Ајвар

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ма неможам бе да јадам нешо шо е хомогено...не се знае кое каде е и шо е...бљак...а и не јадам чушки,црни патлиџани и шо и да има друго внатре...
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
LELE ajvar(LUT) + Sirenje mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
абе ајде, ајвар, не не нешо посебно, типично македонски
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Aбе само што ја читнав темава и си рипнав до фрижидер(среќа вечерва не го заклучиле :pos: ) и си земав теглата сирењето лебот малку мајонез и сега си кркам и да напишам два три реда
Најубаво нешто,нема година а да не се направи ајварче,мислам дека ќе скинам ако нема ајвар,оној словенскион е гаден бре тоа не се јаде,инаку пред недела или две се правеше кај мене колективно ајвар па тоа работна акција што да ти расправам а мајка ми пред некој ден ја слушнав како вика дека пола се изел па не се осмелив да и се приближам :icon_lol:.....што значи пак ќе се прави.....или ќе се гребам пак ко лани...немам среќа у последно време ни со ајваров :pos:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
mmmmmm ajvarce :) najvkusno nesto!!! pak i ko ke e toplo...mmm ubajni! :) odam da zirnam vo friziderme vika :)
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
А бе ич не сакам да видам пиперка со очи, воопшто не ми е вкусна, така да и ајвар нити праам нити го јадам
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
аууу кога е топол :):):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom