Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
a ke bide li nekoj ljubezen da ne "prosvetli" neshto vo vrska so angliskiot, kakvi prashanja ke ima, gramatika ili smth else...etc.etc...bi mi napraile goooooolema usluga, poshto ne sum bila prisutna na niedna vezhba...:toe:...Pleaseee
првиот колоквиум е на 12 другата недела, ќе има два текста за преведување еден од анг на мак и еден од мак на англиски, сеа сме до маркетинг и у вторник би требало да избаци еден потежок текст и да го вметне маркетинг(лекцијата) и ќе има и едно писмо, ја задњи пут коа бев беше до офферс незнам дали има уште некое изработено, воглавно тоа е, превод и писмо да напишеш
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Znae li nekoj da kaze koga se polaga ekonomija (koe vreme) vo petok?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па сигурно има 2 термина, нема веројатно 450 души да полагаме во исто време.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Па сигурно има 2 термина, нема веројатно 450 души да полагаме во исто време.
јас последно на огласна видов вчера, па имаше само за 10:30, утре ке одам на факс ќе пишам најсвежи информации...
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Абе студенти да ве прашам еден другар утре полага Меѓународна економија и не е сигурен дали од 12 и 30 полага.Дали сите полагаат од толку или има повеќе термини?Ај ако може некој побрзо да ми одговори

Фала ви од позади:pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ок, кажи му на другар ти дека е точен терминот, од 12 и 30, ама тој нека оди малце порано, ништо не губи :):baeh:

Увид (Група 6) точни одговори:
1. a, в, д
2. а, в, д
3. а, в, д
4. а, в, д
:vozbud::vozbud::vozbud:
Точниве одговори се напраени за некој што нема ништо научено да го положи колоквиумот, а оној што има и перфектно научено да се збуни кога ќе види дека одговорите на првите четири прашања се исти.
Ајде со :pop: напред на испит.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Ок, кажи му на другар ти дека е точен терминот, од 12 и 30, ама тој нека оди малце порано, ништо не губи :):baeh:

Увид (Група 6) точни одговори:
1. a, в, д
2. а, в, д
3. а, в, д
4. а, в, д

:vozbud::vozbud::vozbud:
Точниве одговори се напраени за некој што нема ништо научено да го положи колоквиумот, а оној што има и перфектно научено да се збуни кога ќе види дека одговорите на првите четири прашања се исти.
Ајде со :pop: напред на испит.


По кој предмет е увидов ???
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
до колку е отворен факултетот во колоквиумска, да видам утре кога полагам?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
до колку е отворен факултетот во колоквиумска, да видам утре кога полагам?
ми кажаа дека наводно сите од 10:30 сме полагале утре. ама ако одиш, сепак пиши од кога се полага.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ми кажаа дека наводно сите од 10:30 сме полагале утре. ама ако одиш, сепак пиши од кога се полага.
бев. видов. запишав.:)) во 10 и 30 сите... низ цел факултет сме распоредени:))
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Економија помина добро, најверојатно со 2 - 3 грешки само. Ајде уште сметководство во феноменалниот термин - недела 8.00. Него асистентот рече демек овој вториов колоквиум бил најтежок, дај кажете што е толку тешко на овој? Или како по обичај не излегува ниеден резултат како што треба?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
У мое време (лани),мене не ми текнува на ништо тешко.

не ни ми е останато нешто во глава од тој предмет,значи лесен колоквиум :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom