Мажите прашуваат, жените одговараат

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Dali bi ste se fatile so tip kako Scorpio vecen sharmer aka francuski shansonjer i ljubavnik ?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
ви се допаѓаат ли машки особи што имаат жив темперамент , постојано ве смејат , ве закачаат , ви создаваат убава атмосфера да се чуствувате пријатно со него .
Или машки особи кој се повлечени , срамежливи , кутливи и нивото на комуникација е сведено на минимум ? И каде што одвај ке чекате да помине побрзо времето поминато со него

Кој би бил вашиот избор ???:vozbud:

ФАла богу дека секој би го одбрал првиот.Баш ме интересира дали има некој што сака срамежлив. Мислам стварно нема споредба. Али се бива-различни луѓе, различни сакања...
Јас пример не можам да трпам некој да ми ќути цела вечер. Ќе се :tapp: од негде.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Kako ja zamisluvate vasata svadba?

Kako ocekuvate da bidete zaproseni ?

Свадбата како и секоја друга, само со посебен акцент на забавни песни, а не некојси оришта и народно накај селско.
А запросувањето Во секој случај нешо оригинално.Треба само малку да сте креативни и се е океј. Не очекувам нишо посебно, како ќе си се наредат работите во животот - така... Јас може да очекувам се, ама поарно да не очекувам и да се изненадам :pipi: Така е боље!
А и искрено и не ми е толку битно - битно е да ме побара. И одговорот ДА НЕ воопшто не би ми зависел од начинот на барањето. Или сакам или не сакам. Друго нема
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Dali bi ste se fatile so tip kako Scorpio vecen sharmer aka francuski shansonjer i ljubavnik ?
А зашто Скорпио го стави како пример? Инаку зашто да не ако ми одговара на карактерот и ако ме привлекува да.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Dali bi ste se fatile so tip kako Scorpio vecen sharmer aka francuski shansonjer i ljubavnik ?
Тип како Scorpio? Колку што го знам Scorpio, тој е супер дечко, според постови кои читам баш е пажљив со женските, знае да изненади, скоро секое женско би сакало да има таков дечко. :helou:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
ete taka

ni fala ne mi kaza za reklamava deckovo ama nema veze

dali se bricite pod miski redovno ?
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
ete taka

ni fala ne mi kaza za reklamava deckovo ama nema veze

dali se bricite pod miski redovno ?
Секогаш кога се туширам, секој ден. Понекогаш еднаш да два или три дена ама воглавно ептен редовно. Не ми пораснале никогаш повеке од 3мм:wink:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Свадбата како и секоја друга, само со посебен акцент на забавни песни, а не некојси оришта и народно накај селско.
А запросувањето Во секој случај нешо оригинално.Треба само малку да сте креативни и се е океј. Не очекувам нишо посебно, како ќе си се наредат работите во животот - така... Јас може да очекувам се, ама поарно да не очекувам и да се изненадам :pipi: Така е боље!
А и искрено и не ми е толку битно - битно е да ме побара. И одговорот ДА НЕ воопшто не би ми зависел од начинот на барањето. Или сакам или не сакам. Друго нема
...vaka na primer...haahahaaaaa...se izvinuvam za of-topikot...nemozev da izdrzam...:baeh:


[media]http://www.youtube.com/watch?v=ZVQvd6DAztE[/media]
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ete taka

ni fala ne mi kaza za reklamava deckovo ama nema veze

dali se bricite pod miski redovno ?
фала за рекламата , немаше потреба од тоа :wink: секое добро

Како го прифаќате гестот или моментот кога машка особа ке ви подари ружа, Ве прави ли среќни Тој момент ???:smir:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Секогаш кога се туширам, секој ден. Понекогаш еднаш да два или три дена ама воглавно ептен редовно. Не ми пораснале никогаш повеке од 3мм:wink:

...so sto si gi merite vlaknata...???:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
dali se bricite pod miski redovno ?
Дојди,па провери еба*о.Е не,не се бричам!

Како го прифаќате гестот или моментот кога машка особа ке ви подари ружа, Ве прави ли среќни Тој момент ???:smir:
Гест на нежност,како и секој друг гест направен со љубов од негова страна ме прави среќна.:wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Посакувате ли некогаш како дел од вашата вечерна креација , да имате парче злато на вашето тело ??? :)
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Посакувате ли некогаш како дел од вашата вечерна креација , да имате парче злато на вашето тело ??? :)
Ne veruvam deka ima devojka koja ne saka da e neobicaena no sepak skladna . Zlatniot dodatok mozi da e seksipilen a mozi da e totalen kich , treba da znaesh kako da go nosis.
Ps mali opasno open minded si :wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Се наоѓате во продавници за долен веш и некој убави ситници кој ке бидат убав детаљ на вашето тело. Со вас е вашиот партнер
Би го избирале заедно тоа што вие ке го носите и на него да му се допадне ???
Или тоа ке го направите сами и ке оставите да биде изненадување за вашиот партнер .
Следува вечерата , ноќта партнерот кој веке ја знае вашата нова долна облека е веке возбуден од самата помисла како ви тоа стој , прилега и како ке изгледате на креветот, ??? или Ке стравувате дека вашето изненадување , нема да биде одобрено од партнерот или вашата нова долна облека ке биде одбиена и нема да му се допаѓа воопшто ???

Која варијанта би ја одбрале вие ???:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom