Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
@Фициани

Токму така.
Преку HDMI се пренесува и слика и звук, а со DVI само слика. Околу 3 метри HDMI кабел е околу 500 денари.

Иначе ваљда имаш LCD телевизор со HDMI влезови, па со хдми кабелот ќе завршиш работа, директно од графичката од хдми излезот во хдми влезот на телевизорот.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
@Фициани

Токму така.
Преку HDMI се пренесува и слика и звук, а со DVI само слика. Околу 3 метри HDMI кабел е околу 500 денари.

Иначе ваљда имаш LCD телевизор со HDMI влезови, па со хдми кабелот ќе завршиш работа, директно од графичката од хдми излезот во хдми влезот на телевизорот.
Фала. Да, имам LCD телевизор, прилично голем, па ќе завршам работа. Иначе, знаеш од каде можам да купам ваков кабел? Во Карпош сум јас, некоја продавница кај шо се продаваат вакви кабли во близина?
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Фала. Да, имам LCD телевизор, прилично голем, па ќе завршам работа. Иначе, знаеш од каде можам да купам ваков кабел? Во Карпош сум јас, некоја продавница кај шо се продаваат вакви кабли во близина?
Логин во беверли... и можда има и во веро 2 во тоа кај шо се продаваат ствари за компјутери...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Во било која продавница за компјутери и електроника, малтене у секоја трафика.......
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
дечки дали некој знае од каде да најдам драјвер за мрежна картичка ULI fast ethernet controller за windows 7?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Сакам да си земам тастатура нова, оваа заебава 5 мин работи, 5 мин не работи. И си бев умислил бежични тастатура и маус од 1200-1300 денари, ама ме разубеди еден другар да си земам обична од причина што на безжична многу брзо треба да се менуваат батериите. А ме нервираат овие кабли, 1 милион ги имам! Што викате вие? Имал некој искуство со бежична, брзо троши батерии, праи прекини?!?
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
На бежичната е лошо што имаш доцнење - latency. Батериите се трошат нормално во зависност од тоа колку ќе работиш на неа ама мислам дека не е баш нај убаво на сред работа да ти се изгаси тастатурата. За лаптопот земав такво малечко маусче и на сред работа кога ќе се изгаси ми иде да го треснам од земја
Затоа би требало да имаш 2 пара батерии на полнење со повеќе mA/h за кога ќе ти се потроши едниот одма да имаш замена... досадна работа е
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Не вервам да е за овде прашајнево ама да си прашам.Бидејки го зафркнав старото кукисте(така седеше држеше прашина)си реков да го напрам со спреј дека сиво беше во црно.Купив спреј 150 се закачив и го нафарбав од горе и убо излезе,го нафрбав едниот капак и тој убо и другиот тамам да го нафарбам до пола и ми се потроше спрејот :D.И сега да не тупам пари пак за спреј си реков да прашам дали имат хартии ко колаж во некоја фирма за комој во МК за да го напрам кукиштето.Не можам убо да објаснам ама на видеото шо ке го клам ке видите.

Видете го од 3 до 6 мин и ве молам без зафрканции леле што направи или нешто слично,само барам помош а не коментари.:smir:
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Поскапо ќе те фати така подобро спреј купи си уште 1 и дофарбај го. Уз пат... колкаво ти е куќиштето?? 2х2М па што го истоши цел спреј :O
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ne be kakov sprej,ne davam uste 150 den ta so sakat neka e,ke go dozafarknam,vaka ke zemam vinli hartija kako bese nz,mi rece edno dete deka imat vo zelezarive :D.Ke odam utre i ke vidam,ako e eftina ke zemam i ke go napram barem ubav ,samo kazejte go tocnoto ime da mu go recam da ne me ismeat tamu L:D./
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Како да направам Update на FirmWare-от на ДВДромот?
LG GSA-H55N e моделот.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
дечки дали некој знае од каде да најдам драјвер за мрежна картичка ULI fast ethernet controller за windows 7?
Информација - 0. Try again! Овој пат кажи ни точно каква плоча имаш.

Сакам да си земам тастатура нова, оваа заебава 5 мин работи, 5 мин не работи. И си бев умислил бежични тастатура и маус од 1200-1300 денари, ама ме разубеди еден другар да си земам обична од причина што на безжична многу брзо треба да се менуваат батериите. А ме нервираат овие кабли, 1 милион ги имам! Што викате вие? Имал некој искуство со бежична, брзо троши батерии, праи прекини?!?
Никогаш не купувај Wireless периферии што коштаат испод 3-4000 денари. Ќе зажалиш.

Како да направам Update на FirmWare-от на ДВДромот?
LG GSA-H55N e моделот.
Побогу зошто?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Побогу зошто?
Па ДЕМЕК ќе можело да се режаат DVD DL.
пошо вака не може, а DVD-ромот може да режа, таков е, но не сака, не ги чита како што треба, односно целосно DL DVD-ата.
Наместо 8.5, ги чита како 4.7

Па затоа решив да прашам и пробам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па ДЕМЕК ќе можело да се режаат DVD DL.
пошо вака не може, а DVD-ромот може да режа, таков е, но не сака, не ги чита како што треба, односно целосно DL DVD-ата.
Наместо 8.5, ги чита како 4.7

Па затоа решив да прашам и пробам.
A ти 100% си сигурен дека чита/режа DVD-DL?

Јас не сум :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Па со неро InfoTool кажува дека чита + комшијата над мене има исто ПЦ, со истиот ром, ги проверив истите се, а и он има режано.
и поради тоа сум 100% сигурен.
А ако се деси да го заебам здравје, ќе си зеам нов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom