Што е љубовта?

Член од
1 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
se so kaza vo textot e vistina....ljubovta e slepa a sekogash ludosta ja vodi....:P:P:P:(:(:(:(:(
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ќе ги замолам надлежните дечки (администратори) да ги бришат невкусните постови, макар за оваа тема, бидејќи сепак мислам дека оваа тема заслужува многу повеќе од изјавите, како во горните постови.
Некои се ептен вулгарни.
Барем оваа тема нека остане искажана од нашите срца со надежа во љубовта.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Како што се објаснува се се објаснува и љубовта...
Љубовта е енергија, да, проста, но убава енергија. Токму заради тоа, сите знаме, од 8мо од физика дека енергијата не се створува ниту се губи, само преминува од еден во друг вид, за ако може потенцијалната во кинетичка и пак во потенцијална, може и љубовта во омраза и пак во љубов...
Само ја објаснив, за карактеристиките не пишувам...
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
љубовта е слепа и глува секогаш го наоѓа патот до срцето таа е неизлечлива болка која го продолжува животот
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сигурно дека би одбрала живот со љубов...ништо би немало смисла ако не постои љубовта...штета што тешко се појавува...или уште потрагично-тоа што понекогаш е еднонасочна а „за среќа“ во погрешна насока.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Ljubovta e kako fudbalska topka-site ja brkaat da ja stignat,a stom ke ja stignat -ja sutnuvaat
Dali se plasite da se vljubite?Bidejki ljubovta vo odredeni momenti bara zrtvuvanje,odrekuvanje,stradanje,bolka...
ili pak podobro vi e da ziveete bez ljubov?
koj e vasiot izbor zivot so ljubov ili bez nea?
Животот е убав само ако е исполнет со љубов, бидејќи љубовта е силата што не движи низ животот и ни го разубавува. Мојот избор секако е живот со љубов, без разлика што сум претрпела многу разочарувања, оптимист сум дека по страдањето и болката конечно и за мене ке се појави "она вистинското"...
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Одговорот е: Лов е Љубов и мислам дека не е сра*е... добра тема... поздрав девојко... :)
 

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Љубовта е стварно најпрекрасното нешто што може да му се случи на еден човек ама искрено јас се плашам да се заљубам,едноставно не можам..:nesum:а тоа е сигурно затоа што еднаш кога ке се изгориш ептен страв ти е пак да си играш со оган..не сум се заљубила доооолго после тоа горење..ама сепак се надевам дека има надеж и за мене:pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Никогаш не сум се плашела да се заљубам а не сум се заљубувала како што треба.Сум сакала да бидам заљубена затоа што луѓето околу мене биле.Сега прв пат чувствувам љубов.И таа е возвратена.Да се плашиш да се заљубиш е исто како да се плашиш да живееш затоа што тоа е дел од животот.
 
Член од
22 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Zosto mislis deka zivotnite ne znaat sto e toa ljubov bilo da zboruvame za ljubov pomegu edinki od ist vid ili ljubov na zivotnite kon covekot

Eden poet rekol...bez vozduh se umira za nekolku minuti,
bez voda se umira za nekolku dena
bez hrana se umira za nekolku nedeli
a bez ljubov, umiranjeto e najdolgo i nikoga definitivno.
Aj sega da ve vidam dali nema da se zaljubuvate :)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Zosto mislis deka zivotnite ne znaat sto e toa ljubov bilo da zboruvame za ljubov pomegu edinki od ist vid ili ljubov na zivotnite kon covekot

Eden poet rekol...bez vozduh se umira za nekolku minuti,
bez voda se umira za nekolku dena
bez hrana se umira za nekolku nedeli
a bez ljubov, umiranjeto e najdolgo i nikoga definitivno.
Aj sega da ve vidam dali nema da se zaljubuvate :)
А демек со љубов нема да умреш?:pos2:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Со љубов нормално! Со љубов се живее! Без љубов ќе бидеме како животните ...
И животните можат да љубат. Пример ти се лебедите.... кога еден од лебедите умира по некое време ќе се најдат повторно во другиот свет со сродната душа, поради тоа што без таа љубов не може другиот лебед да живее и умира од тага.
Без љубов не може да се живее. Создадени сме со љубов, живееме од љубов и ако треба ќе умреме за љубов. Не сме создадени во некоја лабараторија од студено, ладно крвно железо за да живееме без љубов. Секој што негира дека љубовта е само една голема навреда за човечкиот род, или пак дека љубовта ја измислиле комунистите за бесплаетн секс, премногу грешат. Единствено нешто што секоја душа ја носи низ водите на животот е љубовта
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
koj e vasiot izbor zivot so ljubov ili bez nea?:helou:
So i da izberes ljubovta ke ostane vo tebe, tvoe e dali ke ja primenis ili ne. Ljubovta nema definicia, sve zavisi od licnosta i od iskustvoto. Vo ljubovta ne e vazno dali ke bide vozvratena vazno e ti da ja davas iskreno od se srce, a so tek na vreme ke dojde toj so ke ja vozvrati. Kako ke sozdades ljubov ako ne probas ( za ljubov se potrebni dvajca ).
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
There's nothing you can do that can't be done
Nothing you can sing that can't be sung
Nothing you can say but you can learn how to play the game
It's easy

Nothing you can make that can't be made
No one you can save that can't be saved
Nothing you can do but you can learn how to be you in time
It's easy

All you need is love
All you need is love
All you need is love, love
Love is all you need


И во право се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom