Let's cook!
15 август 2008
11.837
6.841
:cuc: за играта ама мислам дека ќе беше поинаку ако првото полувреме беше 2:2. Сепак подобар сте тим и очекувам да ги ебете Аргентинците во 1/4, на кои за разлика од вас вечерва преку 80% им е подарена судиска победа.

10 јули 2009
1.543
197
:cuc: за играта ама мислам дека ќе беше поинаку ако првото полувреме беше 2:2
Skoro vo sekoa telivizia kazaja deka dolgot se plati ako ne ti teknuva za sto mi e zborot (finale 66 goga anglia stana sampion so vakov gol)

10 март 2010
248
34
daj kaze te mi nekoja webstrana za da uploadiram videa :))

B

boki10messi

Се гледаме во 1/4финале. Ќе биде ПЕКОЛ и за двете екипи. Очекувам одлична игра, многу голови и подобрата екипа да оди натаму.
Само со некоја германска финта да не не зафркнете:tv:.

27 август 2009
1.540
1.671
4-1 :vozbud:, очекував победа ама олку убедлива не.
Озил :zver:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
15 февруари 2010
15.489
15.506
Дечки/девојки се гледаме во 1/4 финалето и се надевам на фер и коректна игра од двете екипи и без судиски грешки.....

2 март 2007
4.097
893
youtube, dailymotion или едноставо стави ги на rapidshare.de па ќе ги симнеме - умирам да видам што се случувало по улици во Германија после овој генгбенг што им го дадоа на Англичаните.

29 ноември 2008
5.970
3.574
Хм ? Како заклучи жити мене :) ? Не лупај..

Честита нека ви е победава и пласманот. Се гледаме 1/4 финале. :)

8 април 2010
1.182
281
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end the Germans win."-Gary Lineker

najpoznata izreka na lineker covekot si e u pravo

bobipp

Let's cook!
11.837
6.841
А не мислиш ли дека доволно беше тоа што Германија ја елиминираше Англија на СП Шпанија(1982) на пенали и полуфинале СП 1990 во Италија исто на пенали. А да не спомнувам и во полуфинале на ЕП 1996 во Англија ИСТО ТАКА НА ПЕНАЛИ! Долгот од 66-та беше одамна вратен, ова е сега нов грев за кој во иднина Германите ќе платат дебело.

1.543
197
Gezmancite gi tepale ferplej a taa pobeda na Anglia nebila zasluzena mozes da vidis i samiot so kakov gol stanale sampioni