Фан Клуб : Фени Индустри

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
6.954
Ajde skeptici pisete sega koj e koj,koj e po dobar trener koj e podobar igrac.Pozzzzzzzzzzzzzzzz do site sto se pravat deka a razbirat kosarkata koga gi citam prethodnite postovi ednostavno nemozam da izdrzam a da ne se nasmeam.
DVOJNA KRUNA
не си ти истиот шо до вчера пцуеше по тренерот :uvo:?? Иначе бев на утакмица,добра игра од нашите играчи,Симиќ го немаше цела утакмица..Стојановски-неам зборови,кај нас Кнежевиќ најдобар според мене и Боле а имаше најдобрата партија цела сезона
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
не си ти истиот шо до вчера пцуеше по тренерот :uvo:?? Иначе бев на утакмица,добра игра од нашите играчи,Симиќ го немаше цела утакмица..Стојановски-неам зборови,кај нас Кнежевиќ најдобар според мене и Боле а имаше најдобрата партија цела сезона
hahahaha ti si bolen tip
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Хехе, овој пат мислам дека бевме најубедливи и најрано ја решивме утакмицата, најдобри сме и нема што, Дуле фасцинантен :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Луѓе не открија. Ајде доста криевме време е да се соочиме реално, луѓето арно си кажаа.

Јас од блиски извори знам дека точно е тоа дека секој натпревар истите луѓе седат на истите места во цела сала што е реален доказ дека станува збор за заговор против скопскиот кошаркарски клуб. И во знак на ферплејот предлагам скопјани да испратат кривична пријава на основа на нашето седење на исти места на секој натпревар. Ушло, пардон Симиќ ке биде повикан за сведок. Доколку се разбира запамтил.

Понекогаш и јас кога одам на кафе низ кафулињата по градот исто здогледувам некои луѓе што седат на исти маси како предходните денови, и неможам а да не се посомневам дека се развива некаков заговор против мене.

Во право се луѓето, обликот е организиран, цела сала (или барем пола, тие што седат зад гостинската клупа) имаме трансаксциски сметки извадени лично од Амир (од Уни Банка) каде што за секоја пцовка или плунка, амир преку ајфонот ни пушта по 10 до 300 денари или повеке, во зависност од големината на плунката или тежината на пцовката.

НЕКОИ РАБОТИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ:

1. Во Кавадарци кошот каде што напаѓа Симиќ е повисок.
2. Во Кавадарци постои сомнеж за заговор поради тоа што се забележани повеке луѓе како седат на исти места повеке натпревари по ред. Слично е и во некои кафулиња.
3. Во Кавадарци постои сомнеж за заговор од типот "пцовка-плунка-трансакциска сметка"

Врз основа на горенаведените точки бараме темелна истрага да изврши МВР, АРМ, и СДСМ за да не дојде до понатамошни нарушувања на фер-плеј и спортската хармонија ширум републикава и пошироко.

Благодарам
Да си ибиш векот да си ибиш ме помоча од смеа :pos: :pos: :pos:

Ај вака сеа гледам инцидентот го расправате у ходникот после утакмица .
Пенов постариот го удри Бојан Трајковски на излезот од салата т.е во ходничето (пред на Боне канцеларијата :tv: ) и Бојан сакаше да возврате но полицијата го изнесе надвор тогаш на сцена стапија ракометарите на Винарска Визба Тиквеш кои во истиот момент имаа тренинг после натпреварот али ништо посериозно не се случи освен пцовки и лични навреди.. Боби Петровски искрено го сметав за стабилен лик али типот бил како дете во пубертет ја искрено верувам ако немаше доволно полиција и обезбедување ке јадеше ќотек како магаре.Тој како тренер и водич на екипа треба да смирува тензија тој беше главниот кој ја створи истата. Цитирам Боби Петровски : 'Ке дојдете селачишта во Скопје ке ви ебеме мајката и вас и на педерчево од Македонска Каменица'. Ете му отидиме во Скопје ама се случи спротивното ние му ебавме мајката нему и на неговата дружина.. Сега нека го дудла кај другар му Боби Радуловиќ во редакција и пак нека плачат по весници :helou:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Бре бре како си го лапнаа, мх мх :) Дури цел го лапнаа :pos2:
Бев на натпреварот во Скопје, само што си идам. Атмосферата закон, цела сала кавадарчани плус полицајци.хаха

Мислам дека ова беше најдобрата партија на Фени за оваа година, тимски одиграно, малку грешки и голема ефикасност. Многу мудро играа, а и квалитетот си го покажа своето.

Во среда доаѓа пехарот :vozbud:. Очекувам на последниот натпревар полна сала, закон атмосфера и да ги расплачеме пичињата од градот.

Сега баш мислам што ќе дадат во своите интервјуа "граѓаните", посебно Бобчо или Бапчо..сеедно :pos2:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Честито титула:wink:
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Zosto se palite koj kogo udril koj na koj sto mu napravil?Cestito titula.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
6.954
Епа вака луѓе...кога се збори пред време,често не излегува како што сме планирале...така да,чекајте до среда да освоиме титула па потоа честитајте :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Овие од Скопје изгубија и мотив и се после поразот во саботата..Паднат им е моралот веќе, па утре очекувам победа од минимум 15 поени разлика...

Утре ќе биде густо во Јасмин, нема да се дише, ќе се седе дури и на скалите како пред 2 години.

Некој да не знае дали ќе има некое изненадување од навивачите, Лозари или Ultra Crew?
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Овие од Скопје изгубија и мотив и се после поразот во саботата..Паднат им е моралот веќе, па утре очекувам победа од минимум 15 поени разлика...

Утре ќе биде густо во Јасмин, нема да се дише, ќе се седе дури и на скалите како пред 2 години.

Некој да не знае дали ќе има некое изненадување од навивачите, Лозари или Ultra Crew?
Ке има и тоа добро ке биде ке се навива и од двете страни и од исток и од запад со среќа новата титула ФЕНИ ШАМПИОН:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Утре мора да врие мора...Салата не се полни пошто сите студенти се во СК во Среда.Јас како лудак само поради Фени си одам во Четврток а си идам во Вторник.Утре мора да врие.Мора.Да не ми седел никој ќе го скорнам од седиште.Сите на нозе и да славиме.Поздрав

Шо се деси со форумот?Зошто е ваков??... Никаков....Го сакам стариот портокаловиот
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.517
Фени-Вардар Осигурување после 1/4 3:22:kesa:...Фени мизерен шут со само 1 погодена од 14 обиди
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
leleeeeee epten sramota e voa so se slucuva so feni
tesko deka vecerva ke go dignat peharot
valida narednata utakmica ke go dignat ako igraat podobro :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom