Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Во последно време се повеќе се слуша техно и хаус и тоа од некои позерчиња кои слушнале дека е тоа КУЛ (го мразам зборов) и дека е ИН (и овој го мразам) па затоа идат и на такви журки и по такви места. Кога ги гледам ми се бега од тие места.
:pos: најсмешно ми е кога некој што нема врска ќе речи слушам јас пак ти техно, а техно можеби не ни слушнал во ѓивото техно последно време и премалку се слуша и не е популарно, многу по пуларни се трансот, хаус, минимал, диско и слично.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
:pos: најсмешно ми е кога некој што нема врска ќе речи слушам јас пак ти техно, а техно можеби не ни слушнал во ѓивото техно последно време и премалку се слуша и не е популарно, многу по пуларни се трансот, хаус, минимал, диско и слично.
Брат ја техно си слушам, ти за тоа да не се сеќираш, а дека хаусот и диското се попопуларни се слагам. Транс - не би рекол. Сигурно многу помалце од хаус.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Брат ја техно си слушам, ти за тоа да не се сеќираш, а дека хаусот и диското се попопуларни се слагам. Транс - не би рекол. Сигурно многу помалце од хаус.
Како не е кога сигурно секој слуша Trance Vocal барем, зошто тогаш топ 5 DJ во светот сите прата и миксаат најмногу транс музика.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Како не е кога сигурно секој слуша Trance Vocal барем, зошто тогаш топ 5 DJ во светот сите прата и миксаат најмногу транс музика.
Е како па да не. Транс во кал.:) Техноооо:pos2:Се е техно.:)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Гласав за Техно дека ми е најомилено али очигледно е дека рок и метал СЕ најслушани во свет!
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Мислам дека рокот е најслушан од популацијата 13 па до некаде 20 и некоја година.
Грешка си направил/а шо не си додала фолк, турбо фолк нешто:pos2::pos2::pos2:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Гласав за Хаус..ама очигледно во целиот свет најслушана музика е рок...А инаку од хаус преферирам прогресиве,електро и минимал...:wink:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Рокот е најслушан затоа што многу под правци спаѓаат под него, јас дури не би го ставил металот како посебно.
Но очигедно е дека е одцепен од рокот...а тоа не е убаво:(
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
jas si sakam da si slusam RAP. Najmnogu me relaksira. A za koja muzika se slusa najmnogu ne se sekiram bas tolku.....
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Како не е кога сигурно секој слуша Trance Vocal барем, зошто тогаш топ 5 DJ во светот сите прата и миксаат најмногу транс музика.
Добро Trance Vocal за мене не ни спаѓа во транс. Според мене тоа е комерцијален буЉшит али nvm не е тоа темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom