Помош, проблеми, прашања, совети...

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Ако си кадар отвори го напојувањето, извади го вентилаторот подмачкај го со машинско уље и заштрафи го
 
С

Спенсер

Гостин
Ако си кадар отвори го напојувањето, извади го вентилаторот подмачкај го со машинско уље и заштрафи го
исто и кај мене бучи/// ама бучи и кулерот на процесорот... ги вадам,ама незнам каде да ги подмачкам:vozbud:
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Има една лепенка од долната страна на вентилаторот т.е. од даму од кај што излегуваат жичките, ќе ја одлепиш и има едно капаче, ќе го извадиш тоа и се гледа осовинчето и ќе капнеш едно 2 капки таму
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
USB device not recognized?!?!?!!?!

Имам инсталирано Windows 7 ultimate и сега кога сакам да си го поврзам мобилниот со компјутерот ми вика “usb device not recognized“ исто пробам и со тастатура usb device not recognized?!?!?!?! со е финтата тука.????? пробував да го исклучам од се компјутерот(струја) и као да се РЕБОТИРА матичната ама нема фајде..... ПОМОШ ИСКРЕНО Е ПОТРЕБНА...............:toe:




БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Симни си го драјверот...





 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Како да проверам колкава е максималната брзина на процесорот?
(Maximum CPU Speed)

Имам Пентиум 4, мислам дека 1,8 Ghz е процесорот но не сум 100% сигурен. При едно стартирање, ми се отвори BIOS менито каде што брзината демек поради безбедносни причини од предходното неуспешно стартирање на компјутерот ми се намести на 1,1 Ghz (демек да било во safe mode, и сега е спор како трактор).

А во опциите таму имаше можност да се намести на
1,1
1,4
1,8
2,2

Страв ми е да не рикнам нешто инаку мислам дека брзината ми е 1,8.
Па затоа ве молам, ако знаете да дадете совет, како да проверам колкава ми е максималната брзина на процесорот?

Фала однапред.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Види со cpu-z кој модел на процесор ти е, и прогуглај ќе дознаеш
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509


Еве што ми покажа cpu-z, прогуглав малку но неможам да најдам ништо...

Овдека стои Core Speed 1100.2 Mhz - но сигурно се мисли на моменталната фреквенција...

--- надополнето ---

EDIT - колку што можев да дознаам фреквенцијата е 1.47 GHz (1467 MHz), така да сега ја наместив неа, па за сега е ОК, да не е за подрек, да се надеваме дека тоа е тоа.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
ХАх, т.е. она што ти го кажаа на IT форумот. Иначе тоа е тоа нема друго
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
имам лап топ и кога ке се наполни батеријата дали е подобро да стои уклучена цело време или да ја ислкуцам од струја (зборам кога не го користам лап топот)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Исклучена од струја.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Утре одам и го земам ова. Веќе милион лап-топи излгедав и овој ми се гледа најубав за цената. Се надевам нема да направам грешка!


  • 15.6" LCD (1366 x 768)
  • Intel Core 2 Duo processor
  • Up to 4GB DDR2 RAM
  • 160/250/320/500GB hard drive
  • ATI Mobility Radeon HD4300 graphics (512MB)
  • 1.3MP webcam
  • 4-in-1 card reader
  • WiFi
  • Optional Bluetooth
  • Windows 7 Home Premium
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Здраво дечки, само што порачав принтер преку e-bay, Canon MP220 3in1 ,ова ке ми е прв принтер и немам појма шо како каде зошто,па порачав кетриџи колор за истиот модел бар дод толку знам и хартија нормално,е сега дали ми е потребно уште нешто ако може совет нешто или сум реди ту гоу ?????? Благодариме
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Здраво дечки, само што порачав принтер преку e-bay, Canon MP220 3in1 ,ова ке ми е прв принтер и немам појма шо како каде зошто,па порачав кетриџи колор за истиот модел бар дод толку знам и хартија нормално,е сега дали ми е потребно уште нешто ако може совет нешто или сум реди ту гоу ?????? Благодариме
Уште USB A to B кабел ти фали затоа што со ниеден принтер не иде USB кабел во пакет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom