Кошаркарска репрезентација на Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ајде Ангелчо ти како паметен и докажан тренер кажи ни кој би го викнал на негово место?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Првиот плејмејкер на Босна Гордич со повреда. Ова за нас е одлично и покрај тоа што видов вчера босанциве се далеку од нашиот квалитет.

Za Nemanju Gordića završene kvalifikacije

Igrač Budućnosti je u prva dva meča imao odličan učinak od 13 poena po utakmici, 1 skok i 2 asistencije prema čemu je bio jedan od naših najboljih košarkaša

Kako sada stvari stoje za Nemanju Gordića kvalifikacije za «Eurobasket 2011» su završene. Mladi play bh. tima zaradio je nezgodnu povredu šake koja će ga udaljiti sa parketa u narednih nekoliko sedmica.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Другарии нели ви е јасно Чековски е нај голем промашај заради него ја изгубивме!!! Не дека сум против Докузовски или некој друг ,репрезентацијата игра супер атмосферата исто така супер се е каа шо треба ,ама Чековски не заслужува место у ваа репрезентација незнам кај го ставиле :twisted:
vidi sonarodniku moj, na forumov sekoj ima pravo na svoe mislenje,(imas i ti se razbira),ama otkako kombinatot vash osvoi 2 tituli site od toj region stanavte eksperti za kosarka!
toj cekovski dal,dava i ke dava za reprezentacijata se dodeka e vo timot,a ti ako sakas poddrzi go,mozes da go mrzis,bojkotiras,ili da si pustis tv,i da si go gledas na raat naredniot mec uz pivo,sokce,rakija so meze dodatok,a nie sto ne znaeme koj zasluzuva koj ne,ke skokneme do sala(se nadevam vo navivacka atmosfera) da im dademe poddrska na site sto go nosat nacionalniot dres!
p.s. mislam deka bese povikan igrac na feni za ovie kvalifikacii,ama odbi da nastapi poradi povreda,a taman ke bese verojatno na mestoto na cekovski,i ke nemavme slaba tocka vo timot.steta!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.081
vidi sonarodniku moj, na forumov sekoj ima pravo na svoe mislenje,(imas i ti se razbira),ama otkako kombinatot vash osvoi 2 tituli site od toj region stanavte eksperti za kosarka!
toj cekovski dal,dava i ke dava za reprezentacijata se dodeka e vo timot,a ti ako sakas poddrzi go,mozes da go mrzis,bojkotiras,ili da si pustis tv,i da si go gledas na raat naredniot mec uz pivo,sokce,rakija so meze dodatok,a nie sto ne znaeme koj zasluzuva koj ne,ke skokneme do sala(se nadevam vo navivacka atmosfera) da im dademe poddrska na site sto go nosat nacionalniot dres!
p.s. mislam deka bese povikan igrac na feni za ovie kvalifikacii,ama odbi da nastapi poradi povreda,a taman ke bese verojatno na mestoto na cekovski,i ke nemavme slaba tocka vo timot.steta!
Eпа ако секој си има право на коментар што му се напнавте на човекот, секој си мисли како што му одговара, некој реално некој не реално но тоа е.
Иначе Чековски играше и за Фени колку за информација.
А колку заслужува тој или некој друг да игра за репрезентацијата тоа е друга приказна...џабе и да збориме кога веќе тие се во репрезентацијата и нашите коментари се само излишни.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Несомнено клучен играч во продолжение ќе биде Бо. Сите играат фантастично ама Бо во Британија демонстрираше феноменална игра со 30 поени. Дури сега се виде дека Грин бил само разигрувач и дефинитиво дека треба да остане на клупа како резерва. И тој има квалитети ама Бо се виде дека е незапирлив.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
42
Поени од реакции
1
vidi sonarodniku moj, na forumov sekoj ima pravo na svoe mislenje,(imas i ti se razbira),ama otkako kombinatot vash osvoi 2 tituli site od toj region stanavte eksperti za kosarka!
toj cekovski dal,dava i ke dava za reprezentacijata se dodeka e vo timot,a ti ako sakas poddrzi go,mozes da go mrzis,bojkotiras,ili da si pustis tv,i da si go gledas na raat naredniot mec uz pivo,sokce,rakija so meze dodatok,a nie sto ne znaeme koj zasluzuva koj ne,ke skokneme do sala(se nadevam vo navivacka atmosfera) da im dademe poddrska na site sto go nosat nacionalniot dres!
p.s. mislam deka bese povikan igrac na feni za ovie kvalifikacii,ama odbi da nastapi poradi povreda,a taman ke bese verojatno na mestoto na cekovski,i ke nemavme slaba tocka vo timot.steta!
Брат види вака каа прво сум против Фени ,,Знаеш какво е ривалството Неготино-КАвадарци,, и тоа не шо су против нив у нашево првенство сум за Работнички. Каа второ иако сум од Неготино често ги следам настапите на репрезенацијата а за Чековски јасно ми е зошто е у репрезентација. За жал кај нас така е тренерот може во репрезентацијата да си ги форсира и оние што биле со него добри пријатели ,колеги или слично но во овој случај Чековски ни оддалеку нема да ни биде на помош со Репрезентации од типот на Англија! Но уште еднаш ќе кажам и покрај се не сум против Докузовски пошто во државава дефинитивно нема подобар кошаркарски стручњак!

--- надополнето ---

Ајде Ангелчо ти како паметен и докажан тренер кажи ни кој би го викнал на негово место?
Па во моментов не ми паѓа напамет баш кој ама знам дека од Чековски секако може да се најде подобар играч ,еве пример Симиќ! Инаку штета шо Ристе Стефанов и Тасовски Димче се повредени со нив би биле многу по силни!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Брат види вака каа прво сум против Фени ,,Знаеш какво е ривалството Неготино-КАвадарци,, и тоа не шо су против нив у нашево првенство сум за Работнички. Каа второ иако сум од Неготино често ги следам настапите на репрезенацијата а за Чековски јасно ми е зошто е у репрезентација. За жал кај нас така е тренерот може во репрезентацијата да си ги форсира и оние што биле со него добри пријатели ,колеги или слично но во овој случај Чековски ни оддалеку нема да ни биде на помош со Репрезентации од типот на Англија! Но уште еднаш ќе кажам и покрај се не сум против Докузовски пошто во државава дефинитивно нема подобар кошаркарски стручњак!

--- надополнето ---



Па во моментов не ми паѓа напамет баш кој ама знам дека од Чековски секако може да се најде подобар играч ,еве пример Симиќ! Инаку штета шо Ристе Стефанов и Тасовски Димче се повредени со нив би биле многу по силни!
Ристе Стефанов веќе од следната ќе биде во тимот(најверојатно)а Тасевски...не е повикан(според мене правилно)

Поздрав
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.081
Ристе Стефанов веќе од следната ќе биде во тимот(најверојатно)а Тасевски...не е повикан(според мене правилно)

Поздрав
Taсевски колку што знам се повлечи од репрезентацијата...а може и грешам.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Несомнено клучен играч во продолжение ќе биде Бо. Сите играат фантастично ама Бо во Британија демонстрираше феноменална игра со 30 поени. Дури сега се виде дека Грин бил само разигрувач и дефинитиво дека треба да остане на клупа како резерва. И тој има квалитети ама Бо се виде дека е незапирлив.
добивме супер-екстра кошаркар во Бо. Баш таков како што ни треба. Човекот е ѕвер. Браво за Врба!!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па во моментов не ми паѓа напамет баш кој ама знам дека од Чековски секако може да се најде подобар играч ,еве пример Симиќ! Инаку штета шо Ристе Стефанов и Тасовски Димче се повредени со нив би биле многу по силни!
Со Симиќ не знам само кај ќе ни беше крајот. Чековски никогаш не ми бил нешто омилена појава, ама ај игра со срце па може да добие некоја минута. Секако немаме некој којзнае колку подобар избор.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Брат види вака каа прво сум против Фени ,,Знаеш какво е ривалството Неготино-КАвадарци,, и тоа не шо су против нив у нашево првенство сум за Работнички. Каа второ иако сум од Неготино често ги следам настапите на репрезенацијата а за Чековски јасно ми е зошто е у репрезентација. За жал кај нас така е тренерот може во репрезентацијата да си ги форсира и оние што биле со него добри пријатели ,колеги или слично но во овој случај Чековски ни оддалеку нема да ни биде на помош со Репрезентации од типот на Англија! Но уште еднаш ќе кажам и покрај се не сум против Докузовски пошто во државава дефинитивно нема подобар кошаркарски стручњак!

--- надополнето ---



Па во моментов не ми паѓа напамет баш кој ама знам дека од Чековски секако може да се најде подобар играч ,еве пример Симиќ! Инаку штета шо Ристе Стефанов и Тасовски Димче се повредени со нив би биле многу по силни!
Момаку Англија на последното европско беше претпоследна или последна ако добро се сеќавам ... Језда имаат ѕвезди али се или класа послаби или исти како и нас ... Земи ја на пример Франција, Шпанија или во најмала рака Словенија ... Ќе изгуби глава Чековски со играчите кои што треба да ги чува ...

--- надополнето ---

Поздрав до сите што го величеа Марин како голем стратег а го плукаа Арсиќ дека изгубил добиена утакмица. Е ова било добиена утакмица, а не +20 против Курватска на ЕП.
Ја имаме убедливо најлесната група, ако не се пласираме треба цело МКФ раководство да поднесе колективна оставка.
Пак си пиел :vozbud: Само види ја групата А со Црна Гора која што е прва а 1000 пати е послаба од нас и Финска што ја од маало другари да соберам ќе ги победиме ... Не би рекол дека В. Британија, Босна и Украина се слаби ... Не е шала да имаш НБА кошаркари во селекција ...
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Момаку Англија на последното европско беше претпоследна или последна ако добро се сеќавам ... Језда имаат ѕвезди али се или класа послаби или исти како и нас ... Земи ја на пример Франција, Шпанија или во најмала рака Словенија ... Ќе изгуби глава Чековски со играчите кои што треба да ги чува ...

--- надополнето ---



Пак си пиел :vozbud: Само види ја групата А со Црна Гора која што е прва а 1000 пати е послаба од нас и Финска што ја од маало другари да соберам ќе ги победиме ... Не би рекол дека В. Британија, Босна и Украина се слаби ... Не е шала да имаш НБА кошаркари во селекција ...

Majstore...za vakvi gluposti se odi vo zatvor...Crna Gora so Vujosevic, Pekovic, Dasic, Kuk, Vranjes, Jeretin, Bjelica bila 1.000 pati poslab od nas...kontrola malku...i razmisluvanje ...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Баш ради тоа што Црна Гора и 1000 пати послаба од нас, не згазија на подготвителните дваесет и кусур разлика. ;)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Баш ради тоа што Црна Гора и 1000 пати послаба од нас, не згазија на подготвителните дваесет и кусур разлика. ;)
Добро бе се играа два меча на првиот ние победивме 25 разлика па после ни вратија.
Него муабетот ми беше во Борис Трајковски немаме загубено ниту еден меч и убеден сум дека така ќе остане. Утре Бих игра дома против ВБ и со победа на Босна која како што кажав е ослабена мислам дека ќе бидеме сигурни за прво место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom