Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
За мене и двата се бубање.
Менаџмент 2 колоквиум,имаше само поделби и карактеристики,тие мора да ги научиш не може логички да ги одговориш.Или ги знаеш или не,нема логика.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Бубање се и двата.
Менаџмент можеби е пологичен, но професорот го прави да не е.
А маркетинг сака да се научи цел учебник на памет, кој збор после кој доаѓа, работава.
Ама така ти е тоа кога таа нема други активности во животот освен факултетските.
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
I jas sum edna od tie sto na prv kolokvium ne dobi sifrarnik. Imav dve pogreska oboeni sto trebase da gi popravam, i toa ne bev samo jas tuki i uste nekolku pobaraa sifrarnici i 'posteno' profesorkata rece NEMA SIFRARNICI, ke dobiete samo po eden. Luge ne se nervirajte samo ni celicat nervi za ponatamu :uvo:


Inaku imate li nekoja informacija za finansisko smetkovodstvo za kolokviumot, sto ke ima, na sto da se obrne vnimanie i slicno???
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
I jas sum edna od tie sto na prv kolokvium ne dobi sifrarnik. Imav dve pogreska oboeni sto trebase da gi popravam, i toa ne bev samo jas tuki i uste nekolku pobaraa sifrarnici i 'posteno' profesorkata rece NEMA SIFRARNICI, ke dobiete samo po eden. Luge ne se nervirajte samo ni celicat nervi za ponatamu :uvo:


Inaku imate li nekoja informacija za finansisko smetkovodstvo za kolokviumot, sto ke ima, na sto da se obrne vnimanie i slicno???
Финансиско сметководство ќе има претежно книжење.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Финансико јас положив само со учење на тие прашањата, има 3-4 тестови и тие се вртат цело време

Заборавив да кажам дека ова за на испит, и многу е полесно на испит одколку на колоквиуми
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Имав и јас едни прашања од либро демек пишува дека се за 3 колоквиуми,ама мене скоро сите прашања од тие ми се паднаа само за 1 колоквиум.
Првиот беше ептен лесен.
Вториот ми изгледа малку потежок.
Да не има некој прашања за овој колоквиум?
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
А знае некој случајно какви прашања има на втор колкоквиум економија или сметководство???
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Pa i jas gi imam tie od libro ama ima samo dve ili tri prasanja od vtor kolokvium. Ne mi e jasno samo od kade ke gi iskopa tie 50 prasanja. Treba da se uci sve do najmala sitnica.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ако има некој готов текст за финансиски иновации ќе го замолам да ми го прати текстот по пп :smir: Ќе му бидам вечно благодарен!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Финансико јас положив само со учење на тие прашањата, има 3-4 тестови и тие се вртат цело време

Заборавив да кажам дека ова за на испит, и многу е полесно на испит одколку на колоквиуми
Ме интересира со оцена извади, зашто го оставив финансиско за на испит и планирам да ги учам тие прашања. Страв ми е да не се заебам....
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
the mummy Другар што смер си?Можно е и двата да ти бидат задолжителни да знаеш!
Надворешна трговија сум, така да не верувам двата да ми бидат задолжителни. Ама јбг ако биде така, тоа е ќе мора да се мачам исто како и вие:)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ме интересира со оцена извади, зашто го оставив финансиско за на испит и планирам да ги учам тие прашања. Страв ми е да не се заебам....
6ка иам, ама тоа оти не ги научив ни прашањата како шо треба. Не планирав тој да го учам, последниот ден ми ги дадоа прашањата и ги читав онака безвеза, да не бидам без ич...и коа видов на испит дека истите прашања беа ептен ми беше криво шо не ги поучив барем уште 2-3 саата :icon_lol: Ама и ептен сум среќна и шо положив без отворена книга :)

Само незнам, ја така положив у јуни, прашај дали ги дал тие и на останатие сесии...мене како шо ми кажа само тие прашања вртеле
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
a ke bide li nekoj ljubezen da ne "prosvetli" neshto vo vrska so angliskiot, kakvi prashanja ke ima, gramatika ili smth else...etc.etc...bi mi napraile goooooolema usluga, poshto ne sum bila prisutna na niedna vezhba...:toe:...Pleaseee
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Со оглед на тоа шо оваа год има нова проф. тешко дека некој може да ти помогне, ако мислеше да ти каже некој од предходните генерации :)
Инаку која е сега професорката по англиски, име презиме?
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ако има некој готов текст за финансиски иновации ќе го замолам да ми го прати текстот по пп :smir: Ќе му бидам вечно благодарен!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom