Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Рано ти текна да прашаш.
Економија до 129. 22 октомври полагање
Сметковотство 112. 26 Октомври полагање
А математика ќе учиш, тоа е утре!

Офф
Ај нека е за убаво 1-от пост. нека се множат
Сигурен си дека економија треба до 129та ?
Колку што знам јас до 140 и некоја требаше...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ехех, колега, не вреди да се нервираш, не е до тебе - не е до сите нас.

Еве јас, во септемвриска на цел материјал и 20 дена учење имав 47.7 бода. Паднав, јебига.

Сега на колоквиуми, на третина материјал (кој веќе ми беше учен еднаш нели), со 25 дена учење вадам 48.5. Едноставно тоа не е возможно, во било кој универзум, кога ќе ги разгледаме фактите.

Чим нема граница, се надевам бар 5 бода дека ќе ја спушти, па за втор не искачам од дома.
Мајкуму :)))
Еј не зезај, дај нека намали на 40, мајкуму :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
u ponedelnik ke ima do kolku ali spored moi informacii do 40 ili najminimalno do 35, 40 sto posto ke bide a sea zavisi kolku ima padnato pa ako ima mnogu i 35 ke bide ova e proverena informacija :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Сега знаеш како изгледаат... :)
да знам, знам и дека 10 бода ми се од кејсовите. секој бод знам од кај ми е.
а ако биде 35, ко што вели коментаров погоре, е тек тогаш ќе треба да се убијам...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Колега, а конечна одлука околу границата ќе каже на предавање?

Бидејќи разбрав така било лани...
Лани границата ја кажа дури после две недели, ама беше на некое патување во Париз. Така да најверојатно границата ќе ја каже на првото предавање.
u ponedelnik ke ima do kolku ali spored moi informacii do 40 ili najminimalno do 35, 40 sto posto ke bide a sea zavisi kolku ima padnato pa ako ima mnogu i 35 ke bide ova e proverena informacija :)
Од каде ти е оваа проверена информација? :)

Колку за информација минатата година границата беше =30 поени :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Има некој што знае дали има шанси деловна етика дали ќе спушта граница? 40 на пример :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Shapeless, не знам шод а ти кажам, едни викаат до 129, други до 143. учи до кај сакаш. Дали и каде има резултати за Деловна етика? Освен на факс, доколку ги има?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Има некој што знае дали има шанси деловна етика дали ќе спушта граница? 40 на пример :D
Лани границата била на 52 поени... На 40 тешко да ја спушти, ама можно е условно да пуштаат на втор колоквиум, но ти ќе треба после да си ги надополниш тие поени. Но за ова не ти гарантирам :)
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Shapeless, не знам шод а ти кажам, едни викаат до 129, други до 143. учи до кај сакаш. Дали и каде има резултати за Деловна етика? Освен на факс, доколку ги има?
Јас сите што ги прашав ми рекоа дека до совршена конкуренција, заклучно со неа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
До кој датум може да се пријавуваат стручни трудови по Маркетинг?
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
u ponedelnik ke ima do kolku ali spored moi informacii do 40 ili najminimalno do 35, 40 sto posto ke bide a sea zavisi kolku ima padnato pa ako ima mnogu i 35 ke bide ova e proverena informacija :)

Ako e namalena do 40 ke ripam do plafon od sreka, samo stvarno ne mozam da razberam kako pri tolku ucenje uspeav 44 poeni da izvadam :(((( A marketing i za prviov kolokvium treba se od zbor do zbor ili ova poveke vazi za vtoriot? Nemam vreme da povtoruvam se do sitnica :(((((
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom