Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Се наоѓате во продавници за долен веш и некој убави ситници кој ке бидат убав детаљ на вашето тело. Со вас е вашиот партнер
Би го избирале заедно тоа што вие ке го носите и на него да му се допадне ???
Или тоа ке го направите сами и ке оставите да биде изненадување за вашиот партнер .
Следува вечерата , ноќта партнерот кој веке ја знае вашата нова долна облека е веке возбуден од самата помисла како ви тоа стој , прилега и како ке изгледате на креветот, ??? или Ке стравувате дека вашето изненадување , нема да биде одобрено од партнерот или вашата нова долна облека ке биде одбиена и нема да му се допаѓа воопшто ???

Која варијанта би ја одбрале вие ???:vozbud:
Birame zaedno , ja probuvam normalno i znae kako mi sedi , se smekame malce vo soblekuvalnata i posle celo popladne mu gi trijam od lice , so komentari normalno , iniciram dobra zabava a toj stopen e uste od prodavnicata za vesh:pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Често пати се случува и покрај убава прекрасна врска девојката да не се чуствува сигурно и заштитено покрај партнерот , да се плаши дека тој го прави она најлошото ’’ неверството ’’ , да е мн. љубоморен , да има непромислени испади , да лаже ???
Што е тоа што ја стега девојката да не се чуствува заштитено покрај него ???:pipi:
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Често пати се случува и покрај убава прекрасна врска девојката да не се чуствува сигурно и заштитено покрај партнерот , да се плаши дека тој го прави она најлошото ’’ неверството ’’ , да е мн. љубоморен , да има непромислени испади , да лаже ???
Што е тоа што ја стега девојката да не се чуствува заштитено покрај него ???:pipi:
Se oseka ne zastitena samo koga ne e , koga ne e partnerot za doveruvanje i ne e tuka za nea vo bilo koja situacija .
Ako nema doverba , nema sigurnost togas poleka poleka i stasta se gubi a so toa i zelbata za razvitok na taa vrska , turimu pepel ....
A ljubomoren decko , so ispadi toj e za na goli otok ako nesto mraam to se ljubomorni sceni , i takov coek ne opstanuva u moja blizina .
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Oбожавате ли машки кој се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Oбожавате ли машки кој се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
Ti sto vikas kakvi maski sakame ?
Ke si kazam za mene , stramezlivi maski dont bother. Sakam mazi koj uzivaat vo svojata maskost i znat kako da se odnesuvaat so devojka.
Da me kreni od stolica so negovi potezi i ne samo doma nego i vo javnost.
Posle izvesno vreme so pogled se ucis da gi citas i tie najmazestite maski no so niv nikogas ne e dosadno , sekogas ima promeni i izneneduvanje i normalno bi birala takov tip .
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Rizik e najdobar predizvik , sekogas. Bez rizik nema dobivka , taka da bi rekla deka imam dve rala madinja :pos2: :pos2: :pos2: .
Iskreno nikakva pobeda ne e slatka bez rizik i bez predizvik , mora da ima malce igra - plen -lovec za da e interesno , normalno vo dozvoleni granici no sepak so zacin .
Zosto bi se nafatila? E tuka imam jas malce pogreshen sklop , ne mie nestoto predizvik odma se ladam ....
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
За каков ризик станува збор?
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
За каков ризик станува збор?
За многу работи може секој да ризкува во животот , исто како кај машките така и кај женските , Прашањето беше дали имате ’’ муда ’’ да ризикувате , добиете се или ништо
И зошто би се нафатиле да ризикувате :) Има особи кој живеат од денес за утре и спремни се на секаков ризик- тоа е нивни адреналин ???:)
Што вие добивате со тоа што ке се нафатите да ризикувате /???:wink:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Јас не идам на секаков ризик. Има исклучоци, кога ризикувам многу, но во главном сакам повеќе да одам по нешто што ми е посигурно.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате , замислувате илузирате со сите мани и доблести , и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е , љубов задоволства срека и потоа си заминува ???:smir:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате , замислувате илузирате со сите мани и доблести , и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е , љубов задоволства срека и потоа си заминува ???:smir:
Круна и бел коњ :pos:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Која ке биде вашата реакција и како би реагирале кога машкото ке ви изјави љубов, ке биде искрен и ке ги изнесе неговите емоции - што ке ви се врти во глава во тие моменти и како ке се однесувате ???:smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Посакувате ли некогаш како дел од вашата вечерна креација , да имате парче злато на вашето тело ??? :)
Искрено не сакам злато,повеќе сум спортски тип и сакам алкички од монистра или платно некакво,отколку злато...:toe:

Се наоѓате во продавници за долен веш и некој убави ситници кој ке бидат убав детаљ на вашето тело. Со вас е вашиот партнер
Би го избирале заедно тоа што вие ке го носите и на него да му се допадне ???
Или тоа ке го направите сами и ке оставите да биде изненадување за вашиот партнер .
Следува вечерата , ноќта партнерот кој веке ја знае вашата нова долна облека е веке возбуден од самата помисла како ви тоа стој , прилега и како ке изгледате на креветот, ??? или Ке стравувате дека вашето изненадување , нема да биде одобрено од партнерот или вашата нова долна облека ке биде одбиена и нема да му се допаѓа воопшто ???

Која варијанта би ја одбрале вие ???:vozbud:
Нема да бирам со него,ќе биде изненадување.И не,нема да да стравувам дека нема да му се допадне тоа што сум го одбрала зашто каква и да е долната облека,ЈАС ќе му бидам секси...зашто сум ЈАС.:)

Често пати се случува и покрај убава прекрасна врска девојката да не се чуствува сигурно и заштитено покрај партнерот , да се плаши дека тој го прави она најлошото ’’ неверството ’’ , да е мн. љубоморен , да има непромислени испади , да лаже ???
Што е тоа што ја стега девојката да не се чуствува заштитено покрај него ???:pipi:
Нема доволно доверба,што е последица на недоволна љубов и разбирање и сите нешта кои се потребни за таа врска да е цврста.

Oбожавате ли машки кој се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
Златна средина.:)

Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
Сакам предизвици и нови работи.Да не беа тие,животот ќе ми беше монотон.Која забава е нон-стоп да ги правиш истите работи и веќе да ти станат навика?

Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате , замислувате илузирате со сите мани и доблести , и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е , љубов задоволства срека и потоа си заминува ???:smir:
СЕ што има Дафи.Не го замислувам,го имам си сите мани и доблести.:)
И да,среќна сум што го имам и што постои во мојот живот...и не се знае дали ќе замине...:)

Која ке биде вашата реакција и како би реагирале кога машкото ке ви изјави љубов, ке биде искрен и ке ги изнесе неговите емоции - што ке ви се врти во глава во тие моменти и како ке се однесувате ???:smir:
Ако е искрен(тоа се познава во неговите очи),сигурно дека ќе ми биде мило и ќе ме направи среќна ако и јас го чувстувам истото спрема него.Нели нема ништо поубаво од возвратена љубов?:)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате , замислувате илузирате со сите мани и доблести , и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е , љубов задоволства срека и потоа си заминува ???:smir:
За многу работи може секој да ризкува во животот , исто како кај машките така и кај женските , Прашањето беше дали имате ’’ муда ’’ да ризикувате , добиете се или ништо
И зошто би се нафатиле да ризикувате :) Има особи кој живеат од денес за утре и спремни се на секаков ризик- тоа е нивни адреналин ???:)
Што вие добивате со тоа што ке се нафатите да ризикувате /???:wink:
Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
Oбожавате ли машки кој се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
Често пати се случува и покрај убава прекрасна врска девојката да не се чуствува сигурно и заштитено покрај партнерот , да се плаши дека тој го прави она најлошото ’’ неверството ’’ , да е мн. љубоморен , да има непромислени испади , да лаже ???
Што е тоа што ја стега девојката да не се чуствува заштитено покрај него ???:pipi:
Се наоѓате во продавници за долен веш и некој убави ситници кој ке бидат убав детаљ на вашето тело. Со вас е вашиот партнер
Би го избирале заедно тоа што вие ке го носите и на него да му се допадне ???
Или тоа ке го направите сами и ке оставите да биде изненадување за вашиот партнер .
Следува вечерата , ноќта партнерот кој веке ја знае вашата нова долна облека е веке возбуден од самата помисла како ви тоа стој , прилега и како ке изгледате на креветот, ??? или Ке стравувате дека вашето изненадување , нема да биде одобрено од партнерот или вашата нова долна облека ке биде одбиена и нема да му се допаѓа воопшто ???

Која варијанта би ја одбрале вие ???:vozbud:

Ми недостигаат прашањата кои се однесуваа за нашите цицки.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom