Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Сакам да стаем 2 GB RAM дали треба да менувам и нешто друго или може само тоа.

моментално:
3.00 GHz, 256 MB of RAM
GeForce FX 5500
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
... дека некои ми викаа мора и графичка да стаем појака.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
cek sea ako sakas da igras ponovi igri stavi si, ali za da stavis ram ne gledam zs treba da menjas graficka, ali ako stavas i graficka ke treba da menjas i napojuvanje (pretpostavuvam)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Епа ти треба и графичка нова за игри оваа слаба ти е. Уствари што процесор имаш? Ако ти е за најновиве игри нова конфигурација ќе ти треба :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Вака сега.Еден мој другар има проблем со стартувањето на компјутерот.Го пали и кога стигнува до тоа цртите не сака да се подигне windosot.После 10 пати рестартирање конечно го запалил преска.Ова не е прв пат да му се случува ова.Некој да не знае дали е ова некој хардверски или софтверски проблем ако знае некој нека пише.Фала однапред :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вака сега.Еден мој другар има проблем со стартувањето на компјутерот.Го пали и кога стигнува до тоа цртите не сака да се подигне windosot.После 10 пати рестартирање конечно го запалил преска.Ова не е прв пат да му се случува ова.Некој да не знае дали е ова некој хардверски или софтверски проблем ако знае некој нека пише.Фала однапред :)

До виндовсот е проблемот формат нека направи ќе му се среди :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Имам проблемче :
Ја знаете програмта Windows Movie Marker во секој компјутер што ја има е сега знам се но нешто имам проблем сега нели си направив сликите и треба да ги ставам доле во редот за да ми се менан е кај мене нејке да се стават доле сликите доле нешто ми тере за ВИДЕО да ставам а слика не бива како да си направам слика да можам да редам доле кај што треба да се стават сликите ?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Си притиснал на Show Timeline.......сега треба да имаш една команда веднаш над тоа што ти го покажува за видеото пишува Show Storyboard.......притисни на него....мислам дека е тоа..............поздрав:helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Си притиснал на Show Timeline.......сега треба да имаш една команда веднаш над тоа што ти го покажува за видеото пишува Show Storyboard.......притисни на него....мислам дека е тоа..............поздрав:helou:
хах, знам што сакаш да кажеш не е до тоа имам ги доле квадратите за сликата и сега кога ке ја фатам сликата носејки доле не се става.
Мајни го тоа но да ми кажеше нешто, на пример сакам други слики да има таму и други да ставам како можам да ги ставам другите слики ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Вака сега.Еден мој другар има проблем со стартувањето на компјутерот.Го пали и кога стигнува до тоа цртите не сака да се подигне windosot.После 10 пати рестартирање конечно го запалил преска.Ова не е прв пат да му се случува ова.Некој да не знае дали е ова некој хардверски или софтверски проблем ако знае некој нека пише.Фала однапред :)
ако не се појавува blue screen of death тогаш е софтверски проблем, најверојатно ти се оштетени/избришани некои системски фајлови и виндоусот неможе да се подигне, решение- формат, или пак доколку си поискусен преку recovery conzolata да пробаш да го средеш... ( ова се случи и кај мене на лаптопот, јас со формат го решив :) )
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Можда иамш слики во формат so кои Windows Movie Maker не е компатибилен.....

А сакам да знам како да ја верифицирам е-маил адресата за на мсн да не се појавува она E-mail adress not verified.......:nesum:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Можда иамш слики во формат so кои Windows Movie Maker не е компатибилен.....

А сакам да знам како да ја верифицирам е-маил адресата за на мсн да не се појавува она E-mail adress not verified.......:nesum:
ти најверојатно имаш направено е-маил на сопствен сервис...
ако може нешто да ти помогне, види овде
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Можда иамш слики во формат so кои Windows Movie Maker не е компатибилен.....

А сакам да знам како да ја верифицирам е-маил адресата за на мсн да не се појавува она E-mail adress not verified.......:nesum:
www.hotmail.com оди тука, логирај се со ТАА E-MAIL адреса тука, и ќе се снајдеш понатаму, ќе ти даде одма опција да ја верификуваш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom