Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Боби подобар тренер од Емил???
Не ме заебавај жити се,Емил има згрешено со играчите што ги има доведено,дали тој или управата немам појма,ама за Боби е Фил Џексон :wink:
Честито победа...
Ти и уште пола од форумов ако сте нормални.........
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај нека ви е честито победата не ве гледав на школо бев јбг :)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
Grncarov i Jane se stepaa vo hodnicite na salata, na poluvremeto, pa morase obezbeduvanjeto i policijata da se mesaat.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
искажи се што вака вреѓаш:tapp:
Никој не те вреѓа, како што ми кажаа си играл и кошарка во помладиве категории, па ме чуди како можеш да кажеш дека Емил за Боби Митев бил Фил Џексон. Само една споредба ќе ти дадам, па ти размисли си понатаму зашто си го пишал тоа...Лани МЗТ Скопје располагаше со некаде 70.000-80.000 евра буџет, Фени Индустри со цели 300.000 евра. Е сега кога ќе се видат и ростерите на двете екипи и кога ќе се знае дека во полуфиналето од плеј-офот МЗТ Скопје на домашен терен го победи Фени со 20 разлика, ќе сватиш колку мизерен човек имате за тренер. Јас ти гарантирам, дека со оваа екипа и многу подобар тренер од сегашниот, Фени Индустри ќе победува секој во Македонија со над 30 разлика, значи буквално секој. Па не ме јеби човече еден Ловќен не можеш да тепаш...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Никој не те вреѓа, како што ми кажаа си играл и кошарка во помладиве категории, па ме чуди како можеш да кажеш дека Емил за Боби Митев бил Фил Џексон. Само една споредба ќе ти дадам, па ти размисли си понатаму зашто си го пишал тоа...Лани МЗТ Скопје располагаше со некаде 70.000-80.000 евра буџет, Фени Индустри со цели 300.000 евра. Е сега кога ќе се видат и ростерите на двете екипи и кога ќе се знае дека во полуфиналето од плеј-офот МЗТ Скопје на домашен терен го победи Фени со 20 разлика, ќе сватиш колку мизерен човек имате за тренер. Јас ти гарантирам, дека со оваа екипа и многу подобар тренер од сегашниот, Фени Индустри ќе победува секој во Македонија со над 30 разлика, значи буквално секој. Па не ме јеби човече еден Ловќен не можеш да тепаш...
Извинете што ви упаѓам у муабет, ама мислам дека vac 13 мислеше на Слободан Боби Петровски, тренерот на Вардар Осигурување :smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Што згрешено? Кој да го доведе?Го има најдоброто од Македонија.Секако мислам на она што е достапно во рамките на нашио буџет...
Abe bratce jas neznam kako taka razmisluvate nemozam da te svanam i tebe i site sto pisat protiv emil.simic grncarov damjan blazevski ugrinovski radulovic toa ne se igraci ne vikam deka se pojaki od nasive ali sepak sportot e zatoa interesen i nepredvidliv ali sepak Rajkovic e daleku podobar od bobi mu go zema kupot ce mu a zeme i titulataa i da ve potsetam nesh koga za feni za prv pad a osvoi kup titulata i titulata vo ligata se borevme protiv strumi koja sto vo naj mala raka bese ramnopravna bugjetski ako ne i po jaka i so treneri kako sto se arsic davitkov kadija ali rale gi dobi site zatoa do site skeptici ce ve molam da prestanete da jadete gomna.
i da go spomnam i natprevarot so lovcen izgubivme od poslab tim bese iznenaduvanje zarem nemalo iznenaduvanje do sea nekoj poslab tim da pobedi po jak so po jak i po kvaliteten trener.
Razmisluvajte malce koga pisite ne treskajte gluposti pozzzz
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
6.954
http://sport.com.mk/?ItemID=E874BB65995C97499F568B8EA57DDF77


ГОЛЕМА ОГОРЧЕНОСТ КАЈ "ОСИГУРИТЕЛИТЕ" ПО НЕЗАСЛУЖЕНИОТ ПОРАЗ ВО КАВАДАРЦИ
Ако сакаат ваква титула, нека ја земат!
"Ако не се срамат од вакви победи, слободно нека кажат. А ако сакаат на ваков начин да ја освојат титулата, нека ја земат. Нам таква титула не ни треба"- вели шефот на стручниот штаб на Вардар Осигурување по случувањата во кавадаречки "Јасмин"...


незнам шо пробуваат со ова :toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
http://sport.com.mk/?ItemID=E874BB65995C97499F568B8EA57DDF77


ГОЛЕМА ОГОРЧЕНОСТ КАЈ "ОСИГУРИТЕЛИТЕ" ПО НЕЗАСЛУЖЕНИОТ ПОРАЗ ВО КАВАДАРЦИ
Ако сакаат ваква титула, нека ја земат!
"Ако не се срамат од вакви победи, слободно нека кажат. А ако сакаат на ваков начин да ја освојат титулата, нека ја земат. Нам таква титула не ни треба"- вели шефот на стручниот штаб на Вардар Осигурување по случувањата во кавадаречки "Јасмин"...


незнам шо пробуваат со ова :toe:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
С$ разбирам, да има навреди, да има фрлање со разно-разни предмети. Но не можам да сфатам дека сето тоа во Кавадарци има еден организиран облик. Како по некое правило таму има луѓе кои како да се платени да го прават тоа. Третпат одиме во Кавадарци и третпат ни се случува истото. Исти луѓе зад нашата клупа. Исти што 'висат' над записничката маса, кои се исклучиви виновници, кои токму на полувремето го предизвикаа индицентот, во кој бев фатен за врат од страна на обезбедувањето, туркан од страна на полицијата кон соблекувалните. Навредите и плукањата не ни сакам да ги споменувам. Ако, го истрпивме и тоа, и нека им служи на чест што користат такви работи. Сега ми е јасно зошто никој не победил во 'Јасмин'.

се молат сите посетители во салата јасмин на наредниот натпревар со вардар да не седат на тие места каде што седат цела година.и дај да побараме повеќе пари од фени по жустро да биде следната утакмица!
дај да го почестиме петровски се изнаплака секаде!:pos2:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Луѓе не открија. Ајде доста криевме време е да се соочиме реално, луѓето арно си кажаа.

Јас од блиски извори знам дека точно е тоа дека секој натпревар истите луѓе седат на истите места во цела сала што е реален доказ дека станува збор за заговор против скопскиот кошаркарски клуб. И во знак на ферплејот предлагам скопјани да испратат кривична пријава на основа на нашето седење на исти места на секој натпревар. Ушло, пардон Симиќ ке биде повикан за сведок. Доколку се разбира запамтил.

Понекогаш и јас кога одам на кафе низ кафулињата по градот исто здогледувам некои луѓе што седат на исти маси како предходните денови, и неможам а да не се посомневам дека се развива некаков заговор против мене.

Во право се луѓето, обликот е организиран, цела сала (или барем пола, тие што седат зад гостинската клупа) имаме трансаксциски сметки извадени лично од Амир (од Уни Банка) каде што за секоја пцовка или плунка, амир преку ајфонот ни пушта по 10 до 300 денари или повеке, во зависност од големината на плунката или тежината на пцовката.

НЕКОИ РАБОТИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ:

1. Во Кавадарци кошот каде што напаѓа Симиќ е повисок.
2. Во Кавадарци постои сомнеж за заговор поради тоа што се забележани повеке луѓе како седат на исти места повеке натпревари по ред. Слично е и во некои кафулиња.
3. Во Кавадарци постои сомнеж за заговор од типот "пцовка-плунка-трансакциска сметка"

Врз основа на горенаведените точки бараме темелна истрага да изврши МВР, АРМ, и СДСМ за да не дојде до понатамошни нарушувања на фер-плеј и спортската хармонија ширум републикава и пошироко.

Благодарам
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
На полувремето тоа уопште не било инцидент. Вардар дошол со тактика да не изнервира. Пред почетокот, се жалеле дека мрежичките не биле квалитетни.
На полувремето беше само ситница.
После крајот на утакмицата, брат му на кошаркарот Пенов од Вардар(типот со врска, седеше на нивната клупа) у ходникот го ударил Бојан Трајковски. Бојан попиздил максимално и му ебал матер. Излегле од соблекувалната сите голок*рци, и имало здрав инцидент, и тренерот на вардар бил вклучен. Четворица полицајци го држеле Трајковски,а он викал дека ќе оде 3 дена у СК да го бара Пенов. Реков, после утакмица.
Едно е сигурно , у недела че биде вжештено до посер. И друго е сигурно, Фени че биде шампион , колку и да се понаша педерски вардар.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Никој не те вреѓа, како што ми кажаа си играл и кошарка во помладиве категории, па ме чуди како можеш да кажеш дека Емил за Боби Митев бил Фил Џексон. Само една споредба ќе ти дадам, па ти размисли си понатаму зашто си го пишал тоа...Лани МЗТ Скопје располагаше со некаде 70.000-80.000 евра буџет, Фени Индустри со цели 300.000 евра. Е сега кога ќе се видат и ростерите на двете екипи и кога ќе се знае дека во полуфиналето од плеј-офот МЗТ Скопје на домашен терен го победи Фени со 20 разлика, ќе сватиш колку мизерен човек имате за тренер. Јас ти гарантирам, дека со оваа екипа и многу подобар тренер од сегашниот, Фени Индустри ќе победува секој во Македонија со над 30 разлика, значи буквално секој. Па не ме јеби човече еден Ловќен не можеш да тепаш...
За Боби Петровски мислев бе,што има да го спомињам Митев во ова финале?
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Ajde skeptici pisete sega koj e koj,koj e po dobar trener koj e podobar igrac.Pozzzzzzzzzzzzzzzz do site sto se pravat deka a razbirat kosarkata koga gi citam prethodnite postovi ednostavno nemozam da izdrzam a da ne se nasmeam.
DVOJNA KRUNA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom