Помош и совети

Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Дечки ај малку помош.Инсталирав игра и се снимив и крак и се инсталирав и кога сакам да ја стартувам играта ми се јавува Requires Hardware Graphics Acceleration.Што е проблемот и решение за него.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
fala mn master saka sea poz ;)
np :) позз

--- надополнето ---

Дечки ај малку помош.Инсталирав игра и се снимив и крак и се инсталирав и кога сакам да ја стартувам играта ми се јавува Requires Hardware Graphics Acceleration.Што е проблемот и решение за него.
Што графичка имаш?

можеш да пробаш и со најнови драјвери, и симни најнов DirectX.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Играта е релативно стара (некои 3-4 години) и тогаш сум можел да ја инсталирам ама со правење формат на компјутерот и уште триста глупости сега неможам пак да ја инсталирам.Така ми прави скоро на сите игри кои сакам да ги вклучам.Па ако мислиш дека е до некои драјвери прати некој линк да симнам па да видам што како.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Играта е релативно стара (некои 3-4 години) и тогаш сум можел да ја инсталирам ама со правење формат на компјутерот и уште триста глупости сега неможам пак да ја инсталирам.Така ми прави скоро на сите игри кои сакам да ги вклучам.Па ако мислиш дека е до некои драјвери прати некој линк да симнам па да видам што како.
Па кажи што графичка имаш прво :)
Ако незнаеш, симни го ова програмче, па провери
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
ASUS RADEON A9200SE
GPU RV280
Device ID 1002-5964
Revision 2
Subvendor ASUStek Computer Inc (1043)
Technology 150 nm
Transistors 36 M
Release Date 2003
DirectX Support 8.1
DirectX Shader Model 1.4
OpenGL Support 1.3
Bios Core Clock 200.00
Bios Mem Clock 166.00
Driver ati2mtag.sys
Driver version 6.14.10.6404
BIOS Version BK-ATI VER008.015.058.000
ROPs 4
Shaders Vertex 4/Pixel 4
Memory Type DDR
Memory 128 MB
Bus Width 64 Bit
PHILIPS 107E6 @ 1024x768
128MB ASUS RADEON A9200SE (ASUStek Computer Inc)
Еве ти се :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не, озбилно, чим имаш ваква графичка имаш и антика компјутер, нов компјутер му е мајката :)

--- надополнето ---

Каде се може таму :)
Графичката е од 2003 (и тоа пази лоу енд од 2003), а ти сакаш да играш игри од пред 3 години? No way amigo :)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Проблемот е што пред тоа сум ја играл оваа игра на ОВОЈ компјутер.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Имам еден проблем при обид да ектрактирам еден рар фајл. Значи фајлот има само 1парт и при крајот на процесот на екстрактирање ми ка да го изберам парт2 од тој рар, а тој не постои. Се обидов да го преименувам истиот од парт1 во парт2 али нема крај. Стигнав до парт 9/10 и уште бара :)
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Имам еден проблем при обид да ектрактирам еден рар фајл. Значи фајлот има само 1парт и при крајот на процесот на екстрактирање ми ка да го изберам парт2 од тој рар, а тој не постои. Се обидов да го преименувам истиот од парт1 во парт2 али нема крај. Стигнав до парт 9/10 и уште бара :)
Значи најверојатно ја имаш спуштено од нет играта а таа има уште партови кој треба да ги спуштиш , тоа што ќе го преименуваш фајлот нема да помогне да ја инсталираш играта само онака као рар-от да доврши со екстракт али нема да ја имаш целата инсталација а ако е играта копирана којзнае ако е пример 2 парта а на едниот е поголемиот(главниот дел) можда ќе ја играш али може и "Dont Send" да ти прави =) Според моето видување на ситуацијата =) објасни која игра поточно па да провериме ако можеме да помогнеме повеќе,поз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom