Помош, проблеми, прашања, совети...

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
планирам да земам нов ДВД снимач но тој ДВД-ром е на САТА приклучок....Прашањето како можам да проверам дали тој двд-ром со сата приклучок може да функционира на мојот пц????
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
планирам да земам нов ДВД снимач но тој ДВД-ром е на САТА приклучок....Прашањето како можам да проверам дали тој двд-ром со сата приклучок може да функционира на мојот пц????
Види си матичната дали има SATA приклучоци.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
pri startuvanje na kompjjuterot ,se slusa nevoobicaeno bucenje,edno 15-20 secundi,i potoa se stisuva...cooler ili ?!?
 

Borce Volkovo

Переднија
Член од
6 јули 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
Вака..Имам проблем со компјтерот на секој 10 мин ми се гаси сам и сам ми се пушта што може да му биде...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Вака..Имам проблем со компјтерот на секој 10 мин ми се гаси сам и сам ми се пушта што може да му биде...
Многу работи :pos2: , пробај прво да не е софтверски проблем ( вирус или слично ) , значи форматирај пц . ако не тогаш може да ти грее одредена компонента , може да ти е заебано напојањето и сл
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Многу работи :pos2: , пробај прво да не е софтверски проблем ( вирус или слично ) , значи форматирај пц . ако не тогаш може да ти грее одредена компонента , може да ти е заебано напојањето и сл
Немора да значи напојувањето и кај мене грее претерано па не се исклучува,највероватно е совтверски:smir:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
дали е ОК температурата на мојов процесот ( Amd athlon x2 6000+ ) имам и spire starcore кулер

http://www.spirecoolers.com/main/product_detail.asp?ProdID=929

значи на 100% - искористеност

cpu- 59-62 степени
cpu core 1- 61-64 степени
cpu core 2- 56-60 степени

мерено со everest
Таман е. Ако отиде над 65 да се плашиш. Впрочем, очекувани резултати со тој кулер.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Луѓе помагајте:кога ке си ги наместѕам иконите на десктоп како сакам кога ќе укчучам пример пребарувачот и сите икони одат горе и после пак треба да ги местам,шо можи да е проблемот да не знае некој ? Драјвери инсталирав најнови со сите пробав не можи пак исто
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
може некој да ми каже....за 500-600 евра добар лаптоп или персонален компјутер???
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
може некој да ми каже....за 500-600 евра добар лаптоп или персонален компјутер???
Просечен лаптоп за тие пари и солиден декстоп,изборот е твој според она за што ќе го користиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom