Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како мислиш,преку колоквиуми или?

Мислам дека последна шанса ти е сега во фебруари...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Druze znam deka posledna sansa mi e u fevruari. Prasuvav dali imam pravo da polagam predmeti od vtora (tret semestar)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
прашање... дали ако пишиш квадрат на некоја година, повторно плаќаш 400 евра на е-бизнис, или само префрлањето на кредитите, т.е. казната?

кој е на е-бизнис сефте годинава? колеги да се запознаеме..:)
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ima li nekoj od e-biznis sho zavrshil 2 god. da ni kaze neshto za izbornite predmeti sho treba da gi izbereme vo 2 god? koj predmet e podobar, kako se profesorite...
pozdrav...
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
da ne ja ima slucajno nekoj knigava za prodavanje, ne mozam da ja najdam po knizarive...ili ako znae nekoj kade moze da se nabavi, ke bide od golema pomos...

Zoran Jolevski: Multinacionalnite korporacii, predizvik
na sovremenata ekonomija, Economy press, Skopje,1997.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ништо од приказните дека Маркетинг ќе ни биде изборен :(
Изгледа тоа ќе биде така од наредна година :(
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
:smir: Не ми лежат мноуг јазици,се трудам да ги избегнувам.
Инаку јас сакав да изберам развој на економска мисла и организационо однесување.Знаете ли кој предава по овие предмети?
А сега се збори дека и маркетинг ке ни биде изборен па ке видиме можеби ке има некои промени.Инаку уписниот рок бил од 22 до 30 септември.
немој си избрала Развој на економска мисла.предава еден старец Методија Стојков и ке учите за секој ебан економист што кажал.прилично е тешко за учење(бар во мое време кога беше на раскажување)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Што ќе кажете за Макроекономија и Економска статистика?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
За Макроекономија не знам, а за Економска статистика може да кажам нешто пошто ми беше задолжителен :pos: паа не е исто како статистика, пошто и јас имав уплав кога слушнав дека зборот статистика е присутен и во овој предмет ама нема врска, не е ништо страшно, со оглед на тоа дека професорката малце не се поднесува:pos2: и бара присуство на предавања и на вежби,другото во врска со предметот е дека воопшто не е тежок , и задачите се гола вода.:helou:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Јас да се пофалам дека исчистив година со стил - 10ка статистика :)
ај друже со оглед на тоа дека си извадил 10-ка дај некој совет што како зашто да се спремам за у февруари :)





btw знае ли некој дали треба да се уплаќаат тие 2100 ден. (за упис на година) и ако треба што треба да стои на уплатницата у делот Цел на дознака
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
ај друже со оглед на тоа дека си извадил 10-ка дај некој совет што како зашто да се спремам за у февруари :)





btw знае ли некој дали треба да се уплаќаат тие 2100 ден. (за упис на година) и ако треба што треба да стои на уплатницата у делот Цел на дознака
за книжен фонд се тие 2100 ,
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
ај друже со оглед на тоа дека си извадил 10-ка дај некој совет што како зашто да се спремам за у февруари :)





btw знае ли некој дали треба да се уплаќаат тие 2100 ден. (за упис на година) и ако треба што треба да стои на уплатницата у делот Цел на дознака
Еве јас ќе ти кажам за Статистика, научија добро теоријата, а за задачите доволно е по еднаш да решиш од секој вид колку да добиеш рутина, а формулите ти се дадени така да ништо страшно :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
За Макроекономија не знам, а за Економска статистика може да кажам нешто пошто ми беше задолжителен :pos: паа не е исто како статистика, пошто и јас имав уплав кога слушнав дека зборот статистика е присутен и во овој предмет ама нема врска, не е ништо страшно, со оглед на тоа дека професорката малце не се поднесува:pos2: и бара присуство на предавања и на вежби,другото во врска со предметот е дека воопшто не е тежок , и задачите се гола вода.:helou:
А начинот на оценување е преку класични задачи или преку шифрарник?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Начинот на решавање задачи е преку шифрарник, иако она ќе ви даде тетратка кај што треба да направите пресметка ама мислам дека не се зема во обзир тоа, туку битно е што ке избоиш во шифрарникот:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom