Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Мене ми кажаа дека за прв колок.маркетинг повеке треба да се обрне внимание на поделби,цртички и само цртички :helou:
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
ме интересира како изглеа тоа маркетинк тестоt... што е тешкото?! мене ми изгледа логично и 24 пати полесно од менаџмент (сепак, не е лесно). нели можни се 20 бода, а сеа слушам ќе имало 30 прашања, wtf?!
10 прашања со повеќекратен избор по 1 поен и 20 прашања точно/неточно по 0,5 поени, така беше лани. Првиот колоквиум е лесен и е штета да не се положи, за наредните два мислете ја ;) Инаку да си знаете дека немате право на втор шифрарник и немојте да доцните, ако е присутна Снежана ќе ве избрка :)
Поздрав и не се секирајте, ќе положите !
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Чим нема граница, се надевам бар 5 бода дека ќе ја спушти, па за втор не искачам од дома.
Мајкуму :)))
МАц, пријателе положуваш 100 % ич не му ја мисли!И немој жити се да се затвараш дома за вториот колоквиум,датабазата по архитектура сама од себе нема да се направи:pos2: Се шалам звер,вториот колоквиум е најлесен и ептен е очигледно што треба да се заокружи,едно 75 бода вадиш сигурно!

Ај уште формално Шуки да намали граница па да ти честитам!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Не сум баш сигурен но мислам дека е до денот на колоквиумот, т.е. 21-ви до 10:00 (не ме земај за збор).
Не, се пријавувале до 19.10 во 10:00 :nerv:
Ај битно да положам :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Па ете, јас ќе ти кажам да си ја негуваш надежта (исто ко и јас) но немој да слушаш што се кажува наоколу. Професорот го има главниот збор... колку за утеха секогаш спушта граница на првите колоквиуми, не само на менаџмент, туку и на сите други предмети кои ги предава. :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Dali toa znaci deka regularno granicata Menadzment bi bila 50 boda??? Lani kolku bese,pa so ja simnal na 30?
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Па ете, јас ќе ти кажам да си ја негуваш надежта (исто ко и јас) но немој да слушаш што се кажува наоколу. Професорот го има главниот збор... колку за утеха секогаш спушта граница на првите колоквиуми, не само на менаџмент, туку и на сите други предмети кои ги предава. :)

Ok, fala na uteha :) Ke mi pomogne vo neguvanjeto na nadezta hehe
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Dali toa znaci deka regularno granicata Menadzment bi bila 50 boda??? Lani kolku bese,pa so ja simnal na 30?
Лани за регуларно положени професорот ги сметаше тие со 51 бод и повеќе.Оваа констатација влага во игра кога ке дојдете до третиот колоквиум.Е таму тој што ќе падне но има солидни бодови,да речеме не под 40,а положил регуларно прв колоквиум,го положува предметот.Но,ако сте положиле со спуштена граница на прв па макар и да сте имале 50.9, и паднете на трет,идете на испит:smir:

Инаку,и минатата година не се очекуваше да ја намали границата под 40,а ја спушти на 30 бода.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ај може годинава ке нема граница... ке ги пушти сите....:pos2:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
А бе луѓе како поминавте на математика?
Ја да се пофалам, паднав уште од коа го дае листот со задачи.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
А бе луѓе како поминавте на математика?
Ја да се пофалам, паднав уште од коа го дае листот со задачи.
Јас моментално треба да полагам ама нема... Си го оставив за испит тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom