Помош и совети

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29


Uploaded with ImageShack.us


Шо е бе ова зошто ваков ми е текстот само на оваа игра??
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184


Uploaded with ImageShack.us


Шо е бе ова зошто ваков ми е текстот само на оваа игра??
ЛОЛ шо е вакава бе,од кај ја спуште и дали кога ја иснтлаира исто е вака?

БТВ да го носам хдд за да ја префрлиме? :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Веројатно си симнал бугарска или руска верзија а не ти подржува кириличен фонт ОС.
Баш ме потсети за кириличниот фонт,истово се дешаваше и кај мене кога ке пуптев цд од ЕНТЕР ама го средив со местејне на на македонски во language tools,сега немам гајле.Сега мислам дека знам како да го средам тоа.

@PUNKBOSTER кажи кога ке си тука да дојдам ке го средиме то со фонтот и пиши дали да го носам хдд за да ја префлриме.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Веројатно си симнал бугарска или руска верзија а не ти подржува кириличен фонт ОС.
Да му Е*ам и замунда и све ни објавено дека руска ни ништо :devil1::devil1::devil1: ПРВПАТ ОД ЗАМУНДА ТОРЕНТ СПУШТАМ И НЕ ЧИНИТ лелееееееееееее~!!!!!

--- надополнето ---

@PUNKBOSTER кажи кога ке си тука да дојдам ке го средиме то со фонтот и пиши дали да го носам хдд за да ја префлриме.

Чоек ко ке сум на комп тогаш зш сега само по жешкото од сабајле ке раборам :)
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Едно другарче ми ја даде Metro 2033 (Рипувана). Ја инсталирав и ми ја дава оваа грешка.. Имам ATI 5750? Што може да биде проблемот? Траже PhysXLoader.dll .

 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
за да ти стартува метро 2033 ти е потребен тој фајл, обично иде со инсталацијата, ама изгледа не се копирала баш у ред, пробај уште еднаш ако не сака тогаш симни друга верзија.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Едно другарче ми ја даде Metro 2033 (Рипувана). Ја инсталирав и ми ја дава оваа грешка.. Имам ATI 5750? Што може да биде проблемот? Траже PhysXLoader.dll .

Инсталирај Nvidia PhysX (може звучи чудно и смешно пошо имаш АТИ графичка, но јас го имав истиот проблем со една игра и со инсталација на PhysX го решив проблемот)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
Секогаш кога ја играм SplinterCell: Double Agent ми се појавува ова:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error!

Program : Cell Double Agent\SCDA-Offline\system\SplinterCell4.exe



Аку некој знајт како да се реши проблемов нека пиши.

Однапред ви благодарам.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Денес ја симнав Мафија 2 и ја инсталирав... Почнав да ја играм и првите импресии од играта се супер, ама незнам дали е до кракот, треба некој пач или пак таква е играта незнам, но само што почнуваш да ја играш здравјето ти паѓа на минимум сликата е бледа, заматена и се слуша отчукување на срцето... Ај си реков треба да се земе ваљда медик или слично... Влагам во ресторанче зимам пијалок или јадење не е битно и оп здравјето доаѓа до крај... И се ќе беше во ред ако не почнува здравјето само да се намалува и веќе за околу 30-ина секунди пак истото... А бе умрев од нервоза... Е сега незнам дали е до кракот или нешто друго ако зне некој нека ми каже на ПП...

Поздрав...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Денес ја симнав Мафија 2 и ја инсталирав... Почнав да ја играм и првите импресии од играта се супер, ама незнам дали е до кракот, треба некој пач или пак таква е играта незнам, но само што почнуваш да ја играш здравјето ти паѓа на минимум сликата е бледа, заматена и се слуша отчукување на срцето... Ај си реков треба да се земе ваљда медик или слично... Влагам во ресторанче зимам пијалок или јадење не е битно и оп здравјето доаѓа до крај... И се ќе беше во ред ако не почнува здравјето само да се намалува и веќе за околу 30-ина секунди пак истото... А бе умрев од нервоза... Е сега незнам дали е до кракот или нешто друго ако зне некој нека ми каже на ПП...

Поздрав...
Кракот нечини, има крак фикс од скидроу, прочепкај најди си.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Денес ја симнав Мафија 2 и ја инсталирав... Почнав да ја играм и првите импресии од играта се супер, ама незнам дали е до кракот, треба некој пач или пак таква е играта незнам, но само што почнуваш да ја играш здравјето ти паѓа на минимум сликата е бледа, заматена и се слуша отчукување на срцето... Ај си реков треба да се земе ваљда медик или слично... Влагам во ресторанче зимам пијалок или јадење не е битно и оп здравјето доаѓа до крај... И се ќе беше во ред ако не почнува здравјето само да се намалува и веќе за околу 30-ина секунди пак истото... А бе умрев од нервоза... Е сега незнам дали е до кракот или нешто друго ако зне некој нека ми каже на ПП...

Поздрав...
Нема што да се нервираш. Пиратска е играта, си ја зел за беспари па не работи, нема причина за нервирање.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Нема што да се нервираш. Пиратска е играта, си ја зел за беспари па не работи, нема причина за нервирање.
Како бе без пари...??? Интернет ти да не ми плаќаш...??? Зошто го плаќам тој интернет...? :)

--- надополнето ---

Кракот нечини, има крак фикс од скидроу, прочепкај најди си.
Фала друже... Ќе побарам, ако не најдам ќе мора да ми кажеш каде да барам... :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Како бе без пари...??? Интернет ти да не ми плаќаш...??? Зошто го плаќам тој интернет...? :)
:))
Шеги настрана, ти им плати 50 евра или колку и да чини на креаторите на играва? Не. Епа тогаш, ќе си ќутиш и ако сакаш да ја играш без пари ќе чекаш крак и нема да плачиш по форуми дека не ти работи, посебно не по форуми каде е забрането тоа (модераториве многу ни попуштаат). И нема да има нервози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom