Автомобил до 8000€

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
ja negleam barem vo tetovo vakvo vozili,a spomnavte deka se kupuva masovno!
koja e cenata!
Во Тетово можеби не, во Струмица повеќе од оние кои возат по селата таксисти (село - град) ги имат изнакупено на кредити таквите...
А, инаку, досега немам сретнато некој од Логан да се пожали...а имаат таксистиве бар по 100000-120000 км поминато.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И зошто е линков овде? Објаснување....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
$2,200 komad......

Fuel consumption is 4litres/100km putting it close to the Band A up to 100g CO2/km limit
http://www.tmcpk.com
Run on compressed natural gas, it may fall within the requirements of Band A, possibly the only 4-seater car in the world to do so apart from battery electric vehicles and hybrids
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
јас лично незнам исто така дека се пожалил за логанот,но дека сите таксисти барем овие што се во тетово имаат инсталирано плински уреди.а за тоа дека се супер немам збор.колку пари толку музика!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Декс... Не кажа за што се одлучи официјално, или сеуште си во дилема. Ајде чекаме да видиме што ке бидне од целава работа :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Хмм, глеам се развила дискусија овде.hehe:
Оваа класа на кола не ми е по ќејф, меѓутоа ако фондот е ограничен и ако ме прашате мене би зел или Фолксваген Поло или Шкода Фабиа. toae:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
пошто замре дискусијава со 8000 евра... исцрпевме сите муабети...
џаст ту мејк ит интерестинг....
што ако ја кренеме границата до некој 12 - 13 000 евра ?


(ако декс се лути на идејава, бришете постов... продолжуваме по старо :) )
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Jas bi ja preporacal fabijata, mnogu kvalitetna kola se pokaza, na ramniste e si poloto
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Што и да купиш од VAG групација нема да згрешиш...

Seat,VW,Skoda...нема промашај...
Извини, морам да те корегирам! Се од наведената групација е ок, ама Шкодата сеуште заостанува. Додека на пример Seat во своите модели користи менувачи, мотори и до некаде подвозје од оригиналните VW модели, Шкода единствено користи лиценцирана контрола на квалитетот на VAG додека деловите, па дури и највиталните речиси комплетно ги произведува кај себе. И конструкциските решенија како и дизајнот кај Шкодите не е во соработка со VAG, затоа е и видливо кога ќе споредиш на пример Skoda и Seat колкава е разликата па дури и со голо око, на прв поглед.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
пошто замре дискусијава со 8000 евра... исцрпевме сите муабети...
џаст ту мејк ит интерестинг....
што ако ја кренеме границата до некој 12 - 13 000 евра ?


(ако декс се лути на идејава, бришете постов... продолжуваме по старо :) )
Кордоба поопремена или пак „погол“ Леон, ама за до 13 имаш и kia c'eed нуди многу дури и 15 коњи и забрзување за 11,4 секунди до 100, после имаш опел астра ама „гола“, па имаш пежо 307 чинак се наоѓа „голо“ до 13, како и да е треба да си решиш од која класа сакаш, ако сакаш компактна класа тогаш немаш многу голем избор башка нема да има многу опрема, ако сакаш од ниска класа тогаш ќе земеш со повеќе опрема и евентуално појак мотор. Под ниска класа се: Пунто, Поло, 207, С3, Клио, Јарис, Ибица итн. За тоа пари ако сакаш голема кола мислам дека има Октавија до 13

А Декстерче нека се пофали што купиле.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
За 12-13000 евра земам одма без мислење Фиат Браво!
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
треба да си решиш од која класа сакаш
А Декстерче нека се пофали што купиле.
За 12-13000 евра земам одма без мислење Фиат Браво!

Бацилус.. решив веќе :wink: У секој случај.. фала за инфо :)
Се приклучувам кон петицијата да се каже што напраил Декс :)

Струмикс... Фиат Браво изгледа од надвор прекрасно... внатре е катастрофа!!! Лош дизајн, ефтина пластика.. ма, ефтини материјали севкупно... :nenene: Лоша...многу лоша ствар...
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Не сме купиле уште (излегоа некои други работи, здравје, ќе биде во блиска иднина) а изборот дефинитивно падна на новата Шкода Фабиа (конечно ги разубедив дека спаркот не чини :)). Фала уште еднаш на сите што го дадовте своето мислење, се надевам ќе им се најде на уште многу членови кои ќе купуваат нова кола за тие пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom