Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не сфаќам,не си бил за 8,и сосе труд ти дал 8.

Што е тука екстремно?
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Inace nema veze za Taki i za ocenkite poso on popustase ocenka ako si mu idel na konsultacii i ako te zapamtil si kaza covekot uste od pocetok.E sea so poveketo zenski idat na konsultacii toa e druga rabota!:pipi:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Inace nema veze za Taki i za ocenkite poso on popustase ocenka ako si mu idel na konsultacii i ako te zapamtil si kaza covekot uste od pocetok.E sea so poveketo zenski idat na konsultacii toa e druga rabota!:pipi:
се слагам со тебе во времто и јас кога полагав беше така, секој кој на некој начин го запамтил од предавање или од консултации имаше оцена плус:uvo:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
2 бода до 8 (која почнува од 106). сосе стручен труд (кој наводно ќе ми донесеше оцена +). немаше да се нервирам ако сите ги оценуваше реално. работата е што на женски им попушташе за многу поголема разлика од мојте бодови и им ставаше повисока оцена (со взаемна насмевка). екстремен случај: 90 бода и стручен труд, 8!

Без плачење колега.

1. Само од колоквиуми имаш 106/150= 7,0066 оценка. Е сега, стручниот труд официјално носи 10 проценти од оценката . Т.е една оценка плус.

Дали ти колега веруваш дека твојот стручен труд, релативно на другите студенти е во најдобрите ????

Само и само во тој случај ти треба да имаш 8ка. Значи ако ги имаш сите 10 проценти од стручниот труд. Ретко кој ги има, макар што не знам конкретно за твојот случај.

Инаку ако те познава од консултации тоа ти се поени од активност и тие исто така носат оценка плус, значи нема ништо неправедно во размената на насмевки и давањето оценка плус. Насмевките се вообичаено од познавање од
-усно
-консултации
-прв ред на предавања.

Мислам крајно и мене ми се насмеаа, а не верувам дека е педер или нешто па тоа да биде причината што ми се насмеал, највероватно тоа што ме знаеше од предходно.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Mozes kaj koj sakas da zemes ocena bez razlika dali ti predaval ili koj ti e zapisan vo prijavata!
Неееееее, мислам дека нема да може.
Може така кога заедно даваат оценки, ама после тоа за да земеш оценка треба кај оној кај што се имаш пријавено, затоа што пријавите одат кај професорите. На пример ти си се пријавила кај Владо, а земаш оценка од кај Таки Фити. Таки Фити ќе ти напише оценка, ама кога ќе ја побара твојата пријава кај него нема да може да ја најде.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Томсасо да речеме дека си целосно во право и така идат бодовите (иако во случајов со и над 106 е 8). Како го објаснуваш добивањето на 8 на одредена личност со 90 бода (која според твоите пресметки би требало да има 6)?! Не може никој да ме разубеди во она што го видов со свој очи, а Бога ми и го почувствував.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јас кај Владо си ја земав 10ката без проблеми. Имав 8 бода помалку на скалата од колоквиуми и плус усно бев кај него како замена за семинарска и не ми направи никаков проблем.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Томсасо да речеме дека си целосно во право и така идат бодовите (иако во случајов со и над 106 е 8). Како го објаснуваш добивањето на 8 на одредена личност со 90 бода (која според твоите пресметки би требало да има 6)?! Не може никој да ме разубеди во она што го видов со свој очи, а Бога ми и го почувствував.
Да, не е во ред така да се поклонуваат. Ама јас пак мислам поинаку гледам на работите.. Никогаш, ама никогаш не се замарам што тоа имаат другите како го добиле и сл. Ниту сметам дека ми е нанесена неправда ако некој има висока оценка...
ама...
мислам финтава е... ако има 7.49 сакам 7ка ако имам 7.51 сакам 8ка. и тоа ми е битно.. дали врз основа на индивидуалните критериуми сум ја заслужил таа оценка што сум ја добил?. Не е битно ако на некој друг и со 6.99 му пиши 8мка, битно ми е мене со 7.51 да ми пиши 8смица...

а пак ако имам 7.49 и добијам 7ка а некој со 6.5 добие 8ка стварно не ми е гајле бикоз афтер ол јас не сум достигнал осумка така да што ќе се замарам со другите...

ама џабе трипам и јас... кај нас на факс правдина ке бараш тоа ти е...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Иначе распоред веќе има истакнато на факутетот.:):pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ммм... Јас бев на факултет ама ми е многу слаба камерата на мобилниот за да ги сликав. Знам дека имам две предавања во понеделник, од 10 и од 12, ама појма неам што :pos:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Има некој на е-бизнис што знае како стојат предавањата?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom