Фан Клуб: Германија

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Што да кажам освен дека оние што најмалку заслужија се во финале... Како и да е, Германија до крај!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе пеери идете честитајте им на Црвениве, како јас на вас бе!!! Не се кријте...:pos2:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
:icon_eek::( ne mi se veruva
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Јбг, заслужено изгуби Германија... Дали таа беше тактиката, или па Шпанциве беа толку добри не знам... не сум разочаран што изгубија, туку сум разочаран поради тоа што изиграа катастрофално...
 
P

PoisonLady

Гостин
Уште не ми е јасно што се случи денес... :(
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Едноставно требаше да си ја играат својата игра, а тие ги оставија Шпанците да играат. Дечки без разочарувања, сепак имавте млад и неискусен тим кој дотурка далеку и за 4 години сум сигурен дека ке биде страв и трепет и меѓу најголемите фаворите за освојување на Светско.
 
P

PoisonLady

Гостин
Едноставно требаше да си ја играат својата игра, а тие ги оставија Шпанците да играат. Дечки без разочарувања, сепак имавте млад и неискусен тим кој дотурка далеку и за 4 години сум сигурен дека ке биде страв и трепет и меѓу најголемите фаворите за освојување на Светско.
Ете така.Истово и јас го мислам.Леле колку само за зафркнаа со тоа :nesvest:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Ајде без разочарување, голем успех е и ова... Да ги елиминираш Аргентина и Англија не е мала работа, колку и да играле лошо. Криво ми е што не даде Клосе гол за да се изедначи со Роналдо... ајде има уште една шанса :)
 
P

PoisonLady

Гостин
Ајде без разочарување, голем успех е и ова... Да ги елиминираш Аргентина и Англија не е мала работа, колку и да играле лошо. Криво ми е што не даде Клосе гол за да се изедначи со Роналдо... ајде има уште една шанса :)
Еххх,се сложувам дека и ова е успех но сега сето ова звучи како пуста утеха :( (иначе јас МРАЗАМ да се тешам)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Еххх,се сложувам дека и ова е успех но сега сето ова звучи како пуста утеха :( (иначе јас МРАЗАМ да се тешам)
Дојди јас ке те тешам ако сакаш :pos:
се шалам...

Иначе искрено,панцирите повеќе го заслужија финалето,факат факт е ова,ја исплескаа Англија,потоа Аргентина кој важеа како фаворити на ова СП,но на оваа утакмица како среќата да им го сврте грбот,како да имаа тешки нозе,малце изгубени беа и им дозволија на Шпанците да си ја играат нивната игра,односно играње викторија пред голот на Ноер.
Да си почнеа да играат свој фудбал од прва минута,до сеа сите фанови на Германија ке се радуваа на финалето.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Во финале ниедна екипа не заминала незаслужено, сепак издржала толку утакмици на исто ниво (победничко пред се). Немавте одговор за нашата игра, тоа е се. Повеќе среќа во Бразил
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Нек иде у пм Шпанија да ти ебем тие додавања кратки преко кур ми е од ни ега Холандија да тепа иначе наште изиграа слабо да нападнешеа од почеток друго ќе беше али овај млад тим наредно светско ќе гази

бтв честито победа на Шпанија
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Тоа е,денес изиграа лошо германците,но верувам дека за 4 години ќе бидат ѕверови во Бразил,па финале не им бега..:)):smir:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ajde evropskovo nase e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom