Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
[MkD]Scout;831943 напиша:
А зашо не ве бива за возење?
Зашто поголеми паничарки сме од мажите во случај да ми изникне од земја некоја кола и ко за беља,од страв и ќе удриме во неа:pos:
Знам жени што возат добро,исто како што би возел некој маж...нема врска тука полот.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Ни една од овие работи не би простила.Ако не му сум доволна нека ми се скара и готово,а не да оди наоколу да флертува со други и да ме изневерува.

Dali bi imale vrska so nekoj koj bil vo zatvor?
Нема шанси.Колку и да го сакам, ако знам дека бил во затвор ќе го откачам.

Дали кога дечко ви би ве варал со друга женска (ама не до толку сериозно) би му опростиле ако тој прв би ви ја кажал вистината пред вие да дознаете? И ако некако е можна прошка што треба да направи за да му опростите?
Нема шанси да простам неверство.Штом ме изневерил ,значи дека јас не сум му била доволна,не сум му значела,и не ме сакал,така да нема што да ми бара прошка и да се извинува.Да ме сакал вистински воопшто немало да помисли на неверство.

П.С.А како е тоа сериозно/несериозно? Неверство си е неверство,без разлика дали се случило еднаш или пет пати.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
[MkD]Scout;831943 напиша:
А зашо не ве бива за возење?



Кој ти го кажал тоа? Некој шовинистички другар во маало на кој така им кажале другари на другарму од другар му на другарму и така се прави еден е*ено лажен стереотип дека жените се лоши возачи.:baeh:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.286
Дали давате поен + на човек кој знае да свири некој музички инструмент? И кој музички инструмент ви е омилен?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали давате поен + за човек кој знае да свири музички инструмент? И кој музички инструмент го обожавате?
Кај мене,тоа не игра некоја улога,значи други работи ми се побитни,но сепак се разбира дека е супер,ако знае да свири некој инструмент.

Лично мене омилени инструменти ми се:Пијано и гитара.Штета што ни на едното,ни на другото не знам да свирам.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Кај мене,тоа не игра некоја улога,значи други работи ми се побитни,но сепак се разбира дека е супер,ако знае да свири некој инструмент.

Лично мене омилени инструменти ми се:Пијано и гитара.Штета што ни на едното,ни на другото не знам да свирам.
јессс, јас свирам онака малце гитарче... имам едно плуфче горе во ќошот:))
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
[MkD]Scout;831943 напиша:
А зашо не ве бива за возење?
Не бива за возење...јас лично не возам зошто немам трпение.
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Ништо не би простила од она што наведе.
Дали кога дечко ви би ве варал со друга женска (ама не до толку сериозно) би му опростиле ако тој прв би ви ја кажал вистината пред вие да дознаете? И ако некако е можна прошка што треба да направи за да му опростите?
Би му раскинала без шанса да помисли дека некогаш може да се смириме.
Дали давате поен + на човек кој знае да свири некој музички инструмент? И кој музички инструмент ви е омилен?
Не можам да кажам не...ама ако не ме привлекувал пред тоа не игра никаква улога.
Гитара.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Kolku od vas go imaat SWEDEN na ignor listata?
Зашто на игнор? Баш знае да ме насмее, знае и паметно да пишува, најбитно што си е искрен што би се рекло што на ум тоj на друм:smir: :pos:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Кој прслуци градници се подобри : Корпите или тие обичните ? :))) И дали прслукот ви дава пригодна удобност :)???
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Кој прслуци градници се подобри : Корпите или тие обичните ? :))) И дали прслукот ви дава пригодна удобност :)???
Мразам градници, единствено ги носам кога морам (значи во јавност :)). Подобри ми се оние со корпи, ама меки корпи со благ пуш-ап ефект.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Кој прслуци градници се подобри : Корпите или тие обичните ? :)))
Зависи во која прилика.За секојдневие обичните,а за излегување и поголема јавност корпите,барем за мене.
И дали прслукот ви дава пригодна удобност :)???
Се осеќам ко во оклоп во него и едвај чекам да го слечам,а на почеток се праев фраерка дека носам прслук:pos:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...sto ke si pomislite za nego, ako na prv sostanok vi podari buket zolti rozi, kakva simbolika nosi toa za vas...???
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...sto ke si pomislite za nego, ako na prv sostanok vi podari buket zolti rozi, kakva simbolika nosi toa za vas...???
Сакам пужи,но црвени или розеви ми прават поголем мерак.
Сигурно нема да ја барам симболизиката на жолтите ружи и би ми причинило задоволство ако ми подари,зашто машко не би се замарало да чита какво цвеќе и која боја што симблолизира(според некој што немаш што да прави,па смислувал значење на секое цвеќе:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom