Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Значи јас и колегата Чејнс ве советуваме:
Спремете се за маркетинг втор како да се спремате за матурска (со облекување метафора де, ако сте женски), или спремете се ко да се спремате за најбитниот натпревар за вашиот тим (метафора со фудбал де, ако сте машки, коа купувате грицки, пиво, телевизор).

Ако не верувате дека и лани првиот беше лесен, а вториот беше...кхм, сечење - прочешлајте ја темава во ова време лани - да видите што се збореше.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Леле... елиминаторен :) А како изгледа неелиминаторниот, ќе ми каже некој, гледам сите добиле елиминаторен :)
Инаку ноемвриска сесија има, ама таа не важи за тебе, ти ќе чекаш до јануарска сесија, тогаш имаш право да полагаш испити. Ама не знам што се откажуваш пред време, можеби и ќе го положиш колоквиумот, кога најмалце се очекува тогаш се положува :) И по малце, со самозапалувањето, имаш уште многу на факултетов, без нервози :)
:pos2::pos2::pos2: абе деца деца... кај ви е алот ако од прва година почнавте да се самозапалувате и да се убивате :) .... почекај те го славе за некој месец па ке видиме :pop::pop: па после следат и други срања .... кој се запишал на економски нека не очекува третман ко на педагошки.... нема тоа тука...али кој си учи не кампањски секогаш ке си положува... не елиминаторни вакви такви елиминаторни тоа така коа не знаеш.... со господ напред ....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ве молам не ми го чепкајте Славе :wub:
За Драге... no comment... што знам, можеби сте во право. :)
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Dali mozhe nie shto nemame pravo za polaganje na noemvriskata sesija, bez molba samo preku prijava da vleguvame vo ispit, ako prethodno profesorot ti dal dozvola da polagas?

Blagodaram odnapred za sekoj koj shto ke se potrudi da mi odgovori :))))
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
:pos2::pos2::pos2: абе деца деца... кај ви е алот ако од прва година почнавте да се самозапалувате и да се убивате :) .... почекај те го славе за некој месец па ке видиме :pop::pop: па после следат и други срања .... кој се запишал на економски нека не очекува третман ко на педагошки.... нема тоа тука...али кој си учи не кампањски секогаш ке си положува... не елиминаторни вакви такви елиминаторни тоа така коа не знаеш.... со господ напред ....
Mene ne mi e jasno zosto volku "gi plasite" brucosive... decki i ne etolku tragicno sto ste se zapisale na fakulete, a na fakultet ne e ni pekolno, veruvajte ako sednes go zagrees stolot o ko ke stanes ako curi stolot ili ako stolot vi se zalepi za gakite ke polozite. Ne e tragicno treba samo da vlzote napor....eliminatorni grupi neznam akvni grupi ozdola test odozgora test, so krugce test so kvadratce test, ajde back na knigata procitajte sfatete i ne e tolku tesko.:helou:

Dali mozhe nie shto nemame pravo za polaganje na noemvriskata sesija, bez molba samo preku prijava da vleguvame vo ispit, ako prethodno profesorot ti dal dozvola da polagas?

Blagodaram odnapred za sekoj koj shto ke se potrudi da mi odgovori :))))
eve jas ke se potrudam :)
prvo profesort nemada ti ja zemi prijavata, bidejki za nego toa e protiv zakonski, ako veke ti dozvolil profesorto te ima na spisok ili neznam sto, ke ides ke polagas (treba da imate predvid deka site izpiste vo noemvrisk sesija se organisiraat kalsicno) i ako go polozis ke si podneses prijava, vo prvata sesija vo koja ke go steknes pravoto.
Pozdrav:helou:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ве молам некој нека ми каже маркетинг истражување до која страна е прв колоквиум, и да не има нешто што не треба да се учи? Итно ми е дечки плс некој!!
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj nekoj neka kazuva do kaj e finansisko smetkovodstvo i ako kazal prof. neso kako e kolokviumot?
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
некој да ми биде од помош и да ми каже на што повеќе да обрнам внимание вовед во сметководство. На кои задачи, теми ???

тешки се прашањата на колоквиумите???
и кога веќе сме кај сметководство, кога се полага? на факс немаше списоци, распоред... на 26ти е - да, ама од колку саат? има шанси денес да лупнат распоред, или неработен ден е, па да не се мачам ни да одам да видам?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Aj ve molam kazete do koja strana treba finansisko Smetkovodstvo. I sve sto e bitno za ispitit ve molam!!!!!!!!!!!!
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Значи јас и колегата Чејнс ве советуваме:
Спремете се за маркетинг втор како да се спремате за матурска (со облекување метафора де, ако сте женски), или спремете се ко да се спремате за најбитниот натпревар за вашиот тим (метафора со фудбал де, ако сте машки, коа купувате грицки, пиво, телевизор).

Ако не верувате дека и лани првиот беше лесен, а вториот беше...кхм, сечење - прочешлајте ја темава во ова време лани - да видите што се збореше.

Si proceslav uste pred prvite kolokviumi, i dobro si zgreav stolce zosto me strefi paranoja od nekoi od komentarite :nesvest: ... a ako se spremam za marketing ko za matura loso ke bide, zasto se spremav 3 dena :pipi:... u sekoj slucaj fala na soveti na site :smir:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ве молам некој нека ми каже маркетинг истражување до која страна е прв колоквиум, и да не има нешто што не треба да се учи? Итно ми е дечки плс некој!!
До 146 е за прв, а за учење у принцип учи поделби тоа највеќе се паѓа.

Наум, веруј дека е така за математика, дечкото си е манијак опасен.

Колеги, слушајте ги старите батковци и спремајте го вториот колоквиум маркетинг како да ви е најтешкото нешто што ке го полагате у животот.
Зашто после на испит сте се заебале ако мислите дека ке го положите:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
haahahhahahahahah dobro nema da se samozapalam me ubedivte... krele nikakvo ako pagjam celo vreme kje si polagam pred komisija, krivo mi e zaso ucev i me zaeba ali jebiga toa e:toe:
aaa znae li nekoj za ekonomija za rezultati koga kako? ja mislam valjda u ponedelnik kje ima, ali mislam samo :) :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
До 146 е за прв, а за учење у принцип учи поделби тоа највеќе се паѓа.

Наум, веруј дека е така за математика, дечкото си е манијак опасен.

Колеги, слушајте ги старите батковци и спремајте го вториот колоквиум маркетинг како да ви е најтешкото нешто што ке го полагате у животот.
Зашто после на испит сте се заебале ако мислите дека ке го положите:)
Јас ви верувам на сите... ама сите што сум ги прашал, без разлика дали машки или женски, убави или помалце убави, сите ми кажаа дека ја добиле елиминаторната група :raz: Не само сега, туку и две-три години наназад. Никој не ми кажал, еј ја добив лесната група. И сега, како е можно тоа? :raz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom