, белки брзо ќе биде?

Туку, никој не сподели искуство? Како поминавте? Ја имав прашања прв пат шо ги глеав, ама за помин ќе има... :) Со оглед на тоа колку учев, добро е.

p.s.
На тие што им почна викендот најубаво да си помините:smir:, а тие што имаат е-бизнис... ајде да мавниме уште една тура :toe::vozbud:
Кај мене имаше едно прашање што прв пат го гледав, другите ми беа познати-непознати до негде :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
deneska mu pisav na asistentot po ekonomika deka imam 48 boda i mi vrati deka ne mozel nisto da napravi,deka nemal do sega toj pusteno taka so 48 i deka nemal takvo pravo.zosto nekoj od postarite kolegi mi predlozi kaj asistentot da odam na uvid.neli e podobro kaj bojadzioski???ve molam za sovet
По предметите од Бојаџиоски увидот го врши асистентот... Претпоставувам дека требало да се договориш кога да одиш на увид, а не да те пушти на втор. Увидот не ти е за да ти каже дека смееш да одиш на втор колоквиум, туку увидот ти е на некој начин проверка за тоа што и како си одговорил и проверка дали компјутерот направил грешка.

Инаку оди кај професорот на консултации, снајди се некако, замоли го, сигурно ќе ти дозволи да одиш и на втор колоквиум, ама не очекувај дека одма од прва ќе ти го дозволи тоа... Во случај и од неколку обиди да не ти дозволи да полагаш втор колоквиум, не се разочарувај, Економика е доста лесен предмет и на испит :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Денекса на увид статистика не не пуштија тие со 15 бода...Имам впечаток дека џабе ќе одам на консултации а,Наум?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Како ви се чинеше колоквиумот јавни ?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Кој има искуство со професорката Калина од постарите генерации околу пуштање за пола поен
имам 9 бода теорија ( минимум треба 6) и 7 бода задачи ( а треба 7.5) има ли шанси да ме пушти плус ко за вонреден студент :toe:
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Кој има искуство со професорката Калина од постарите генерации околу пуштање за пола поен
имам 9 бода теорија ( минимум треба 6) и 7 бода задачи ( а треба 7.5) има ли шанси да ме пушти плус ко за вонреден студент :toe:

a kade vide rezultati kolega?aj kazi mi poskoro te molam
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
речник не ти треба. ако не ти текнува некој збор можеш да го прашаш "чуварот" или па можеш да го пишеш на македонски само тој збор ако сакаш .... така бар професорот кажа.



мој совет ти е мијалче да не го замараш со такви безвезе питања зашо у петокот ни се фалеше колку се радувал на такви прашања а воедно и колку слободно време имал.

A zaso bezveze izvini? Kulturno go prasav covek i vednas mi odgovori :) i btw moze da nosime recnik
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Колеги , едно прашање за оние кои веќе го ислушале предметот Основи на ебизнис.
Дали постои можност после на испит да се преполага само првиот колоквиум на пример? Дали доколку се падне првиот се оди на втор , трет?
Или директно на испит?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Кој има искуство со професорката Калина од постарите генерации околу пуштање за пола поен
имам 9 бода теорија ( минимум треба 6) и 7 бода задачи ( а треба 7.5) има ли шанси да ме пушти плус ко за вонреден студент :toe:
a jas imam 10.5 boda teorija i 7 boda od zadaci,za pola bod isto sum padnat.znaci kakov maler sum.ima li nekoj sto imal nekakvo iskustvo so profesorkata da mi dade sovet dali imam sansi za 2 kolokvium.aj kolegi ve molam odgovorete
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Искрено, освен да ги пишете сите поделби измеѓу страниците, не знам зошто би ви користел речник...

P.S до bartering and negotiating online треба да се спрема така ?
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Искрено, освен да ги пишете сите поделби измеѓу страниците, не знам зошто би ви користел речник...

P.S до bartering and negotiating online треба да се спрема така ?


И ја тоа прашувам ? Дали до 63 страна треба ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom