Кошаркарска репрезентација на Македонија

M

Mario Gómez

Гостин
Мизеријааааааа, малу се изнервирав денес од други ствари и сега и ова. Леле се надевам дека ќе ја свртат.


Миракоски, професионалец да промашува положување. EPIC FAIL!!! :mad:

Чековски неможе обрач да погоди, иди уби се Ѓорѓи, Гечевски носот му го скршија.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
ah kopileto kako go udri na spustanje so raka tose.cigani madjarski sve da im ebam!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.773
Поени од реакции
8.878
Zaso uvek se desava ova ebano dezavu koa igraat nasive :toe:.... Cekovski???? Ovie brakava Stojanovski zaso se zemeni u reprezentacija?? Nikakov pridones vo napad... Zalno e da gi gledas... Ako izgubime ke bide stvarno zalosno..Vakva sansa nikad vise nema da imame.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.339
Поени од реакции
16.487
Кој се клади дека ќе тепаме ?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
изгледа јас сум малерот. ова ми е прва четвртина што ја гледам од целиот циклус, би се обвинил јас дека сум крив , ама неќе да е до мене

читав поназад овде некој имаше дилема дали мираковски бил доволно добар или подобар од караџовски. тоа што успеав да видам од него е - промаши положување. плејмејкер промашува чисто положување. за што понатака да се збори?

гечевски повторно погоди бунар. антич како и обично главен статичар.

хмм.. искрено се надевам дека јас сум малерот, и дека не сме волку лоши, секако не го замемарувам фактот дека ова маџариве не промашија шут.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
нема да победиме немаме ментлаитет да се вратиме во игра после ваков резултат.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
ne panicete ko mali bebinja... ova bese samo obicen nalet... ke padnat vo vtoro ko kruski :))) samo tose da se vrati...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Овој Самарџиски како фатен е во рацете. Па човече 215 си висок бре, треба да ги убиваш под кош.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
ЧЕКОВСКИ ЦРЕП ЦРЕП ЦРЕП ЦРЕП ЦПРЕЕЕЕЕЕП
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

зарем не разбираат дека од 1 кошаркар може да зависи цел тим .. 2 бунари по ред и ја кочи цела циркулација на топка .. то не оти не знај да игра туку оти ИМА ЕПТЕН ГОЛЕМ СТРАВ ..
јас немам фејсбук дајте пишете му да оди на психијатар и оставајте шо појќе критики и за негово добро и за МАКЕДОНИЈА ..
и 2 полувреме наши се
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Zaso uvek se desava ova ebano dezavu koa igraat nasive :toe:.... Cekovski???? Ovie brakava Stojanovski zaso se zemeni u reprezentacija?? Nikakov pridones vo napad... Zalno e da gi gledas... Ako izgubime ke bide stvarno zalosno..Vakva sansa nikad vise nema da imame.
Каква шанса?
На наредното ЕП ќе играат 24 екипи, така да не се секирај за шансите :D
Туку дај да се пласираме на ова првенство, стварно не ми е јасно како направија +17 во втора четвртина, па толку да им оди шутот за три :S
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кошарка е ова има многу пресврти ама ние имаме менталитет кој нема сила да игра одкако ќе води па ќе губи.

чековски не е крив во него влегле сатаната затоа не може д адобаци сите темни сил исе против макеоднија, и ако некој ги отргне ќе видите дека чековски ќе даде свој допринос во играта.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Грин бил боље од Бо. :nemaimotikonasokojamozedajaopisamglupostanazote:

Edit: :pos2:
Сите темни сили заедно со сатаната влегле во Чековски.
Кажи дека си решил да не дупиш сите на форумов човеку.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Кошарка е ова има многу пресврти ама ние имаме менталитет кој нема сила да игра одкако ќе води па ќе губи.

чековски не е крив во него влегле сатаната затоа не може д адобаци сите темни сил исе против макеоднија, и ако некој ги отргне ќе видите дека чековски ќе даде свој допринос во играта.
Абе ај иди у курац и ти и сатаната, дај гледај кошарка, не туку филозофирај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom