Бугарија повторно критикувана поради ОМО Илинден - ПИРИН

Член од
29 март 2007
Мислења
94
Поени од реакции
0
A koj vi prasha pa vas? :)

OMO nema da go bide, pa i vie izpotroshihte jugo-parite, veke nema koj da plashta masrafa :)

Tolku li ste glupi deka ne razbrahte sled blizo edna godina vo EU, OMO si e se na sostiot hal. Maj verno jiveete vo nekoj dreamland, MK geto :) Vervajte si, ama vo BG mnogo malku lugje im dreme za tazi izmislena OMO :)
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
A koj vi prasha pa vas? :)

OMO nema da go bide, pa i vie izpotroshihte jugo-parite, veke nema koj da plashta masrafa :)

Tolku li ste glupi deka ne razbrahte sled blizo edna godina vo EU, OMO si e se na sostiot hal. Maj verno jiveete vo nekoj dreamland, MK geto :) Vervajte si, ama vo BG mnogo malku lugje im dreme za tazi izmislena OMO :)
Dobro be mrsnik pa ako u BG na nikoj ne i dreme za OMO ti za kakvo si pisal tova gore.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
A koj vi prasha pa vas? :)

OMO nema da go bide, pa i vie izpotroshihte jugo-parite, veke nema koj da plashta masrafa :)

Tolku li ste glupi deka ne razbrahte sled blizo edna godina vo EU, OMO si e se na sostiot hal. Maj verno jiveete vo nekoj dreamland, MK geto :) Vervajte si, ama vo BG mnogo malku lugje im dreme za tazi izmislena OMO :)
Ух, не би рекла дека ви е гајле. Со самото тоа што викаш дека е ИЗМИСЛЕНА ти е гајле! :pos2:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И повторно, само не од некој суд кој според Бугарските власт не им може ништо освен да им даде препорака и да ги казни парично, и не само од една според бугарите на форумов небитно партија во Европскиот парламент, туку од висок функционер на ЕУ:
Време 19.09.2007 напиша:
ФРАТИНИ, ЕВРОПСКИ КОМЕСАР
Бугарија да ја регистрира партијата на Македонците Бугарија да ги почитува одлуките на Европскиот суд за правата на човекот и да ја регистрира партијата на Македонците ОМО Илинден - Пирин, побара Франко Фратини, европски комесар за правда, пренесува Дојче веле на македонски јазик.
Фратини го пренесе ставот на Европската комисија по прашањето на шпанскиот европратеник од редовите на зелените Микел Ирујо Амезага.
- Бугарија е должна да ја спроведе пресудата на Европскиот суд за случајот ОМО Илинден. Сите држави-членки се должни да ги почитуваат одлуките на судот - рече Фратини.
Шпанскиот европратеник Амезага ја праша комисијата дали смета да го искористи своето влијание за да се наведе Бугарија да и додели статус на политичка партија на ОМО Илинден-Пирин, за да може да учествува на локалните избори во октомври.
Е сега уште да речат бугариве абе кој е тој да ни кажува како да си ја уредуваме државата е тогаш навистина неможам да разберам колку незаблогодарни се бидејќи ги примија во ЕУ на жими мајка а не дека навистина исполнуваа услови.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Е така им треба, се прашувам само колку тат... ‘‘бугари‘‘ де го прочитале ова твоево, Бацилус?:wink:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И повторно, само не од некој суд кој според Бугарските власт не им може ништо освен да им даде препорака и да ги казни парично, и не само од една според бугарите на форумов небитно партија во Европскиот парламент, туку од висок функционер на ЕУ:


Е сега уште да речат бугариве абе кој е тој да ни кажува како да си ја уредуваме државата е тогаш навистина неможам да разберам колку незаблогодарни се бидејќи ги примија во ЕУ на жими мајка а не дека навистина исполнуваа услови.
Б'лгарија е самостојна и независна држава и никој нема право да се меши во внатрешните работи,па и ЕУ.Има сад и тој веке е казал.Ке видими што ке стане.:smir:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Б'лгарија е самостојна и независна држава и никој нема право да се меши во внатрешните работи,па и ЕУ.Има сад и тој веке е казал.Ке видими што ке стане.:smir:
Бугарија е самостојна и никои нема право да и се меша да ама има МЕЃУНЕРОДНИ ЗАКОНИ нема тие да ви стават нош и да ви речат РЕГИСТРИРАЈТЕ ЈА едноставно ќе ви укинат бенифиции а вие без нив неможете па ... we will see....
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Б'лгарија е самостојна и независна држава и никој нема право да се меши во внатрешните работи,па и ЕУ.Има сад и тој веке е казал.Ке видими што ке стане.:smir:
Да ама неблагодарноста кон некој кој сака да му се почитуваат неговите принципи а ти помогнал да се развиеш скапо се плаќа.
Инаку ако имате таков однос спрема изјавите на големи функционери и препораки по изгубен спор од судот во стразбур, не ли сфаќате дека ги правите и Германија и Франција и будали буидејќи тие ги почитуваат?
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Б'лгарија е самостојна и независна држава и никој нема право да се меши во внатрешните работи,па и ЕУ.Има сад и тој веке е казал.Ке видими што ке стане.:smir:
EEeee Bugarija ta Bugarija i Makedonija isto e nezavisna breee ej a vo Bugarija ste samo tatari ajde so zdrave :pusk:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ајде ајде и ве попуштате пополека и Грцине, абе рај е за нас, вие ќутете нааајубо ќе ви е, нееее се нервирајте :wink:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
267
Поени од реакции
0
Бугарија е самостојна и никои нема право да и се меша да ама има МЕЃУНЕРОДНИ ЗАКОНИ нема тие да ви стават нош и да ви речат РЕГИСТРИРАЈТЕ ЈА едноставно ќе ви укинат бенифиции а вие без нив неможете па ... we will see....
Pere ne si glup ama shto si ja napisal taz glupost taka i ne razbrah?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom