Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Здраво, ме интересира за купен преносен компјутер од Анхоч ,дали има попуст 5% за плаќање во готово.Знам дека за десктоп компјутерите има,пошто е наведено на веб сајтот,додека кај преносните не пишува ништо.Некој искуство,ил да знае? поздрав
 
Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Здраво! Имам еден проблем. Имам Asus N61-jv, ми беше вклучен на батерија и си работеше нормално. Го исклучив, и беше исклучен околу 1-2 часа, и следниот пат кога го вклучив светна само power копчето, и сијаличката која е за инндикација на процесорот свети бледо, и се однесува како воопшто да не е вклучен, меѓутоа се слуша работа на вентилаторите. Пробав да го вклучам и на адаптер, пробав и да извадам батеријата од него, почекав околу 1 час, пак исто. Видов по форумиве да се притисне копчето околу 1 минута без напојување, пак несака. Некој да не знае што би можело да е проблемот, да не има некоја финта нешто???
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
Ве молам за инфо!!
Каде да купам во Скопје ССД од 256 гига за лаптоп?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ве молам за инфо!!
Каде да купам во Скопје ССД од 256 гига за лаптоп?
1. Не верувам дека има негде, освен по нарачка
2. 98% ќе те чини повеќе од целиот лаптоп :)

--- надополнето ---

Здраво, ме интересира за купен преносен компјутер од Анхоч ,дали има попуст 5% за плаќање во готово.Знам дека за десктоп компјутерите има,пошто е наведено на веб сајтот,додека кај преносните не пишува ништо.Некој искуство,ил да знае? поздрав
Имаат на сајтот контакт телефон.

Здраво! Имам еден проблем. Имам Asus N61-jv, ми беше вклучен на батерија и си работеше нормално. Го исклучив, и беше исклучен околу 1-2 часа, и следниот пат кога го вклучив светна само power копчето, и сијаличката која е за инндикација на процесорот свети бледо, и се однесува како воопшто да не е вклучен, меѓутоа се слуша работа на вентилаторите. Пробав да го вклучам и на адаптер, пробав и да извадам батеријата од него, почекав околу 1 час, пак исто. Видов по форумиве да се притисне копчето околу 1 минута без напојување, пак несака. Некој да не знае што би можело да е проблемот, да не има некоја финта нешто???
Носи на сервис, може да имало некаков спој или нешто слично...
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Момци 99 степени многу е за лаптоп(вајда е температура на процесор :$) ? :)
Мерам со Real Temp ако може препорачајте ми уште некој програм за проверка на температура :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Момци 99 степени многу е за лаптоп(вајда е температура на процесор :$) ? :)
Мерам со Real Temp ако може препорачајте ми уште некој програм за проверка на температура :)
CoreTemp
OCCT
SpeedFan
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
луѓе потребна ми е помош,на другар струјата не му чини баш и два пати му се поебува компјутерот ( и напојување и графичката).Лекот за тоа ми кажаа дека е стабилизатор..дали е точно и доколку е точно да ми кажете кај има да му кажам да купи.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Druze univerzalni se kulerite za laptopi nema nekoj poseben kuler za poseben model na lap top nema logika da ima takvo nesto :D ostaj ti ibej, si ibale majkata tie
корун викаш на 15 инч. исти се? оти на ибеј како што гледав различни ми стојат


--- надополнето ---

луѓе потребна ми е помош,на другар струјата не му чини баш и два пати му се поебува компјутерот ( и напојување и графичката).Лекот за тоа ми кажаа дека е стабилизатор..дали е точно и доколку е точно да ми кажете кај има да му кажам да купи.
vo bilo koja prodavnica za kompjuteri moze da ima a i da nema ke ti kazat tamu kade mozes da najdes i se vika UPS toa
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Дали биосот би се подигнал без РАМ, или друг случај без процесор.
За двете поединечно ме интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom