Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
epa ne vikaj togas dela samo srbite go praele toa poso izgleda ko da vikas deka oni go unistuvale svetskiot tenis so svoeto ponasanje a ustvari ne e taka...:smir::smir::smir:
РЕКОВ ДЕКА ГИ ЗЕМАВ ЗА ПРИМЕР пошто ме нервираат како народ, а ти ако си Македонец и ако не ти пречи тоа што со нив место да бидеме најдобри пријатели не викаат Фиром океј е твое мислење си е.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пирло 21 јас сум со тебе, имаш моја целосна подршка, мме српско, тие ќе не викаат фиром а јас да навивам за нив, а бе гони ги таму!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Off
Srbija je prva priznala Makedoniju

Ovo je podforum sport i Новак Ђоковић a koga zanima politika ima mesto gde moze da ode i neka se bavi propagandom kakvi su Srbi, jebote sad cemo mi jos i da ispadnemo gori nego bugari (namerno malo b). Ne znam jesu ove prozivke upucene meni ili svakom Srbinu, a koliko sam primetio da sam jedini Srbin na ovom forumu onda su verovatno meni, mislio sam da ste bar malo pametniji, imate problem sa Grckom, Bugarskom, Albanijom, a izgleda da hocete i sa nama?

Novak je dobijao Nadala ali na brzim podlogama, na sljaci mu ne moze niko nista, odrace i Federera, kao sto je uradio u Hamburgu.

Zato ce Ana Ivanovic danas da osvoji.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
можеби и ке освои
НЕ !!!!!!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ispadna deka duelot vo 1/2 megju djokovic i nadal bese finale pred finaleto....
od site protivnici djokovic najmnogu go namaci uspevajki da mu zeme 12 gema... kolku za ilustracija federer mu zema bedni 4 gema a ne bese ni blisku do osvojuvanje na set....

ama ciganov samo povreda go sprecuva da pobedi na zemja........
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
ispadna deka duelot vo 1/2 megju djokovic i nadal bese finale pred finaleto....
od site protivnici djokovic najmnogu go namaci uspevajki da mu zeme 12 gema... kolku za ilustracija federer mu zema bedni 4 gema a ne bese ni blisku do osvojuvanje na set....

ama ciganov samo povreda go sprecuva da pobedi na zemja........
да да , мутантов е несопирлив на земја , таква е подлогата бара исклучителна сила и подготвеност , а види оовој какво чудовиште е личи ли бе на 22 годишен дечко
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
да да , мутантов е несопирлив на земја , таква е подлогата бара исклучителна сила и подготвеност , а види оовој какво чудовиште е личи ли бе на 22 годишен дечко

nadal mnogu vreme pominuva vo teretana rabotejki na fizikaliite za razlika od djokovic na primer koj pojse vreme raboti na tehnika i na taktika.....

a inace primeti mu ja na nadal levata raka so koja igra a posle primeti mu ja desnata ........za 1/3 od velicinata levata mu e pogolema od desnata.....
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
ВЕЧЕРВА ЃОКОВИЌ МУ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА ПО ТЕНИС НА НАДАЛ 6/1 7/5 ДЕНЕСКА ОД 19.00 ФИНАЛЕ ВО СИНСИНАТИ СО ЕНДИ МАРЕЈ.
А РАФА ЌЕ ПОЧЕКА УШТЕ МАЛКУ ЗА БРОЈ 1
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
браво за ноле
иако имаше една мала повреда успеа да победи:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
6:3 6:3 6:4..... па и не е лошо за почеток ....а за повредата нека се опамети за другпат да стави бандажа пред да излезе на терен и да се лизга како да е на песок...
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Не играше така добро ко на Олимпијадата. Треба да се поправи ако сака да ги победи Федерер и Надал. Иде на Федерер во полуфинале, а Федерер бил у неверојатна форма. Го згазил тој у прво коло.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.950
Bravisimo NOLE, sekoja cest na pobedata. Raka na srce protivnikot voopsto ne bese zgoden, taka da pobedata si ima svoja tezina. Samo napred Nole, vidimo se u finalu :cuc::eek:lee::eek:lee::cuc:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Сакам овојпат Ѓоковиќ да го освои.
Минатиот пат имаше огромни шанси против Федерер и сега заслужува да го освои!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ноле мајстореееееееееееееееееееееее
 

Kajgana Shop

На врв Bottom