Фан Клуб : Фени Индустри

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
лозарчиња, набацете некоја слика од утакмицата...
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Дај бе не заебавај...
Па бев таму да го ебам...
Со тврди предмети почнаа да маваат ЦПБ, па Ушло ви даде шишиња за да мавате на публика!
А секој гледач го тресат пред врата да не носи нешто такво...и на крај вие излевате ангели?:)
За жал, синоќа се покажа само тешко селанство од ЦПБ и ништо повеќе.:toe:
Бато биди малку реален како што се и другите:tapp: Со измислување и сл не се дава реална слика на се ако ме сваќаш... а водата што ја добивме скапо не кошташе од џандарите а едното шише фрлено не беше за публиката наменето:nenene: А ако вас ве треселе на врата нас голи не соблакаа за да поминеме во сала... биди малку реален гости бевме :helou:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Бато биди малку реален како што се и другите:tapp: Со измислување и сл не се дава реална слика на се ако ме сваќаш... а водата што ја добивме скапо не кошташе од џандарите а едното шише фрлено не беше за публиката наменето:nenene: А ако вас ве треселе на врата нас голи не соблакаа за да поминеме во сала... биди малку реален гости бевме :helou:
У реду е сето тоа...
А за кого беше наменето шишето што беше фрлено?:toe:
Да бев еден ред подоле и јас ќе бев утоп.
Муабетот ми беше дека, ама ИЧ не беше во ред фрлањето соупаљачи, бомбони и ситни пари по обичната публика која дошла да гледа баскет.:toe:
Не знам кој е филмот.
Навивај, дери се, пцуј, провоцирај...ама тоа бе брат...не личи на ништо...
Поздрав.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ке праиме договор со маркус али еден од нас секако си иде кладба си е кладба брат...после нема ее вака онака ок?
Брат мислам дека може. Се сеќавам овој американецот Флуенен дојде на крајот за плејофот да не појачи нас, така да мислам дека може да се зима при крајот.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Може бе, Бошко Јововиќ се враќа :vozbud:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Фени Индустри победи - навивачите демолираа автобуси
петок, 17 април 2009
Фени Индустри синоќа го победи Фершпед Работнички во последното коло од Суперлигата и ја освои првата позиција која носи предност на домашниот терен во плејофот
По многу пресврти и падови во играта на двете екипи домаќините до конечниот триумф од 71:64 дојдоа по серијата од 17:0 во последната четвртина. Американецот Кол со 21 поен беше најефикасен на натпреварот. Со оваа победа Фени Индустри израмни на 2:2 во дуелите со Фершпед Работнички и во евентуалното меѓусебно финале ќе има натпревар повеќе во Кавадарци.
Фени Индустри во полуфиналето го чека подобриот од дуелот Амак СП - МЗТ Скопје.
Противник на Работнички во полуфиналето ќе му биде поуспешниот од пресметката Пелистер-Овче Поле. Пејофот почнува на 22 април.
Дамка на натпреварот оставија нередите кои ги предизвикаа навивачите. Во нивниот брутален поход настрадаа стаклата на повеќе автобуси и службени возила на екипите. Нема податоци з повредени или приведени лица.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
haha lozari demolirale hahahah abe ajde i ovie so go pisale ova ne se zdravi :pos2::pos2::pos2: a zatoa so nie mavavme bese isprovocitano od obicnata publika uste ne vlezeni pocnaa so pcuenje a bitolskive slugi bea mizerija edna pesna nemaat nivna plus toa barabanot bese momentot :pos2::pos2::pos2: tuku taa svinjata debela so bese mn jak se praese neso :vozbud::vozbud::vozbud:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Нема врска какво демолирање, деца фрлиле некој камен ништо страшно и опасно, тоа ти е нема разбирачка со деца :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom