Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ROCK E SIROK POIM, IMAS OD KOMERCIJALEN MEK ROCK DO EXTREME METAL I GRIND CORE, AKO KAZES ROCK NE SI KAZAL NISTO KONKRETNO.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Да ама луѓето по рок разбираат повеќе мек комерцијален рок:tapp:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
ROCK E SIROK POIM, IMAS OD KOMERCIJALEN MEK ROCK DO EXTREME METAL I GRIND CORE, AKO KAZES ROCK NE SI KAZAL NISTO KONKRETNO.
Extreme Metal & GrindCore се МЕТАЛ , затоа ја имаш опцијата Метал.

Рок може да биде Поп-Рок , Гранџ-Рок , Алтернативен Рок и други такви подвидови , али не е Метал.

Ипак Рокот е најслушана музика бидејќи Рок-баладите се најубави и најзвуични , поради тоа и се најслушани :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас го шетав свето имам одено и Прилеп и Ресен, и кај да појдев претежно се слушаше народно. Да не зборам за свадби, крштевки и празници.
Е сега ваљда то може да се пиши и во ХАУС музика оти ко што кажва речнико енглески то е у превод КУЌА а народно се слуша по куќи то јест народното е ДОМАЌИНСКА музика.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Абе бравос ако имаш појдено до Ресен сигурно ниту еден друг форумџија нема појдено таму а инаку сигурен да бидиш дека ниту еден металец или рокер од македонија нема на свадба или на крштевка да пусти брутал или рок или било со од таа класа на музика која сто според мене е на врвот на слушаноста гласав за рок иако сум металец и мислам дека рок баладите допираат до секое уво и дека без разлика дали човекот слуса техно или рап тој ќе има разбирање за песната а ниту еден рокер или металец вклучуваќи се и себе не мозе да ја разбере убавината на техното,трансот или твојата домаќинска музика
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
епа мислам дека рокот е најслусан во светот го слушаат луѓето од сите возрасти
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Абе бравос ако имаш појдено до Ресен сигурно ниту еден друг форумџија нема појдено таму а инаку сигурен да бидиш дека ниту еден металец или рокер од македонија нема на свадба или на крштевка да пусти брутал или рок или било со од таа класа на музика која сто според мене е на врвот на слушаноста гласав за рок иако сум металец и мислам дека рок баладите допираат до секое уво и дека без разлика дали човекот слуса техно или рап тој ќе има разбирање за песната а ниту еден рокер или металец вклучуваќи се и себе не мозе да ја разбере убавината на техното,трансот или твојата домаќинска музика
Тотал суппорт...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
јас знам еден од долно маало, неговиот нунко беше во војска со еден чиј комшија знаеше да свири гитара...
И на БричикурЦветана тетка му свири гитара па ништо , вратете се на темата , премногу офтопик.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
според статистики на некој гикови рокот е најслушан ама у задње време се повеке и повеке се преминува на електронска музика од 2006-2008 повеке биле застапени журки со електронска музика него со рок... бтв у задње време рок праат само некои типци шо имаат 3 песни у кариера и толку... али тоа е според мене и некои мрднати научници шо немаат попаметна работа
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
според статистики на некој гикови рокот е најслушан ама у задње време се повеке и повеке се преминува на електронска музика од 2006-2008 повеке биле застапени журки со електронска музика него со рок... бтв у задње време рок праат само некои типци шо имаат 3 песни у кариера и толку... али тоа е според мене и некои мрднати научници шо немаат попаметна работа
Неинтелигентен став на еден Техничар или Трансер ??
Како може Техното или Трансот кој најчесто имаат текст „Глуп си туп си тап си трап си “ да бидат позастапени од свевременскиот Рок ??
Има ли човек кој незнае бар една рок песна ?
И не го пишувам ова бидејќи имам нешто против техното и трансот , бидејќи и јас ги слушам , и ја почитувам музиката. Ама од една страна викаш дека статистиката дека рокот е најслушан е од некој гикови , а потоа велиш дека у последно се повеќе се преминува на електронска музика , а тоа го знаеш од некоја статистика.....

Па побогу , Тоше Проески (почивај во мир) пееше Рок....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom