Охрид

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Ај. Ако можам ќе поминам. И онака одамна не сум запознал некој форумџија, а не пак од Охрид. Последно the carpenter го запознав, гледавме фудбал јас, тој и Фантом. Море само колку различна замисла имав како изгледат :).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.918
Од темата за убиениот турист (што е сега заклучена), само не разбрав една работа.
Тој закачал нечија девојка или неговата девојка ја закачале другите?

Знам дека ова не е место за вакво прашање, ама тука се најинформираните за тоа, кое не можев никаде да го дознам.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Од темата за убиениот турист (што е сега заклучена), само не разбрав една работа.
Тој закачал нечија девојка или неговата девојка ја закачале другите?

Знам дека ова не е место за вакво прашање, ама тука се најинформираните за тоа, кое не можев никаде да го дознам.
Српскиот турист Дејан Новаковиќ, кој вчера почина во Охрид, откако беше претепан до смрт, остави зад себе три малолетни ќерки, пишува српскиот весник „Блиц“.
Дејан за секогаш ги напушти сопругата Сандра, мајката Сека и три ќерки, од кои најстарата има девет години, средната пет, а најмалата десет месеци.
До моментот кога репортери на весникот го посетиле семејството на Новаковиќ, се уште никој официјално не ги известил за несреќата.
Неговата мајка Сека, која вели дека кобната вечер имала многу лошо претчувство, лошата вест ја дознала преку телетекст.
Дејан во Охрид тргнал пред неколку дена заедно со неговиот другар Горан Периќ, која работел како туристички водич.
Роднините на Новаковиќ велат дека бил спортист, кој живеел здрав живот и никогаш не учествувал во тепачки, поради што не им е јасно како можел да настрада во масовна тепачка, пишува „Блиц“.
Македонското министерство за внатрешни работи во меѓувреме целосно го расчисти случајот, за кој што официјално ќе информира во текот на денот.
http://www.makfax.com.mk/#114851

Znaci bil tatko na tri deca a zena mu ne bila so nego.

-
Najverojatno se raboti za devojka na nekoj drug.No sto e toa bitno?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.918
Веројатно не сме се разбрале.
Ме интересира дали дружината на починатиот закачала туѓа девојка или противничката група закачала нивна девојка (девојка на некој од нив).
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Веројатно не сме се разбрале.
Ме интересира дали дружината на починатиот закачала туѓа девојка или противничката група закачала нивна девојка (девојка на некој од нив).
Наша девојка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.918
Добро, фала на одговорите какви такви.
Но сепак, ми се чини дека не ми го разбирате прашањето.
Значи, јас не прашав од каде е девојката, туку дали била од друштвото на убиениот или од другото друштво.
Значи индиректно сакам да дознам кој ја почнал работава. Аман. На Албански ли зборам?

--- надополнето ---

Evil Betty напиша:
Добро, фала на одговорите какви такви.
Но сепак, ми се чини дека не ми го разбирате прашањето.
Значи, јас не прашав од каде е девојката, туку дали била од друштвото на убиениот или од другото друштво.
дај некој охриѓанец што разбира скопски нека ми го преведе прашањево на охридски, изглеа повеќето охриѓани не разбираат скопски.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
^
Мање битно дали било за девојка или за столче 7 од 8 обвинети се охриѓани од кои еден ги избришал снимките од камерите.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Па србиве зачепкале наша девојка шо седела со нејзиното друштво.

Добро бе аман шо е толку битно то си ојде чоекот создравје ... :toe:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Две прашања:
Под број а) Во колку сатот понеделник?
Под број б) Секој сам да си носиме за пијање или заедно ќе купвиме?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ак се вратам понеделник со време од Скопје ќе дојдам, ак не... крај кулај убо да си помините.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
Добро, фала на одговорите какви такви.
Но сепак, ми се чини дека не ми го разбирате прашањето.
Значи, јас не прашав од каде е девојката, туку дали била од друштвото на убиениот или од другото друштво.
Значи индиректно сакам да дознам кој ја почнал работава. Аман. На Албански ли зборам?

--- надополнето ---


дај некој охриѓанец што разбира скопски нека ми го преведе прашањево на охридски, изглеа повеќето охриѓани не разбираат скопски.
http://www.ohridon.com/m-vesti/2676-tepackata-so-srpskiot-turist-pocnala-zaradi-devojka.html
 
T

the Carpenter

Гостин
Ај. Ако можам ќе поминам. И онака одамна не сум запознал некој форумџија, а не пак од Охрид. Последно the carpenter го запознав, гледавме фудбал јас, тој и Фантом. Море само колку различна замисла имав како изгледат :).
Баш ме интересират како ме замислуваше.
Ама кажи им, не ни претпоставуваше дека сум јас овај на аватаров :)

Туку ... еве јас сум дома веќе, кога и да се збирате ми одговарат, ќе наминам Сараиште и тн.

--- надополнето ---

Успат дечки, дан знајте некој/а професор/ка по географија од некое школо низ Охридов да си ојт пензија? :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Две прашања:
Под број а) Во колку сатот понеделник?
Под број б) Секој сам да си носиме за пијање или заедно ќе купвиме?
Одговор под број а) Кон 10-11 негде соберетесе, јас ќе дојдам покасно знајш зш.
Одговор под број б) Ќе си купиме зш и да се договараме немат да испаднит нишо не се знајт кој ќе идат кој не.:smir:

--- надополнето ---

znaci ponedelnik saraiste ?
Ти сеј си мирен и така секој ден си таму немојш да промашиш.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom