Kiss

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
леле леле некој е максимално напален на КИСС ама ако баш се јаки :D
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стварно добро од тебе што го правиш ова за оние кои не прочитале за кисс ништо
Има секогаш интересни работи, секој ден. Поважните и поинтересните ги пишувам вака, другите само ги меморирам во мозок. :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
E не ги знам многу KISS...до душа знам неколку нивни песни ама FOREVER е најдобра :pipi:
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Uf kiss mi se mnogu odvratni. Bozem metalci se, a pesnite im zvucat ko od Britney Spears. Katastrofa bend.
 
T

the Carpenter

Гостин
да му поможам

од 1974 до 1979 година вадат хард рок албуми
во 1979 вадат некојси диско рок
1980, пак некој глам рок
1981 - многу мешан, ама добар албум, на него имаш се, од хард до хеви
1982- хард рок до крајна граница
од 1983 година до 1987 вадат hair metal албуми
1989 вадат албум кој наликува на старите
во 1992 со новиот тапанар - хеви албумче
натаму другите се хард рок

поздрав до мојот пријател Fantom_Oh
 
T

the Carpenter

Гостин
ДА се разбериме
КИС, можда се група која меша најмногу стилови, затоа не може да биде етикетирана со никој музички правец че стебло е РОК, но сепак може да се потврди дека свират квалитетен РОК
поздрав
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Малце ме немаше на форумов, па заостанав со пишувањето на темава.

На 9ти септември 2003 е издаден Алајв четири (Alive IV) албумот.

На 10ти септември 1975 е издаден Алајв! (Alive!) албумот.

И двата албуми достигнуваат голем успех и се сеуште слушани. Алајв четири се смета за најуспешен од сите четири алајв албуми.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Ќе може некој од модераторите да ми објасни зошто ми се бришени мислења од темава???
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Znaci ako e forumov demokratski moze slobodno da se izrazime, a ne da se brisat postovite. Ako nekoj kaze deka ne mu se sviga nesto neznaci ban da dobie zaradi toa. Eve go moeto mislenje za Kiss, pa da vidime kolku e demokratski forumov.



Ednostavno I glupavo… slikava se kazuva..

Muzikata na KISS e ednostavna I glupava. Glup rif rok koj e ochigleden kolku I povrakjanica na pijanica na ulica, koj e poveketo od vremeto teshko da se progolta.

Tradicionalno fanovite na KISS ke potenciraat deka vo vremeto na KISS (u sedumdesetite )takva muzika falela I deka trebalo da se pojavi takov bend, ama vistinata e deka fanovite na KISS se totalno u zabluda posto ako malku pojshe se informirate za muzikata opshto I muzikata u toa vreme ke vidite deka grupi kako Aerosmith, Alice Cooper, T. Rex, the Faces, Mott the Hoople, Lynyrd Skynyrd, Budgie, New York Dolls, I drugi million faci/bendovi koi pravele glasna, heavy, lesno prifatliva rok muzika, vo kvantitet I kvalitet I imalo raznolichnost, da zadovoli sechiv vkus,I potrebi, bez dodatnite gay kostimi sto gi nosat KISS I shminkata ko od eftin horror parodija film.

Muzikata im e tolku ednostavna I glupa sto nema ni eden kvaliteten rif koj moze da se izvleche I da se rece kao dobar e… ili ima nekoe znachenje! Za razlika od gorenavedenite…
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Доста бе со тоа "демократски"...Не е демократски, авторитативен е.

Еве, мене ми се допаѓаат со "едноставноста и глупоста". Ќе ме тепаш заради тоа? Ќе ме разубедуваш? Квалитетен риф кој може да се извлече?! Аман, ти забранил ли некој да си слушаш шо слушаш? Бркај работа и не туку тестирај демократски тенденции.

Ама не, мора да не убедиш дека твојата музика е поквалитетна и има рифови кои можат да се извлечат, нели? :smir:
 
T

the Carpenter

Гостин
КАко можиш само да ги споредиш Аеросмит со КИС....ц ц ц
Аеросмит шо рифови мавет ауууу
:tapp:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Аеросмит според мене се подобри од Кис ама јасно кажав СПОРЕД МЕНЕ! Не значит дека и фанојте на Кис исто мислење имет. Зато имат различни групи од то време за различни вкусој!:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom