Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Уште USB A to B кабел ти фали затоа што со ниеден принтер не иде USB кабел во пакет.
Хмм, од мп3-то имам усб дата кабел ваљда тоа е А до Б кабел само дали е иста големината на влезот во принтерот со мојот мп3....или универзална е големината на А до Б каблите???
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Утре одам и го земам ова. Веќе милион лап-топи излгедав и овој ми се гледа најубав за цената. Се надевам нема да направам грешка!



  • 15.6" LCD (1366 x 768)
  • Intel Core 2 Duo processor
  • Up to 4GB DDR2 RAM
  • 160/250/320/500GB hard drive
  • ATI Mobility Radeon HD4300 graphics (512MB)
  • 1.3MP webcam
  • 4-in-1 card reader
  • WiFi
  • Optional Bluetooth
  • Windows 7 Home Premium
Отидов по овој цитираниот, а го платив следниот:

HP Probook

Processor:Intel® Core™2 Duo T6570 2.10 GHz 2 MB L2 cache 800 MHz FSB
Memory: 4 GB DDR3
Graphic: ATI Mobility Radeon HD 4330 512MB
HDD: 500 GB (7200 rpm)
Optical: DVD+/-RW LightScribe Drive DL
Display 15.6" WXGA
Network: Gigabit Ethernet
Connectivity: ExpressCard ,Bluetooth, Modem
Webcam: 2MP
Card reader : Media Card Reader

Цена: 33 380 денари!:smir:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
со здравје да си го користиш :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
со здравје да си го користиш :)
Фала, поубав да си купиш:smir:

Инаку каде може да се најдат цедиња за ова DVD+/-RW LightScribe Drive DL што ги гори одозгора. И колку пари е ЦД? И колку е практично ова т.е. колку цд-иња ќе издржи?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Фала. Баш ќе одам утре до Еми медија да земам 5-6 да видам што чудо е:smir:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Да не знае некој колку пари е екран за lenovo laptop 15", и каде може да се најде?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Да прашам, вреди ли оваа конфигурација за 33.000 ден (лап топ АСУС е во прашање)
4gb ram
320gb hd
nvidia GT320 1gb
core2duo 2.20ghz
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Да прашам, вреди ли оваа конфигурација за 33.000 ден (лап топ АСУС е во прашање)
4gb ram
320gb hd
nvidia GT320 1gb
core2duo 2.20ghz
Од асус би рекол дека им вредат сите понови конфигурации, имаат прилична ефтина цена, добри конфигурации, солидна марка се, ама мислам малку повеќе загреваат ама и тоа не е страшно, ќе си купиш една подлога со вентилатори.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Луѓе помагајте. Купив принтер канон не баш квалитетен ама нов,прв принтер ми е,го инсталирав се шо треба,кетриџи ставив црна оригинал колор рециклирана-поефтина ама нова и ми вика колорот е low? Битно принта и колор ок е, е сега како принта ми е проблем, хартијата ја потеглува толку јако и одеднаш, што ја внесува на криво внатре под неправилен агол и некој од листовите ги сече по краевите....Се на се 10 листа испринтав и престанав дур најдам некое решение,па ке ве замолам кој има искуство или знаење да помага!!!!
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Луѓе помагајте. Купив принтер канон не баш квалитетен ама нов,прв принтер ми е,го инсталирав се шо треба,кетриџи ставив црна оригинал колор рециклирана-поефтина ама нова и ми вика колорот е low? Битно принта и колор ок е, е сега како принта ми е проблем, хартијата ја потеглува толку јако и одеднаш, што ја внесува на криво внатре под неправилен агол и некој од листовите ги сече по краевите....Се на се 10 листа испринтав и престанав дур најдам некое решение,па ке ве замолам кој има искуство или знаење да помага!!!!
Ако има гаранција сервис нормално. Ако од 10 листа неколку ти ги зафркнал тоа е нешто што мора да ти го заменат или поправат, сигурно не е произведен за така да работи исто како што е сигурно да не бараш совет за нешто што е под гаранција туку право на сервис. Совет барај од правници и адвокати ако не сакаат да ти го заменат :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Ако има гаранција сервис нормално. Ако од 10 листа неколку ти ги зафркнал тоа е нешто што мора да ти го заменат или поправат, сигурно не е произведен за така да работи исто како што е сигурно да не бараш совет за нешто што е под гаранција туку право на сервис. Совет барај од правници и адвокати ако не сакаат да ти го заменат :)
Се фино друже,те разбирам,ама од e-bay го порачав мајке му..ке го чекам со месеци да се врати од сервис......затоа ми треба совет.

--- надополнето ---

Tutor напиша:
Се фино друже,те разбирам,ама од e-bay го порачав мајке му..ке го чекам со месеци да се врати од сервис......затоа ми треба совет.
Средено!!! Нубонски проблем само поместив главата на А4 формат сега фуче....
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Вака сеа .. едно прашање .. мислам дека е за тука не се разбирам многу ..пред да го формат компјутерот имав 512 мб рам .. а кога го форматирав гледам 256 ... што може да е проблемот..чаре ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Пишав во подфорум на игри никој не ми одговори ако мозе некој да ми помогне

Здраво ако мозе некој да ми даде бројче или место каде би мозел да чипувам Sony Plastation 2 и цена колку оди од прилика ?
Или ако има видео на нет да видам како иди ако мозам сам да наоравам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom