Sex and the City

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Одлична серија, интересни, реални, смешни, чудни, и баш оригинални жени. Мажите опасно секси и сите помалку чудни. Дем, ми недостига серијава.

У мај филмот ќе го гледаме:vozbud:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Убава/неубава, претерана, контроверзна-небитно серијата е закон. Неколку пати ја имам гледано.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Најмногу од се ги сакам речениците на Кери како :
-Later that day I got to thinking about relationships. There are those that open you up to something new and exotic, those that are old and familiar, those that bring up lots of questions, those that bring you somewhere unexpected, those that bring you far from where you started, and those that bring you back. But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Серијата ми е ептен фацеста, сакам да ја гледам пак.Ама со мојот ограничен интернет никогаш нема да ги спуштам...
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
До пред некој 15 минути пак ги гледав.....3 серијали прегледав еј не се здрави
 
Член од
15 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Одлични се...Ги имам сите сезони, си ги гледам чат-пат само колку да се потсетам на некои реплики, ситуации и интересни моменти...Колку и да им изгледаат на некои плитки нивните размислувања или пак нереални проблемите кои ги анализираат, сепак се има поента и во многу од ситуациите човек (да не речам женскиот пол) може да се пронајде...А модата во серијата е сама за себе тема....Кери Бредшо...Фиктивна личност со неверојатен стил...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Прекрасни се! девојките, нивните партнери, приказните дискотеките, чевлите, фустаните. ахххх..толку реално е сето тоа прикажано, и си велиш ако можат они можам и јас. Покрај тоа што ги имам сите сезони на ДВД дома и ги имам гледам сто пАти, ја има и книгата која ми стои на ниќната масичка и и неа ја има читано преку 10 пати. Ми има разјаснето многу дилеми, а и ме натера да ги гледам работите од друг агол. Милам дека секој би се пронашол во барем една случка,епизода.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Епизода не пропуштав еј.
Каква серија... па од неа навака, само Лост што пратам, се друго не ми е доволно скокотливо и интересно.
Ми недостигаат, какви очајни домаќинки ова беше the real deal.
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Најмногу од се ги сакам речениците на Кери како :
-Later that day I got to thinking about relationships. There are those that open you up to something new and exotic, those that are old and familiar, those that bring up lots of questions, those that bring you somewhere unexpected, those that bring you far from where you started, and those that bring you back. But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Серијата ми е ептен фацеста, сакам да ја гледам пак.Ама со мојот ограничен интернет никогаш нема да ги спуштам...
Можеш да ги гледаш он лине на youtube без да ги спушташ. не знам колку ти трга youtube кога гледаш ама можеш неколку да видиш особено последната "An american girl in Paris"
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
4 минути на Тјуб се 10 MB. Груба проценка. 20 минути до 25 минути би биле 50-60 MB :)
20 епизоди = 1GB :)

100 епизоди... прашај другар што има поголем интернет пакет :)

Евентуално, чекај да излезе филмот :) ќе го имаш на тезга пиратска за некој денар.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Инаку филмот треба да излезе овој месец во Америка, така да барејте прашувајте, мора да се најде и да се гледа
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Морам да го симнам филмот.Сите епизоди ги имам гледано не знам колку пати.
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Супер е sex and the city многу јака серија е сеа за тоа колку е реална серијата ја не мозам да казам заашо сум машко тоа прашај некое женско:pipi: ама од моја гледна точка топ е серијата
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Абе... премиерата на филмот у Скопје кога е?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Абе... премиерата на филмот у Скопје кога е?
не се надевај дека ќе има некоја премиера, не верувам.
него..некој да не го нашол на интернет? неможам да дочекам да го гледам :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom