Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
:eek:ftopic:

Секој ден ми е се` по јасно зашо ми се гади коа ќе прочитам или видам србин во Македонија...
Ако Магдинчев играше, јас ќе колев на секој кој ќе плука.
Вака - иако ми е јасно кон шо целиш - ги разбирам :)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
:eek:ftopic:

Секој ден ми е се` по јасно зашо ми се гади коа ќе прочитам или видам србин во Македонија...
А јас еве како Македонец ме интересира зошто е тоа така?
Инаку мал вовед за финалето:
Федерер 6 - 10 Надал у меѓусебни дуели, Надал веќе 4-та година по ред ќе му биде ако освои, но Федерер ќе има голем мотив да го освои. Let's go Roger, Let's go
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
pa ako ima tema za roger federer zasto da nema za nekoj sto pretendira da bide broj 1 i koj e na dobar pat toa da go napravi...........samo zatoa sto e od srbija da ne navivame za nego i da ne go poddrzuvame......

a inace,on topic, nadal - federer 70-30 vo procenti izrazeno........
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Тешко дека заостанува, туку се оваа сезона се спрема да го освоие ролан гарос, затоа има 7 порази годинава, инаку Џоковиќ го тепаше Федерер во полуфинале, ако ти текнува играше со Тсонга во финалето. Инаку Чекич финалето мислам дека е од 3 саат ама не ме фаќај за збор.
Како мислиш оваа сезона се спрема? Па 4 години се спрема да го освои. :) Да, да, финалето беше со Цонга.

Па освен на земја, доби конкурент и на тврда подлога, мора да се сложиш. Ќе видиме, ама мислам дека се` повеќе ќе губи од Ѓоковиќ. За малце не го победи и на US Open... Имаат сличен стил на игра, а Ѓоковиќ во некои сегменти е дури и подобар. Баш на Game, set and Matz го коментираа сервисот и на двајцата, како тенисери со најмудар сервис, а дека Ѓоковиќ сервира дури и "помудро" од Федерер.

Оваа година ќе има многу изненадувања мислам.

Финалето почнува во 15:00.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
pa ako ima tema za roger federer zasto da nema za nekoj sto pretendira da bide broj 1 i koj e na dobar pat toa da go napravi...........samo zatoa sto e od srbija da ne navivame za nego i da ne go poddrzuvame......

a inace,on topic, nadal - federer 70-30 vo procenti izrazeno........
90 - 10 јак е мајмунот да му га туру у нос. ко киборг е
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Вака - иако ми е јасно кон шо целиш - ги разбирам :)
И јас ги разбирам, ама ми се одвратни. И за лепрозните ми е жал што се болни, ама пак ми се одвратни... не дека сакам, само ми иде.
pirlo21 напиша:
А јас еве како Македонец ме интересира зошто е тоа така?
Затоа што србите како народ се едни од нај нарцисоидните на светот, а тоа како човечка особина не ми се допаѓа. Уште повеќе не ми се допаѓа кога половина македонци/половина срби се поголеми српски националисти од самите срби, па зборуваат и пишуваат на српски како тоа да е божјиот јазик. Кратко и јасно, кажав погоре, одвратни ми се.
MARKO_MZT напиша:
pa ako ima tema za roger federer zasto da nema za nekoj sto pretendira da bide broj 1 i koj e na dobar pat toa da go napravi...........samo zatoa sto e od srbija da ne navivame za nego i da ne go poddrzuvame......
Навивајте, баба ми со која живеам навива за него, а не па на вас да ви мрчам, таман работа. Друго ми пречеше, заборави...

Прекинувам со офтопик и се одлогирам на темава, па секое реплицирање на ова мое нема да го прочитам. Серпико, можеш и да бришеш особено ако некој ми реплицира на ова. Исправно е.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Како мислиш оваа сезона се спрема? Па 4 години се спрема да го освои. :) Да, да, финалето беше со Цонга.

Па освен на земја, доби конкурент и на тврда подлога, мора да се сложиш. Ќе видиме, ама мислам дека се` повеќе ќе губи од Ѓоковиќ. За малце не го победи и на US Open... Имаат сличен стил на игра, а Ѓоковиќ во некои сегменти е дури и подобар. Баш на Game, set and Matz го коментираа сервисот и на двајцата, како тенисери со најмудар сервис, а дека Ѓоковиќ сервира дури и "помудро" од Федерер.

Оваа година ќе има многу изненадувања мислам.

Финалето почнува во 15:00.
Сакам да ти кажам дека Федерер во 04, 05, и 06 имаше вкупно помалку порази од колку 08 така што животна желба му е да победи на ролан гарос и да го надмине Пит Сампрас, после ова ќе кажам дека почнува да ослабува, зошто така и ќе биде. Инаку Српскиве тенисери/ки ме нервираат многу на секој поен му се радуваат на противникот у фаца што не е пристојно, бар Федерер така не прави. Тоа е балкански човек.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Сакам да ти кажам дека Федерер во 04, 05, и 06 имаше вкупно помалку порази од колку 08 така што животна желба му е да победи на ролан гарос и да го надмине Пит Сампрас, после ова ќе кажам дека почнува да ослабува, зошто така и ќе биде. Инаку Српскиве тенисери/ки ме нервираат многу на секој поен му се радуваат на противникот у фаца што не е пристојно, бар Федерер така не прави. Тоа е балкански човек.
Епа да, баш заради тоа викам дека веќе не е тоа што беше.

Аууу, не се слагам со ова, првпат слушам некој Ѓоковиќ да го искритикува за понашање, баш важи во тие кругови за прав sportsman (и Надал исто).
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Епа да, баш заради тоа викам дека веќе не е тоа што беше.

Аууу, не се слагам со ова, првпат слушам некој Ѓоковиќ да го искритикува за понашање, баш важи во тие кругови за прав sportsman (и Надал исто).
Ај еве за првово ќе ти попуштам некако, ама второво бе, па си гледал ли клипчињата како ги имитира (Надал, Шарапова, Родик) ко некој ретардиран е. Па кој друг така се понаша?
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Прееска со Надал....карастрофа.Потполно ме разочара Ноле.Сам се тепаше-почетнички
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај еве за првово ќе ти попуштам некако, ама второво бе, па си гледал ли клипчињата како ги имитира (Надал, Шарапова, Родик) ко некој ретардиран е. Па кој друг така се понаша?
imitiranjata se del od sozdavanjeto na imidzot na igracot....federer sozdade imidz so ladnokrvnosta i so smirenosta a djokovic so imitaciite i povrzanosta so publikata....aj da ne bea prifateni tie raboti od publikata ama seuste se aktuelni i popularni....pa djokovic koga pobedi na mastersot vo rim samiot voditel na krajot mu barase da imitira a on go odbi velejki mu deka narednata godina koga kje dojde so sigurnost kje imitira....zborot mi e deka imitaciite se prolazna faza,nacin da se doblizis do publikata.....

isto i ivanovic i jankovic se poznati po nasmevkata....toa e nivniot nacin...

ne stanuva zbor tuka za omalovazuvanje na protivnikot...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
imitiranjata se del od sozdavanjeto na imidzot na igracot....federer sozdade imidz so ladnokrvnosta i so smirenosta a djokovic so imitaciite i povrzanosta so publikata....aj da ne bea prifateni tie raboti od publikata ama seuste se aktuelni i popularni....pa djokovic koga pobedi na mastersot vo rim samiot voditel na krajot mu barase da imitira a on go odbi velejki mu deka narednata godina koga kje dojde so sigurnost kje imitira....zborot mi e deka imitaciite se prolazna faza,nacin da se doblizis do publikata.....

isto i ivanovic i jankovic se poznati po nasmevkata....toa e nivniot nacin...

ne stanuva zbor tuka za omalovazuvanje na protivnikot...
Постои и тоа големо, со секој поен и нивното викање вамос или што ги знам поентата им е ако можат барем малку ептен малку да ја намалат концентрацијата на противникот. Проверено е.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Постои и тоа големо, со секој поен и нивното викање вамос или што ги знам поентата им е ако можат барем малку ептен малку да ја намалат концентрацијата на противникот. Проверено е.

a sharapova, nadal ,safina, i drugite ne vikaat nisto vo tekot na mecot tuku samo kjutat.....aj nemoj sea,ako gleas taka site osven federer pravat takvi stvari a i on znae ponekogas i ne gleam nisto loso da se motiviraat povekje ...

a za koncentracijata da ti kazam... vo mecot so gulbis ,djokovic imase break poen i dolg bese poenot i nekoj od publikata se nasmea onaka bas glasno taman pred djokovic da go udri topceto i na kraj zavrsi u mreza... koga se razdra : '' mrs u picku materinu BRE''.... kolku i da mi izgledase smesno toa e loso da se desi poso ne znaes kako moze stvarite posle da se odvivaat....na srekja pobedi ama nikogas ne se znae.......zborot mi deka publikata moze da bide pogolem faktor u dekoncentraijata otkolku ona ''vamos'' i ''c'mon'' so go vikaat.....
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
a sharapova, nadal ,safina, i drugite ne vikaat nisto vo tekot na mecot tuku samo kjutat.....aj nemoj sea,ako gleas taka site osven federer pravat takvi stvari a i on znae ponekogas i ne gleam nisto loso da se motiviraat povekje ...

a za koncentracijata da ti kazam... vo mecot so gulbis ,djokovic imase break poen i dolg bese poenot i nekoj od publikata se nasmea onaka bas glasno taman pred djokovic da go udri topceto i na kraj zavrsi u mreza... koga se razdra : '' mrs u picku materinu BRE''.... kolku i da mi izgledase smesno toa e loso da se desi poso ne znaes kako moze stvarite posle da se odvivaat....na srekja pobedi ama nikogas ne se znae.......zborot mi deka publikata moze da bide pogolem faktor u dekoncentraijata otkolku ona ''vamos'' i ''c'mon'' so go vikaat.....
И јас тоа ти го викам, да може барем малку да се раздрма противникоту концентрацијата, ќе му се одвлече внимание и отиде, исто како што викаш на Џокович-Гулбис, е сеа ја србите ги ставив како пример пошто они најмногу ме нервираат, инаку сите прават така.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
И јас тоа ти го викам, да може барем малку да се раздрма противникоту концентрацијата, ќе му се одвлече внимание и отиде, исто како што викаш на Џокович-Гулбис, е сеа ја србите ги ставив како пример пошто они најмногу ме нервираат, инаку сите прават така.
epa ne vikaj togas dela samo srbite go praele toa poso izgleda ko da vikas deka oni go unistuvale svetskiot tenis so svoeto ponasanje a ustvari ne e taka...:smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom