Вашиот живот до сега - на кратко!

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Uste ne sum pocnal ni da ziveam kako sto sakam. Se nadevam deka ke ima vreme za toa i deka ke go rabotam toa sto go sakam, deka ke imam uspesna kariera, familija, sreka.......
 
M

**MEMORY**

Гостин
Еве уште малку праам 19....бруцош на информатика... имам уште многу муви за јадење.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
па 21 накај 22,последна година на факултет(конечно),работа слабо...
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Ја деновиве преминувам на 20то ниво...

Работа-ваљда ќе падне прва плата деновиве.
Факултет-нешто крпам,импровизирам,ама се гура некако...
и само тоа,...жената ,децата добри се...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па еве запишав последна година на студии, да се надеваме дека во јуни ќе бидам дипл. маркетинг менаџер, што убаво звучи, хмм сега за сега супер е напредувам во секој поглед, се гордеам со себе и со своите постапки:helou: имам време за се, и за работа и за факултет и за излегување, едноставно прекрасно:helou::helou:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Брачен пар, али не мн млад си решиле дете да имаат.. И као "им се љуфнало" на Нова Година и сум се напрајла.. Си биле на одмор луѓето.. Дентта да си идат.. Ја сум затропала, Охрид сум сакала да го видам.. И оп Охриџанче излегов на 14.08.1992.
Такво утепано мало само очи на него.. Плави такви сфе да видат сакаат.. И ај ме одвлечкале брм брм со стокецот на мами у Ск..
Сум си раснело такво..
И еден ден детево у градинка треба да се прати.. Прва дешаваљка.. Како ме остајле така ме нашле.. Визит картата на вујко ми у рака.. Плачам пред училницата кај шо ме остајле. Не сум мрднала. И ај од вториот ден се разбрборе и тоа малото никакво..
Бељи колку сакаш..
Основно.. До 4то таму за мултиталенат прогласено ама којзнаел дека ќе остане на паметот од 4то и натака.. Почна малото 5то и толку беше мултиталентот.. Се разведоа тие што го напраја.. И што да прај кутрото.. Си проба цигари ово оно, за дроговање за пиење.. Па му здосади и си прекина и си продолжи со бељи.
И стигна одвај тоа до средно.. И си останаа бељите си се врати на пиење дроговање ово оно.. И пак бељи и ќе го бркаа од едното школо па што да прај кутрото си се отпиша.. Отиде у друго го избркаа никој не го сака.. Е отиде у трето шо да праат тие го изедоа стапот.. Им падна лажицата во медот.. Ама малото си запозна едно цуцесто бебенце на 19.05.2007ма и заборај бељи си се посвети на бебенцето.. И помина одвај втора после Испит на година напорен и глуп.. И моментално уште си е скроз посветено на бебето и со ништо друго не се замара.. Среќно си е.. И сеа си е мирно, цуцесто, слатко и заљубено. :baeh:
..to be continued
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
u zivotot imas dve opcii,ili ke te bide ili ke zabegas.

jas ja odbrav prvata OP...cija
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Najkratko, a sepak najjasno...
Mojot zivot... more od solzi i kapka srekja vo nego...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Najkratko, a sepak najjasno...
Mojot zivot... more od solzi i kapka srekja vo nego...
La Espanola лаже!нејзиниот живот доби бранови кога влегов јас во него и многу повеќе капки среќа и алкохол!:helou:
(знаеш дека дури сега ти го прочитав потписот комплетно-замисли!!!)
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Rodena 29.11.1985 moite razmisluvale da me krstat Makedonka ili Jugoslovenka zaradi toa sto bil golem praznik ovoj den i uste od mala sum imala sreka da ne me krstat taka oti ne znam so ke sum pravela so imainjava :) mnogu nemirna i beljadzika sum bila i isti gooooolem inat so sum i do den denes. Odlicna ucenicka vo osnovno i sredno na fakultet stignav do treta godina i momentalno sum vo London. Za nataka ke mora da se priceka i vidi :)
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
1.бебе-буцко- роден(1992 19 april) у охрид градска болница. на велигден 2 саат по полноќ.иначе живеам у Штип..
2.немирно дете кое со сите се тепа.
3.секад сум сакал да идам на 5-6 години у америка да играм со чичко шеки :) секој ден се смеам на ова кога помислам...
4.авантури.... хм... кога бев у шпанија пред 2 години се изгубив на плажата долга 4 км . па едвај најдов превоз до хотел :( среќа шо знаев англиски
5. нај шо се секавам кога сум бил у забавиште шо сме праеле со другарите ... сме ги ударале девојчинјата(T.e pogolemi od nas edno 7 godini) по газ сме пушеле цигари сме краделе мастики --> абе бандити xaxa:)
најголем предизвик беше за мене кога требаше да идам сам до продавница на 6 години хахаха....
сега сум прва година средно-стручно школо по информатика ... у штип .
моментало иам живот како што посакувам... компјутерите женските излегувањето со пријатели ми се опсесија и тоа го правам секој ден. школото не го сакам баш највише али учам... :)
тоа е на кратко позззз...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Е ич не ме бива за пишување филозофски мисли или правење реферати од ваков или сличен тип. Роден сум 4.4.87 во Битола, завршив средно техничко, и сега сум на информатика 3-та година. Инаку го живеам животот ко шо ми чини...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.200
dojdov na ovoj svet na 04.12.87. zavrsiv osmo oddelenie .zavrsiv sredno ekonomsko i za na fakultet bas ne mi se odi .. i so uste sakate
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Семејството е остварено.
Кариерата е во подем.
Здравје-добро.
Сега почнувам да го живеам животот малку послободно,да се надоградувам,да учам нови работи за кои до сега немав време и пари..
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
До оној стадиум каде што треба да почнувам да одлучувам за некои за некои работи кои се поважни, најинтересниот и најмистериозниот дел за мене...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom