Ogame

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
haha, da igram so 300 igraci od koi 150 se inaktivni, i so lag na serverot od 40 secundi :D
Па од такви како тебе што мислат вака нема доволно играчи на серверот. И воопшто не е споро, сеа ти ако имаш тапа нет тоа веќе друго е.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Па од такви како тебе што мислат вака нема доволно играчи на серверот. И воопшто не е споро, сеа ти ако имаш тапа нет тоа веќе друго е.
Речи ми дека се заебаваш? Играв од кога почна,24 место бев ама ми здосади на секои 3 минути да паѓа серверот.Наше е можеби ама не вреди зошто ако правиш нешто напрај го квалитетно!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Речи ми дека се заебаваш? Играв од кога почна,24 место бев ама ми здосади на секои 3 минути да паѓа серверот.Наше е можеби ама не вреди зошто ако правиш нешто напрај го квалитетно!
Влезе сега, деновиве?
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
abe... znaete nekoja skripta za novata verzija v0.80 na ogame.org....???

OgameAutomizeor dozvolen e na ovaa verzija... i ako imate nekoi drugi programi, au , nesto takvi raboti za ogame, pisete mi :D

ja znam add-ons FoxGame, Neogame :) drugi raboti pisete...
 
X

xtazy

Гостин
OgameAutomizeor никад не бил дозволен нити ќе биде бар на .ба серверот... ако го користиш тоа ке те банираат за bot using.. единствено дозволено е FoxGame+Neogame друго ништо.. иначе знам доста нелегални скрипти за све и свашта али ниедна од нив не е дозволена да се користи ;)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мене ме обвини еден во топ20 за користење на скрипти, само поради тоа што fleet save направив во 2 саат сабајле, и успеав да станам во 8 саат сабајле, за да направам пак fleet save.
Се прашувам дали слушнале луѓево за аларм. :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Luge aj koj igra uste na mgame da pomogne malce
 
А

Ајсшутер

Гостин
За што се работи играва врска неам :)
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Речи ми дека се заебаваш? Играв од кога почна,24 место бев ама ми здосади на секои 3 минути да паѓа серверот.Наше е можеби ама не вреди зошто ако правиш нешто напрај го квалитетно!

Сменет е серверот и ќе има уште промени
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Da ne ima nekoj na uni 6 za pomos ova ona sega samo so se registrirav
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Aj Da Cujam Koj Igra Uni 15... pa da se sobereme makedoncinja malku ha :D da gi reciklirame malku srbite i hrvatite :D inace eve sum jas uni 15
23 +1 HunteD N R D 300.178
ili pred 2-3 dena bev PapaJustifySunger... na koj treba pomos neka vika :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Играта е ТОП, сум ја играл и сварно е МНОГУ заразна. Повеќе неќам да ја играм затоа што едвај се отарасив од неа (тоа беше пред околу 2 год.), сака доста посветено време (се разбира, доколку сакате да бидете во Топ 50) :)
Единствено од СЕ ме нервираше тоа што на сите универзуми ќе се најдеше по некој ГО што си игра и ја прати цела ситуација, кога си ОН или ОФ и нонстоп си беше во Топ 5. Тоа го има на сите сервери, не само на балканскиов бидејќи сум играл и на ogame.org i na ogame.de
Тоа е тоа, нема правда на светов :)
П.С. Можам да се пофалам со тоа што САМО 1 ме имаја рециклирано, наспрема бројните ХОФОВИ и Топ 10 битки :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom