Дали верувате во долги врски?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
SWEDEN пер излези од селото твое : да беше малце поразвиен у тоа мозокот од амеба ќе сфатеше дека денешните жени користат белковинска терапија за лифтинг на лице ама пустите одбираат чија белковина да ја користат : ем поефтино е (парите на Трпе механичарот ќе се трошат на добротворни сврхи за твое описменување и едукација) ем корисно. :star:

Бај д веј - да не одмориш малце те пренасочив аутоматски на други теми - доста беше смеење за денес со твоиве излитени глупости. :wink:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Верувам, можеби се нешто поретки но верувам.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Едукација не е елеганција :star:А кога сме кај едукација, еден цитат од големата дама, Вирџиниа Вулф:

"Да се оди по вистината со толку запрепастувачки недостиг од обзири спрема чувствата на другите што тоа толку брутално и безобзирно го кинеше тенкиот вел на цивилизираноста, за неа беше една толку ужасна повреда на човечката пристојност што таа, без одговори, зашеметена и шашардисана, си ја наведна главата како да сакаше да го сочува својот беспрекорен изглед под некој неочекуван налет на град или валкан дожд. Тука веќе немаше што да се каже." (Вирџиниа Вулф., Излет до светилникот)

SWEDEN пер излези од селото твое : да беше малце поразвиен у тоа мозокот од амеба ќе сфатеше дека денешните жени користат белковинска терапија за лифтинг на лице ама пустите одбираат чија белковина да ја користат : ем поефтино е (парите на Трпе механичарот ќе се трошат на добротворни сврхи за твое описменување и едукација) ем корисно. :star:

Бај д веј - да не одмориш малце те пренасочив аутоматски на други теми - доста беше смеење за денес со твоиве излитени глупости. :wink:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Секој кој е доволно паметен да го спознае својот партнер ќе биде и доволно паметен да разбива монотонија во врската, или да не дозволи воопшто да се појави.
На крај краева, бракот е најдолгата врска во животот на еден човек. Жити прстен што ќе имам, и така ќе го вадам кога ќе мијам садови.
LoL! Jas pak mislev deka prstenot se vadi koga idesh na kafe, primer! Ama imalo i drugi prichini. hehe
Tokmu spoznavanjeto i sozivuvanjeto e loshata rabota vo dolga vrska ako zavrshi, koga ke nauchish da razmisluvash vo mnozina i se' ama bash se' da pravish za dvajca a si sam e togash e losho! Losho e koga do vchera si funkcioniral kako polovina i bilo sovrsheno dobro a deneska kako takva sama polovina si nesposoben da otidesh na prodavnica zashto ne zanesh shto ti fali vo kunjata, primer od moja gledna tochka!
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
OBDN друшке моја, јас никогаш не веднеам глава, барем ти ме знаеш. Можам само да им се изнасмеам во фаца на луѓе кои имаат мозок од кикирика, како овој Sweden овде. :)

....deka ste nekoi picki americki ...
Хахахахахаха, пукнав од смеење, хахаха :pos::pos::pos::pos:

Јас сум ти, теле едно недоносено, пичка америчка и тоа со КАНАДСКИ пасош!! Кога минувам по улица паѓаат во несвест луѓето, можам да бирам како на пазар лубеници што се бираат*. А ти можеш само да лаеш, зјаеш и да сањаш за некоја како мене!!

Ах да....keep dreaming!! :bip:


* извинување до машкиот род (со исклучок на sweden), не ми е целта да ги споредам со лубеници.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
OBDN друшке моја, јас никогаш не веднеам глава, барем ти ме знаеш. Можам само да им се изнасмеам во фаца на луѓе кои имаат мозок од кикирика, како овој Sweden овде. :)
Бисеру сјаен, сјајниот цитат од најголемата дама на пишаниот збор не се однесува на тебе. Се однесува само на еден неедуциран феномен, неелегантен, кој кај некои се манифестира низ потребата да самите себе си се убедат во својата вистина (а секој има право на тоа), но низ процесот се однесуваат толку нецивилизирано, толку невкусно, да ги преминуваат сите граници на вкус, за некој кој во својата потрага по вистината не би сакал да оди по кал, производ на дожд, камења и прлјавштини. Во контекстот, ќе приложам уште еден цитат, мене приложен од за мене еден од најголемите „мажјаци“ кои ги знам, кој сигурно прска сперма како никој, ама во преден план прска и нешто повеќе сем само животинско (кое секој неиздркан на камен го има без труд и потреба од било каков сем основен биолошки капацитет). А тој цитат вели:

„Конечно, природната селекција доведува до нов вид измами, до мамење на себе самиот во поглед на измамата која е наменета за некој друг.“

Кој умее ќе разбере, кој не... нек шприца сперма! Ал не у моја куќа!!! Иш иш!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
„Некои луѓе никогаш нема да се одинаетат“... :)
Мило ми е што конечно видовме кирилица од тебе.

Не забегувајте оф-топик. Назад на темата за долгите врски.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
лол се изморив од читање бре бисеро што муабети свртевте со швеѓанецов:podsmev:

Него на темава,јас верувам во долги врски токму една таква и ми се случува во моментов некои си 4 и нешто години:)appl: )нормално има падови има искачувања,убаво е кога знаеш дека на некого му значиш и со кого го поминуваш дел од слободното време,бракот не е ништо друго освен еден лист хартија кој можеш комотно да го сјебеш ако ти фали за потпал,впрочем една врска или брак не би успеал доколку нема разбирање,љубов,слога........доколку го нема тоа нема ни брак ни долга врска ни ништо само one night stand
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Верувам во долга врска и јас сум во 4 годишна врска, незначи дека треба да заврши трагично, напротив има многу долги врски што завршуваат срекно. Мене лично супер ми е најискрено, ниту еднаш не сум помислила како ,,можеби поубаво ќе ми беше да немав долга врска или да сум слободна,,.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
OBDN друшке моја, јас никогаш не веднеам глава, барем ти ме знаеш. Можам само да им се изнасмеам во фаца на луѓе кои имаат мозок од кикирика, како овој Sweden овде. :)



Хахахахахаха, пукнав од смеење, хахаха :pos::pos::pos::pos:

Јас сум ти, теле едно недоносено, пичка америчка и тоа со КАНАДСКИ пасош!! Кога минувам по улица паѓаат во несвест луѓето, можам да бирам како на пазар лубеници што се бираат*. А ти можеш само да лаеш, зјаеш и да сањаш за некоја како мене!!

Ах да....keep dreaming!! :bip:


* извинување до машкиот род (со исклучок на sweden), не ми е целта да ги споредам со лубеници.

...eeeeeee Bisero ma lepotice ...:back:...vikash lichna moma si, abe ja odma ti rekov deka si takva ushte od prviot tvoj post na forumov...ama...


...znaesh...mora malce da ne gi plashish tolku momcive od forumov, zasto oni se site do eden za dolgi vrski (veruem), i sea zamisli nekoj vaka ko ti sto pishuesh na temive ostro da im praish sekoj den taka doma...shtoznam...
...aj nema veze, bitno e deka dolgite vrski se rizichni od strana na toa sto moze da se zavshat i se zavrshuvaat obichno kobno po eden od partnerite...a toa boli...boli peche u bestraga ko nishto na svetov sto ne boli tolku...i ne se zaborava nikogash...zasekogash ostava traga na srceto i umot pogotovo...i zatoa eden sovet od mene za site sto se vo podolgi vrski---->sekogash imajte rezervna varijanta vo zivotot za se, odbramben mehanizam se vika toa...zasto "shit happens"...ili "kaj sto ima luge ima i govna"...taka, taka Biserche strojno...:back:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Nema shto da vi se dopaga ili ne vo golga vrska.Nitu moze da predvidite so kogo ke zavrsite.Dolzinata od vrskata proizleguva od odnosot i tipot na vrskata pomegu partnerite.Ljubovta ne e magicno cuvstvo sto se pojavuva.Da toa e osnovata, no za nea treba da se raboti, mnogu da se otstapuva , prilagoduva, da se pravat kompromisi , dobar sex i najbitno treba dvajcata da se naogaat na ista pateka na razmisluvanje.Potocno i dvajcata da imaat ako ne ista, togas priblizna zamisla za idninata.Togas ljubovta ne e navika.Zarem so drugarite se druzite od navika.Ne ,posto vi e interesno...Jas ne svakam zasto nikoj na vrskata ednostavni ne gleda kako na best friends having sex...
Koga na krajot na kraistata e toa!I togas ne e vazno kolku godini imate,kakvi uslovi imate i konecno ne e vazno dali ke stapite oficijalno vo brak.
No sepak, toa e samo moe mislenje:kesa:
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
i belive

во врска сум веке долго време, и да, верувам во истата! сепак постои разлика од една врска до друга. Мојава е баш онака casual и ми е супер. без замарања некој безвезални, без глупави љубомори и сл ствари. Кај постои љубов ( и добар секс ) времето лета брзо!!!!!!!!
ПРОВЕРЕНО И ДОКАЖАНО!!!!!!!
:back:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
SWEDEN не зборува лошо. Ништо поразлично од она што би го зборуваат нашите баби и дедовци.

Секаде, во цел свет, во сите култури, целта на бракот и заедницата биле децата.
Секако, прва е љубовта, заедништвото, вложувањето еден во друг, но кој вели дека само еднаш се љуби? Нели можеме да љубиме повеќе пати, секогаш различно? Еднаш прашав една средовечна жена, и’ велам, од каде знаеш дека тој е човекот на твојот живот, кога не знаеш кого друг би запознала во животот? Ми вели, не знам, и никогаш нема да знам. Само знам дека со него се чувствувам среќно и исполнето.

Познавам многу повеќе луѓе кои се развеле бидејќи со партнерот не можеле да имаат деца, а само 2 пара кои со партнерот останале и покрај тоа. Секако, љубовта која сум ја видела кај овие вториве нема да ја заборавам, оти била голема, видлива за сите околу.
Ама за многу луѓе бракот започнува со децата, и на врската и’ дава нов квалитет, и на животот на тие двајца исто...секој што тоа си го посакува во животот, не греши ако си го побара. SWEDEN ќе си ја сака жената што ќе му роди деца, посебно син, ако не, ќе си бара друга. Ама SWEDEN, машкото го одредува нели полот, шо ќе прајш ако испадне женско?:)

И за друго си во право, еден куп истражувања се правеле и се прават за човечкото однесување, и докажано е дека жената колку е помлада си бара побогат, а мажот колку е постар си ја бара софче секретарката:)
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Дефинитивно верувам во долги врски, и (може ке звучам забегано) ама јас секоја врска што сум ја имала сум се трудела од моја страна партнерот да се чувствува најубаво, па дури сум си замислувала дека со него ќе завршам пред олтар... Ама тие луѓе не биле сонувачи како мене па се ми пропаѓало во вода...
Овој пат чувствувам дека е вистинското и се надевам дека не грешам... Го најдов сонувачот...
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
nemoj uste sega da razmisluvas za pred oltar, premala si:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom