КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
BTW ... ajde be otklucete ja temata za STRUMICA ... nema veke da se karame nie prostite forumdzii
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
da da ... ne e smesno ... dokolku ja otklucat temata povtorno jas dlaboko veruvam deka na istata tema "STRUMICA" nema da ima poveke kavgi, provokacii i nervozi, naprotiv, veruvam deka ke mozat od sega pa ponatamu da se najdat dlaboko prefineti filozofski viduvanja i komentari na temata "KK STRUMICA" koi ke bidat zacineti so izvorna poezija na tema "KK Strumica", a sekako seto toa zacineto so kapka dobar i kulturen odnos na ucesnicite na temata.
Sekako, sekoja misla ke bide odmerena i nenavredliva, polna so ljubov kon drugite forum ucesnici a za podobra komunikacija nema da ima poveke pisenje na STRUMICKI tuku edinstveno literaturen makedonski!!!
Toa ke bide primer kako treba da se gradi eden moderen evropski forum!!!
:kesa::kesa::kesa::kesa: :tapp::tapp: :uvo::uvo:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
:helou::helou::helou::helou:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ajde da se nadevame deka ke pobedime so nad 4 kosa razlika....
se citame posle natprevar , malce niz grad i na utakmica :basket::222:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Болна сум, не можам да одам во сала да следам, верувам атмосферата ќе биде супер, им посакувам многу среќа на кошаркарите.
Ќе го следам преносот од А1.
Напред Струмица. :eek:lee:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Како што и напишав Струмица губи само заради тоа што нејзините играчи немаат искуство. Играат премногу во грч, значи тешко даваат поени, додека цеевита многу искусно и трпеливо ги гради акциите и така ги постигнува поените. исто така као што напишав атмосферата не влиае врз играчите на цедевита. В второ полувреме по мене треба струмица да игра стрпливо и на сигурни кошеви, да не форсира по секоја цена шут од далечина и да ја подобри одбраната под својот кош затоа што неколку скоро нивни добиени топки несмасно ги испуштија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Тешко дека ќе пројдеме иако губиме само 3 поени :)

Едит-Во моментов поведе Струмица 45:44 :)

Едит 2-После 3/4 56:53 за Струмица! Ајде да ги смачкаме! Ќе биде тешко и воздудливо во последната четвртина!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нема а1 во битола, барем кај мене на кабелска. Напред струмица, се надевам дека ке ги смачкате хрватите.
Стварно имате квалитет и желба за победа.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
cestito pobeda fantasticna igra nemam zborovi neka vi se mnozat pobedite
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Едноставно кажано претходниот пост ми беше најглупиот :)
Сумњав у Струмица, ипак поминаа! Браво, мајстори!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom