"Градски Ривалства" Епизода: Охрид - Струга

K

KomitaMKD

Гостин
имам другар роден во струга има кука во центарот на 1 минута до пазарон има учено средно во струга и сега живее во ОХРИД,него слободно прашај го каде е поубо и ке ти кажит ОХРИД нормално
п.с. со него 1 година се расправав за истово и сега и сам признава дека охрид е подобар во се
п.с. излеа заборај во струшкине села какви живеет па тие во охрид ке се преселеле.Другар ОХРИД е МАКЕДОНСКИ град одсекогаш за секогаш за разлика од вас(немој никогаш да заборајш)
Па и Струга е македонски град само македонија губи од такви како вас.вие во охрид скокате нешто макдонија ова она.На младинското првенство во ракомет ние од струга се собравме навивачка група од 100-150 души а вас охриѓани ве немаше никаде.Патриоти бе нема што...
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Па и Струга е македонски град само македонија губи од такви како вас.вие во охрид скокате нешто макдонија ова она.На младинското првенство во ракомет ние од струга се собравме навивачка група од 100-150 души а вас охриѓани ве немаше никаде.Патриоти бе нема што...
другар излеа цел град навивал :pos2::pos2::pos2:
а струга се знае кој ја даде и тешко дека за 5 години Че е Македонски град
 
K

KomitaMKD

Гостин
другар излеа цел град навивал :pos2::pos2::pos2:
а струга се знае кој ја даде и тешко дека за 5 години Че е Македонски град
Епа дојди струга и ќе видиш како е и дали цел град навивал.
Според пописот од 2002 година во градот Струга живеат 16559 жители, а етничкиот состав на населението на градот Струга е следниов:

 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Другар ОХРИД е МАКЕДОНСКИ град одсекогаш за секогаш за разлика од вас(немој никогаш да заборајш)
А Струга не е Македонски град?:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
Од вакви мали и празни глави, човек просто да се заљуби во својата земја и својот народ. Или чекај, не сме исто ние, што зборувам па јас. Јас дека сум од Струга, може треба како Французинка да се пишам ... ах, кој да знае.:uvo:

тие од струга си знает
И пак ќе прашам, за да сфатиш дека озбилно ме интересира. Чив град е Струга?
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Епа дојди струга и ќе видиш како е и дали цел град навивал.
Според пописот од 2002 година во градот Струга живеат 16559 жители, а етничкиот состав на населението на градот Струга е следниов:

  • Македонци 9,901 (59,79%)
  • Албанци 4,293 (25,92%)
  • Турци 907 (5,48%)
  • Роми 97 (0,59%)
  • Власи 550 (3,32%)
  • Срби 72 (0,43%)
  • Бошњаци 16 (0,10%)
  • останати 723
  • Роми има повеќе од 97 ама тие се запишани како албанци од лична корист
провери некој понов попис и ме интересира ако има толку многу македонци како тоа по чаршијата неможам да слушнам македонски збор или да прочитам на некој излог нешто на македонски
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
А Струга не е Македонски град?:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
Од вакви мали и празни глави, човек просто да се заљуби во својата земја и својот народ. Или чекај, не сме исто ние, што зборувам па јас. Јас дека сум од Струга, може треба како Французинка да се пишам ... ах, кој да знае.:uvo:


И пак ќе прашам, за да сфатиш дека озбилно ме интересира. Чив град е Струга?
албански да ти помогнам
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Шо тресиш глупости бе


  • Македонци 9,901 (59,79%)
  • Албанци 4,293 (25,92%)

Шо имат појќе ?
јас реков дека за 5 години ке е албански град а да те потсеетам при толку македонци имате албанец градоначалник,претседател на суд албанец и на сите јаки места албанци
вие далеку не ојте и не заради мене или некој од охрид туку заради вас кои се преселувате во охрид или кои останавте и гледате како градот се албанизира и му ги шитнавте сите дукани и куки на албанци
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ниеден стружанец не се согласуваше со потегот на владата ама то е то .... сега албанец ни е градоначалник ама за разлика од другите барем нешто среди во градов

Етнички е македноски град ама владата ни даде албанска самоуправа
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Јас немам ништо против стружани, напротив супер луге се и имам еден куп другари од таму. Ама болната вистина е дека некој дотични личности(шо бе каменувани и некој шо си држет сеа футељи) заебаа се.
А то за ривалството за натпреварите итн. то морат да го имат. Зато е спортот и то е нормално насегде. А дека не се сакаме то не е точно. Јас 3 години на факс дур бев најдобрите другари ми беа од таму и нормално мораше да паднит некоја расправа на таа релација Охрид -Струга, не за нешто друго туку онака на заебанција. И не е битно кој од кај и кај се преселил сеа, БИТНО Е НИЕ ДА СИ СЕ ДРЖИМЕ МУГУ СЕБЕ!!!
 
K

KomitaMKD

Гостин
јас реков дека за 5 години ке е албански град а да те потсеетам при толку македонци имате албанец градоначалник,претседател на суд албанец и на сите јаки места албанци
вие далеку не ојте и не заради мене или некој од охрид туку заради вас кои се преселувате во охрид или кои останавте и гледате како градот се албанизира и му ги шитнавте сите дукани и куки на албанци
Па да ги шитневме куќите немаше да сме уште во струга.А тие што продаваа нека им стои...Муабетот ми е дека македонците градат во струга со намера да остнат во градот.а вие што сакате мислите тоа не е моја работа....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
јас реков дека за 5 години ке е албански град а да те потсеетам при толку македонци имате албанец градоначалник,претседател на суд албанец и на сите јаки места албанци
вие далеку не ојте и не заради мене или некој од охрид туку заради вас кои се преселувате во охрид или кои останавте и гледате како градот се албанизира и му ги шитнавте сите дукани и куки на албанци
Додека е во Македонија, ќе биде македонски град. Јасно? И во Сандански во Бугарија населението е 98 проценти македонско, па пак градот е бугарски.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Додека е во Македонија, ќе биде македонски град. Јасно? И во Сандански во Бугарија населението е 98 проценти македонско, па пак градот е бугарски.
кога мислев на албански град не мислев на град во албанија туку на град каде преку 70% од населението е албанско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom