Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Za toa prasuvav zosto slusnav deka ce pocne so predavanjata od 15 Septemvri
Не де не, од 1-ви октомври е уште годинава.

A znae li nekoj koga se upisite za 2,3 i 4 godina?
Уф, 3 години уплаќам и пак заборавам кога беа :pos: Мислам дека беа последната недела од септември или првата од октомври, така некако.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Tuku aj kolegite od pogornite godini neka kazat sto izborni predmeti da zemime za 2 godina.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
за секој департман имаш различни предмети, а и тоа ти е во 4 семетар :helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај ако може да ми кажете дали минативе години при уписот бараа изводот од матична книга да не биде постар од 6 месеци или сеедно беше? Зашто некои викаат треба нов, некои не треба па не знам дали да вадам или не.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Ај ако може да ми кажете дали минативе години при уписот бараа изводот од матична книга да не биде постар од 6 месеци или сеедно беше? Зашто некои викаат треба нов, некои не треба па не знам дали да вадам или не.
Jas minatata godina vadev nov izvod. I jas taka slusanv lani. Moj sovet: izvadi si nov da ne ti pravat problemi pa da trcas vo posleden moment.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ај ако може да ми кажете дали минативе години при уписот бараа изводот од матична книга да не биде постар од 6 месеци или сеедно беше? Зашто некои викаат треба нов, некои не треба па не знам дали да вадам или не.
Нема везе само треба да е оригинал немора да биде нов.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Ај ако може да ми кажете дали минативе години при уписот бараа изводот од матична книга да не биде постар од 6 месеци или сеедно беше? Зашто некои викаат треба нов, некои не треба па не знам дали да вадам или не.
Извади си ти друже-студентски и се е можно!! Верувај!
Особено некој ако е на депресиви, или у климактериум (Правен), ќе те вратат.:vozbud:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
да ве прашам за маркетинг и менаџмент ако немам максимум бодови подобро да не конкурирам, така?
и читав ќе проширувале во приватна квота... според конкурсов се по 44 и во едната и во другата... уште колку би додале место...?
 
Б

БејбиГрл

Гостин
да ве прашам за маркетинг и менаџмент ако немам максимум бодови подобро да не конкурирам, така?
и читав ќе проширувале во приватна квота... според конкурсов се по 44 и во едната и во другата... уште колку би додале место...?
Секоја година е различно и никој неможе да ти каже "не конкурирај, немаш доволно бодови". Со оваа матурава и ретко кој има максимум. Јас коа се запишував немавме ни матура ни приемен и тогаш се сеќавам само дека на Е-бизнис во државна квота сите беа со максимум поени. Јас сум Сметководство и ревизиј и таму исто имаше многу со максимум. А најмалку конкуренција имаше на Менаџмент.
Али како што кажав тогаш се гледаа само нашите оцени од средно, а денес имате матура. Не е тешко во средно да си со сите 5ки, ама како што гладам со матурава слаби резултати има. Значи не гледај што се случувало предходно зашто вие сте сега сосема различни.
А за проширувањето, квотата се проширува ако има пријавено повеќе со максимум бодови од она што предходно е кажано дека ќе примат. Еве велиш според конкурсот ќе примаат 44 и во двете. Ако има пријавено 60 со максимум тогаш тие сите ќе влезат во државна и останати 44 во зависност од бодовите во приватна
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
А кога се плаќа 1 рата партиципација? Слушнав некои викат кога се запишува ама на веб страната на факултетот ништо не пишува за таа работа.
Инаку ако се уплаќа при запишувањето на факултетот што бива ако некој не е примен. Што ќе биде со парите што ги уплатил во факултетот???
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Прво ќе си видиш дали си примен, па потоа ќе си уплатиш, секогаш прво има резултати па после уплаќање, мислам ја коа се запишував така беше.:helou:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ај нека ми е со среќа - СЕ ЗАПИШАВ :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom