Мажите прашуваат, жените одговараат

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Birame zaedno , ja probuvam normalno i znae kako mi sedi , se smekame malce vo soblekuvalnata i posle celo popladne mu gi trijam od lice , so komentari normalno , iniciram dobra zabava a toj stopen e uste od prodavnicata za vesh:pos2:

...woooow, ja ne bi stignal do doma u nikoj sluchaj...so sexy,missssssss...:)


...prashanje za cickite...

...zasto vi se stvrdnuvaat(rastat) pupkite koa ste vozbudeni, pa duri i koa nema da ve dopre chovek onaka na 3 cm od niv so race, osekate li neshto ili ne osekate togash i sto potochno osekate, mnogu chuden fenomen e toa...:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...prashanje za cickite...

...zasto vi se stvrdnuvaat(rastat) pupkite koa ste vozbudeni, pa duri i koa nema da ve dopre chovek onaka na 3 cm od niv so race, osekate li neshto ili ne osekate togash i sto potochno osekate, mnogu chuden fenomen e toa...:vozbud:
Ова исто ко ние да ве прашаме зашто вас ви се дига...:)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
...da?:)...dobro, jasno...:wink:


...zasto, nosite ponekogash otvoreni dekoltea, sakate li da ne poludite ili taka vi e poprijatno da se luftirate???...:)))
Јас секогаш носам деколте. Кога веќе имам пристојна груда, зошто да ја кријам?:pos:

Плус, сите ланчиња поубаво ми стојат на гола кожа, отколку врз блузичка.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Јас секогаш носам деколте. Кога веќе имам пристојна груда, зошто да ја кријам?:pos:

Плус, сите ланчиња поубаво ми стојат на гола кожа, отколку врз блузичка.

...aaaaa mislite deka e lesno za nas, da ne bolat ochi od takva priroda gleanje...zasto taka ne muchite stalno, sakate da ne stavate vo iskushenie slatko ili sakate da vi se gledaat lanchinjata(sto ne sum lanche majku mu)???...:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...aaaaa mislite deka e lesno za nas, da ne bolat ochi od takva priroda gleanje...zasto taka ne muchite stalno, sakate da ne stavate vo iskushenie slatko ili sakate da vi se gledaat lanchinjata(sto ne sum lanche majku mu)???...:toe:
Вие шо мора таму да гледате па да не обвинувате после дека ве мучиме...:hehe:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
...aaaaa mislite deka e lesno za nas, da ne bolat ochi od takva priroda gleanje...zasto taka ne muchite stalno, sakate da ne stavate vo iskushenie slatko ili sakate da vi se gledaat lanchinjata(sto ne sum lanche majku mu)???...:toe:
Да не треба и надоместок да ви даваме зошто ве искушуваме?:pos:

Мање-више битна ствар кој ми се буља у деколте. Само еден смее да го прави тоа без да го мислам за манијак.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Simple question: од места за искачање што повеќе преферирате: Дискотеки - места каде се стои и има мнооогу гласна музика (техно/транс) или кафиќ со комотни столици/фотељи со тивка музика (чил аут)?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Како го прифаќате гестот или моментот кога машка особа ке ви подари ружа, Ве прави ли среќни Тој момент ???:smir:
Го ценам тој гест од било кој да е ружата, но дали ќе бидам среќна незнам зашто зависи кој ми ја дава ружата, ако е саканата особа ќе бидам среќна али ако е некој со скриени намери е тогаш е лошоо.

Посакувате ли некогаш како дел од вашата вечерна креација, да имате парче злато на вашето тело ??? :)
Јас секогаш носам парче злато на моето тело, но се зборува за плус нешто нели, тогаш би сакала зависно од тоа каква е таа креација што ја носам и дали иде со неа злато.

Се наоѓате во продавници за долен веш и некој убави ситници кој ке бидат убав детаљ на вашето тело. Со вас е вашиот партнер.Би го избирале заедно тоа што вие ке го носите и на него да му се допадне ???Или тоа ке го направите сами и ке оставите да биде изненадување за вашиот партнер.Следува вечерата,ноќта партнерот кој веке ја знае вашата нова долна облека е веке возбуден од самата помисла како ви тоа стои,прилега и како ке изгледате на креветот??? или Ке стравувате дека вашето изненадување,нема да биде одобрено од партнерот или вашата нова долна облека ке биде одбиена и нема да му се допаѓа воопшто ??? Која варијанта би ја одбрале вие ???:vozbud:
Би го изненадила и не би размислувала дали ќе му се допаѓа или не, значи нема да стравувам, зашто знам дека ќе му се допаѓа. Поубаво е кога е изненадување:wink:

Oбожавате ли машки кои се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
Сакам машки кои се страсни и кои ќе ме одведат на 7 небо ама не викам дека и со овие другиве нема си на 7 небо туку за нив треба малку подгурнување. Од друга страна сакам и машки кои знам што сакаат и што мислат. Но кај и да е ако си подолго време со некого ќе знаеш што сака, а што не.

Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
Хмм имам и тоа големи:pos2: ама зависи за што, ако знам дека убаво ќе се чувствувам кога ќе ризикувам, ќе го сторам тоа,можеби малку ќе се двоумам ама ако не ризикуваш нема да знаеш што би добил а што изгубил. Животот е еден!

Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате,
замислувате илузирате со сите мани и доблести, и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е, љубов задоволства среќа и потоа си заминува ???:smir:
Прво никогаш не сум замислувала принцови и незнам што, али ај. Сум го сретнала, значи сме биле заедно ни било убаво, среќна ќе бидам премногу и ќе се прашувам кај бил до сега. И си заминува,хмм па добро. Тогаш не бил вистинскиот тој за мене. Ми се има десено ова, и ја не се борев, можеби требаше, сега би се борела до некоја си граница, но ако увидам дека принцот станал коњ, нема да се спуштам на такво ниво и ќе си останам истата принцеза:wink:.

Која ке биде вашата реакција и како би реагирале кога машкото ке ви изјави љубов, ке биде искрен и ке ги изнесе неговите емоции - што ке ви се врти во глава во тие моменти и како ке се однесувате ???:smir:
Пак ќе кажам многу зависи од тоа кој ја изјавува љубовта, значи ако е дечко ми ќе бидам среќна,или ако е некој кој ми се допаѓа пак би се чувствувала убаво и само би се насмеала, за тие моменти немаш спремено текст и тоа многу ме нервира:pos2:

...zasto, nosite ponekogash otvoreni dekoltea, sakate li da ne poludite ili taka vi e poprijatno da se luftirate???...:)))
:pos2::pos2: ооо Љупчо ја живеам за мене, ја ако сакам, а сакам и ми е убаво ја ќе си носам деколте, сега ако му пречи на некого нека не гледа, ако му е убав погледот нека му е :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Simple question: од места за искачање што повеќе преферирате: Дискотеки - места каде се стои и има мнооогу гласна музика (техно/транс) или кафиќ со комотни столици/фотељи со тивка музика (чил аут)?
Дефинитвно второто.Би можела по цели денови да седам у кафичи...Не сум баш љубител на гужви и на гласна музика.


...zasto, nosite ponekogash otvoreni dekoltea, sakate li da ne poludite ili taka vi e poprijatno da se luftirate???...:)))
Затоа што убаво стои.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
...zasto, nosite ponekogash otvoreni dekoltea, sakate li da ne poludite ili taka vi e poprijatno da se luftirate???...:)))
Зошто сакаме да изгледаме попривлечни башка и на девојка што има убави цицки убаво и стои некоја маичка со деколте :pipi:

...aaaaa mislite deka e lesno za nas, da ne bolat ochi od takva priroda gleanje...zasto taka ne muchite stalno, sakate da ne stavate vo iskushenie slatko ili sakate da vi se gledaat lanchinjata(sto ne sum lanche majku mu)???...:toe:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Е ако де нека ве болат...нас не ни смета тоа само немојте претерано зашто знае некад да биде и малце незгодно

Simple question: од места за искачање што повеќе преферирате: Дискотеки - места каде се стои и има мнооогу гласна музика (техно/транс) или кафиќ со комотни столици/фотељи со тивка музика (чил аут)?
Паа...Поише сакам кафич со комотни фитељи и тивка музика...за опуштање и добар муабет милина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom