Формула 1 сезона 2008

Кој ке биде шампион во 2008?

  • K.Raikkonen

    Гласови: 65 32,7%
  • F.Massa

    Гласови: 54 27,1%
  • L.Hamilton

    Гласови: 70 35,2%
  • H.Kovalainen

    Гласови: 0 0,0%
  • F.Alonso

    Гласови: 4 2,0%
  • N.Piquet Jr.

    Гласови: 2 1,0%
  • R. Kubica

    Гласови: 4 2,0%
  • некој трет...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    199

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Браво за Кубица!
Има реприза вечерва од трката?
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Слабо гледам формула на К5. Не можам да го поднесам Миленко.
Е денеска гледав напоредно Фудбал и Формула и Миленко се изнатресе глупости. Се поболив од смеење. Почна и "Хеј Словени" да ја пее....
 

NECsLon^

Kimi Räikkönen
Член од
27 ноември 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
Lewis Hamilton and Nico Rosberg will lose ten places on the grid at the French Grand Prix following their pitlane incident in Canada.

www.autosport.com
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Слабо гледам формула на К5. Не можам да го поднесам Миленко.
Е денеска гледав напоредно Фудбал и Формула и Миленко се изнатресе глупости. Се поболив од смеење. Почна и "Хеј Словени" да ја пее....
Ihaaa...Mnogu dobri raboti kazuva Milenko, sekoja cest..Jako bese koga kazvase deka mu se zapalila kukata na Mika Hakinen..Toj bil so dve devojki vnatre, i vika mozam samo da zamislam so pravele tie vnatre so se zapalilo, no ajde da ne pravam erotski filmcina tuka...I koga Coulthard lani se cukna vo eden bolid, ovoj izvika Red Bull vi dava krilja, ama na Coulthard ne mu dade...Sepak, od Tabakon e milion pati podobar i mene interesno mi ja vodi trkata..zadovolen sum...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Таа маслинката Хамилтон виде дека оди кон судир и сврте и се бапна во Раиконен...а одеше кон Кубица. Чатал!
Браво за Кубица,многу ми е мило за него, иден шампион.
Сепак, најдобриот потег на трката беше на Маса. Еден од најдобрите во последниве неколку сезони.На таква кривина да минеш двајца...
Криво ми е што ја гледав трката во кафич...не можев да го слушам Миленко.:pos2:
Слушам пак брилјирал...:)
 
F

fantomX

Гостин
Сабајлево ја видов снимката на сударо Хамилтон-Раиконен.
Шо напарај ХАмилтон? Одеше право во едно БМВ, и сврти и се удри во Кими. Не разбирам шо мислеше да прај. Остра казна треба за него.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
еве го сударот
само не знам шо му беше на овај Ѓупилтон, како намерно да сакаше да го удрит
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Црвеното светло на боксот одеднаш светна, Кими и Кубица застанаа во последен момент, а возачот кој сите го фалат не прикочи и заврте се бапна во Кими.
Казнет е Хамилтон со 10 места во Франција, изгледа 10 места поназад ќе стартува од она што ќе го извози (не сум сигурен).
 
С

Спенсер

Гостин
мамето негово црнечко!!!!!!на живци ми иде,копиљ скапан, од картинг у формула седнува,и мисли од 60км/ч ке закочи у место,циган
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Црвеното светло на боксот одеднаш светна, Кими и Кубица застанаа во последен момент, а возачот кој сите го фалат не прикочи и заврте се бапна во Кими.
Казнет е Хамилтон со 10 места во Франција, изгледа 10 места поназад ќе стартува од она што ќе го извози (не сум сигурен).
Тој е "најдобриот" возач.:pos2:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
еве го сударот

само не знам шо му беше на овај Ѓупилтон, како намерно да сакаше да го удрит
да бе..намерно беше..само штета што не возеше побрзо да го удри појака.Како може вакви глупости да тресете.Го удри и тоа е тоа..се случува.поради таа грешка наредната трка е казнет.И крај на приказната.Колку изгуби Кими толку изгуби и Хамилтон.Која ќе беше користа на Хамилтон да го исфрли Кими од трка а истовремено и он да испадне.Некој сега ќе каже , па Кими ќе победеше..И што ако победеше , не е последна трка па да решава.Еве да претпоставиме дека Кими ќе победеше , Кубица втор , Хамилтон трет...сите ќе беа во три бода разлика.Така да стварно не гледам резон намерно дека некој некого удри.Чиста возачка грешка во комбинација со темпераментот на Хамилтон доведе до сударот.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
да бе..намерно беше..само штета што не возеше побрзо да го удри појака.Како може вакви глупости да тресете.Го удри и тоа е тоа..се случува.поради таа грешка наредната трка е казнет.И крај на приказната.Колку изгуби Кими толку изгуби и Хамилтон.Која ќе беше користа на Хамилтон да го исфрли Кими од трка а истовремено и он да испадне.Некој сега ќе каже , па Кими ќе победеше..И што ако победеше , не е последна трка па да решава.Еве да претпоставиме дека Кими ќе победеше , Кубица втор , Хамилтон трет...сите ќе беа во три бода разлика.Така да стварно не гледам резон намерно дека некој некого удри.Чиста возачка грешка во комбинација со темпераментот на Хамилтон доведе до сударот.
Не е работата во испланирано намерно удирање, туку кога сфати дека беше касно и не може да закочи тогаш сврте во Раиконен.

Еве што изјавил Раиконен за инцидентот:

"I'm not angry but what Hamilton did was inexplicable. More, it was stupid."
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.243
Бооо слепец Хамилтон. И кај најде да се закачи баш во Кими. Како не можеше да го удри Кубица, ќе му направеше услуга на Кими. Инаку ако не се направеше инцидентов 70% дека Кими ќе беше прв.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Не е работата во испланирано намерно удирање, туку кога сфати дека беше касно и не може да закочи тогаш сврте во Раиконен.
ххахах....добро тоа кога гледаш од призмата на Ферари фан...јас како обичен гледач не го видов тоа така.Инстинктивно се обиде да ги избегне и двајцата...али во ред е...фановите на ферари нормално е да го напаѓаат Хамилтон.Секогаш имало и ќе има две мислења, објективно и субјективно.Никаде не сретнав некој реален натпис од спортски новинар или аналитичар директно да го обвинат дека намерно го направил тоа.Ако добро се сеќавам Шумахер истото го правеше само што он го правеше на многу поопасни места, во трка , при поголеми брзини,па никој не го "уби" за тоа.Кажав еднаш и пак ќе кажам , Хамилтон си доби заслужена казна за наредната трка.Ќе нема тогаш пречка Кими да победи.Не треба да се фрла со дрва и камења за нешто што според мене беше чиста возачка грешка.Сепак првенството е долго и има уште многу трки.Ништо не е решено.Ќе има уште интересни трки до крај.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
ххахах....добро тоа кога гледаш од призмата на Ферари фан...јас како обичен гледач не го видов тоа така.Инстинктивно се обиде да ги избегне и двајцата...али во ред е...фановите на ферари нормално е да го напаѓаат Хамилтон.Секогаш имало и ќе има две мислења, објективно и субјективно.Никаде не сретнав некој реален натпис од спортски новинар или аналитичар директно да го обвинат дека намерно го направил тоа.Ако добро се сеќавам Шумахер истото го правеше само што он го правеше на многу поопасни места, во трка , при поголеми брзини,па никој не го "уби" за тоа.Кажав еднаш и пак ќе кажам , Хамилтон си доби заслужена казна за наредната трка.Ќе нема тогаш пречка Кими да победи.Не треба да се фрла со дрва и камења за нешто што според мене беше чиста возачка грешка.Сепак првенството е долго и има уште многу трки.Ништо не е решено.Ќе има уште интересни трки до крај.
Баш обратно е, гледано од призма на Хамилтон, ама тоа е, голем процент од возачите би постапиле исто во таква ситуација, зошто, ако ти се даде шанса да го заебеш најголемиот ривал да не го сториш тоа? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom