Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Јас ви верувам на сите... ама сите што сум ги прашал, без разлика дали машки или женски, убави или помалце убави, сите ми кажаа дека ја добиле елиминаторната група :raz: Не само сега, туку и две-три години наназад. Никој не ми кажал, еј ја добив лесната група. И сега, како е можно тоа? :raz:
Нема врска, јас ја добив лесната група. Ми падна 555 премутација од Скопје и задача од аритметичка прогресија =) Поздрав...

П.С Задачите од таа фамозна елиминаторска група се решливи.
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки кажете ве молам ако знаете финансиски менаџмент за прв колоквиум од која глава најмногу се паѓа и какви задачи има.......а ако има и некој нешто материјали ќе бидат добредојдени......поздрав....:helou:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
До 146 е за прв, а за учење у принцип учи поделби тоа највеќе се паѓа.

Наум, веруј дека е така за математика, дечкото си е манијак опасен.

Колеги, слушајте ги старите батковци и спремајте го вториот колоквиум маркетинг како да ви е најтешкото нешто што ке го полагате у животот.
Зашто после на испит сте се заебале ако мислите дека ке го положите:)
Фала многу!:smir:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
aj neka kaze nekoj vo kolku se polaga smetkovodstvo vo ponedelnik. koi se terminite spored indeksite?
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Јас ви верувам на сите... ама сите што сум ги прашал, без разлика дали машки или женски, убави или помалце убави, сите ми кажаа дека ја добиле елиминаторната група :raz: Не само сега, туку и две-три години наназад. Никој не ми кажал, еј ја добив лесната група. И сега, како е можно тоа? :raz:
lani jas dobiv lesni grupi, osobeno vtor kolok...na prv izvadiv 24 na vtor 30 i na tret 19...tret najzaeban bese......vtoriot najlesen mi bese... na kraj ocena 9... :baeh:

Дечки кажете ве молам ако знаете финансиски менаџмент за прв колоквиум од која глава најмногу се паѓа и какви задачи има.......а ако има и некој нешто материјали ќе бидат добредојдени......поздрав....:helou:
си трребала од либро да земеш, имаше од пред две години што биле задачи. најмногу ти се логични прашања. задачи има ефективна каматна стапка, идни ануитети, сегашни ануитети... диксонти.....финансиско планирање ама ептен лесно е тоа, показатели за моментална ликвидност и долгорочна задолженост.. има и готовински текови од оперативни финансиски и инвестициски активности (треба да ги знаеш ставките кое каде спаѓа)... јас еве втор ден го спремам, нешто имав читано претходно аама овие два дена поинтезивно... не ми изгледа за тешко.... ама ќе видиме утре.... со среќа
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:
epa zamisli sea kako ni e nas ekonomistite so matematikata :) i ne e tolku tesko do kaj sto sum stignata lesno e mnogu :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Значи јас и колегата Чејнс ве советуваме:
Спремете се за маркетинг втор како да се спремате за матурска (со облекување метафора де, ако сте женски), или спремете се ко да се спремате за најбитниот натпревар за вашиот тим (метафора со фудбал де, ако сте машки, коа купувате грицки, пиво, телевизор).

Ако не верувате дека и лани првиот беше лесен, а вториот беше...кхм, сечење - прочешлајте ја темава во ова време лани - да видите што се збореше.
Се што пиша Мац е точно.Вториот колоквиум маркетинг е отров.Кога искочивме ние од колоквиум лани,владееше општа параноја,се избезумивме сите!

ПС И немој некој да и побарал на Снеки нов шифрарник.Ќе зажали.Многу!
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:
научи ги ставките од биланс на успех биланс на состојба..да знаеш што иде на дебит што на кредит.. треба да ги знаеш... друго не ми текнува, ако ми текне ќе ти пишам.....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:
Лани беше со еден точен прв колоквиум, бев максимално збунет, ништо не разбрав од книгата... ама положив :)
Ако ви биде и на вас со еден точен.. ке немате гајле.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не би било лошо некој да пише во колку саат се полага сметководство:smir:И дали колоквиумот е само на заокружување или има и тоа точно неточно и дополни:pipi::smir:
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Kako ne vi e sram da zboruvate vakvi raboti za profesorot po matematika???Eliminatorna grupa stvarno smesno zvuci.Za onie koi ne znaat, eliminatorna grupa e najlesnoto, smesno i glupavo opravduvanje.A za toa profesorot bil manijak zagleduval devojcinja navistina kako ne se sramite da izmisluvate vakvi raboti???
Mizernooooooo vo bukvalna smisla na zborot!!!!!!!!!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Kako ne vi e sram da zboruvate vakvi raboti za profesorot po matematika???Eliminatorna grupa stvarno smesno zvuci.Za onie koi ne znaat, eliminatorna grupa e najlesnoto, smesno i glupavo opravduvanje.A za toa profesorot bil manijak zagleduval devojcinja navistina kako ne se sramite da izmisluvate vakvi raboti???
Mizernooooooo vo bukvalna smisla na zborot!!!!!!!!!
Роднина да не ви е ? :)
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kolegi ima nekoi novi spekulacii za Osnovi na menadzment??? Ke ja spusti Bobek granicata ili...:pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom