Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
The e-mail address or password is incorrect. Please try again.
(example555@hotmail.com)

Нејќе бе брат овака......
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Вака сега.Еден мој другар има проблем со стартувањето на компјутерот.Го пали и кога стигнува до тоа цртите не сака да се подигне windosot.После 10 пати рестартирање конечно го запалил преска.Ова не е прв пат да му се случува ова.Некој да не знае дали е ова некој хардверски или софтверски проблем ако знае некој нека пише.Фала однапред :)
Јас би почнал со проверување вируси, после check disc на сите партиции со сите опции штиклирани, после defragment, ако не успее може еден system restore, и крајна опција (а може и прва опција да биде :)) формат.
Се ова ако е во прашање софтверски проблем.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
хах, знам што сакаш да кажеш не е до тоа имам ги доле квадратите за сликата и сега кога ке ја фатам сликата носејки доле не се става.
Мајни го тоа но да ми кажеше нешто, на пример сакам други слики да има таму и други да ставам како можам да ги ставам другите слики ?
Корун, ке можеш ти да ми помогнеш за проблемот?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Јас би почнал со проверување вируси, после check disc на сите партиции со сите опции штиклирани, после defragment, ако не успее може еден system restore, и крајна опција (а може и прва опција да биде :)) формат.
Се ова ако е во прашање софтверски проблем.
Фала и на тебе и на Аце_Елемент за помошта што пишавте што може да биде и ке пробаме со сите овие совети што ги дадовте само уште сакав дa прашам дека се јавил кај дечкото кој му го форматирал пред тоа компјутерот и овој му рекол дека би можело да е и проблем со процесорот нешто како да е оштетеn.Е сега некој од вас подобро упатените да ми каже дали може да е и процесорот или грешно му кажал овој типот само побрзо да го откачи?:)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Фала и на тебе и на Аце_Елемент за помошта што пишавте што може да биде и ке пробаме со сите овие совети што ги дадовте само уште сакав дa прашам дека се јавил кај дечкото кој му го форматирал пред тоа компјутерот и овој му рекол дека би можело да е и проблем со процесорот нешто како да е оштетеn.Е сега некој од вас подобро упатените да ми каже дали може да е и процесорот или грешно му кажал овој типот само побрзо да го откачи?:)
абе види прво земајте форматирајте го или некој нека го форматира а после ако пак праве така можно е да е хардверски проблем:smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Фала и на тебе и на Аце_Елемент за помошта што пишавте што може да биде и ке пробаме со сите овие совети што ги дадовте само уште сакав дa прашам дека се јавил кај дечкото кој му го форматирал пред тоа компјутерот и овој му рекол дека би можело да е и проблем со процесорот нешто како да е оштетеn.Е сега некој од вас подобро упатените да ми каже дали може да е и процесорот или грешно му кажал овој типот само побрзо да го откачи?:)
Абе види, прво форматирајте го, и видете како ќе работи, вака како што ти објаснуваш беше и кај мене, па со 1 формат се реши, меѓутоа не мора да значи дека е истото и кај тебе... Провери температурата на процесорот,може се прегрева од кулерот ( значи, проверете и кулерот, исчистете прашината и убаво наместете го) а и ако може да се снабдите со термална паста, не би било лошо да ставите малку врз процесорот... ај така пробај, и пиши што ќе излезе :)
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
Помош!!!
ХР-то се стартува, а на десктопот потоа не се појавува ниедна иконка и барот.
Исто е кога го стартувам во сејф мод.
Што да се прави иако ХР-то го преинсталирав врз стариот (сакам да спасам податоци) Инаку машината е запечатена и несмеам да го извадам дискот да го ставам на друга машина?.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
Да додадам дека дискот има само една партиција и неможам да инсталирам втор оперативен систем.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
Пробав со ctl+alt+delete и не ми успеа.Во меѓувреме инсталирав Fresh copy XP sp3 на истата партиција, инсталацијата помина, па сега правам backup на податоците на екстерен диск, па ќе креирам 2 партиции и ќе го форматирам дискот.После нема да има проблеми.Во секој случај благодарам за интересирањето и поздрав на сите.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Бидејки никој не ми врати сега пак ке напишам што подетално ме мачи :
Сакам да направам нешто како клипче на Windows Media Marker и сега кога влезам во неа само има 2-3 слики од мојот компјутер и сега незнам како другите да ги ставам тама за да можам да ги користам и другите од мојот компјутер, не само тоа и кога сликата е таму во wmm ке ја фатам и ке ја носам доле во квадратчето па нејке да се става незнам во што е проблемот што нејке да се става а песна можам да ставам но слика кога ке ја фатам за доле во квадратчето не се става ништо не излева и мртво, дали некој знае?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Бидејки никој не ми врати сега пак ке напишам што подетално ме мачи :
Сакам да направам нешто како клипче на Windows Media Marker и сега кога влезам во неа само има 2-3 слики од мојот компјутер и сега незнам како другите да ги ставам тама за да можам да ги користам и другите од мојот компјутер, не само тоа и кога сликата е таму во wmm ке ја фатам и ке ја носам доле во квадратчето па нејке да се става незнам во што е проблемот што нејке да се става а песна можам да ставам но слика кога ке ја фатам за доле во квадратчето не се става ништо не излева и мртво, дали некој знае?
Брат, да не мислеш Windows Movie maker ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom